Şiir akademisi logo
Şairler Şiirler menü Öyküler
Fakir Baykurt Öykü Yarışması - Sarıyer Belediyesi Fakir Baykurt Öykü Yarışması sonuçlandı - Tanpınar Şiir Yarışması’nda Sonuçlar Açıklandı - 9. Aşık Mahzuni Şerif Beste Yarışması başlıyor - Dicle Koğacıoğlu Makale Ödülü 2017 - Bornova Belediyesi Şiir Yarışması - GİO 2017 Roman Ödülü - Sunullah Arısoy 2017 Şiir Ödülü Hüseyin Atabaş’ın - Gençlerden Atatürk'e Mektup Yarışması - "Attila İlhan Edebiyat Ödülleri" başvuruları başladı -

İlyas TUNÇ

Daha Küçük Yazı Tipi Daha Büyük Yazı Tipi

ENKİDU

Tam altı gün yedi gece... Sedir ağaçları, çıplak ayaklı rahibe ve ben Enkidu. Tam altı gün yedi gece... Orada; yaban otlarının üzerinde sere serpe. O çılgın samba! Tanrım! Utanapiştim! Bu ne güzel işkence! Tüylerim dökülüyordu öpüştükçe.

Sanki bir düşten uyanmıştı. Ayağa kalktı. Kolları iki yanına düşmüş, dizleri rüzgâra bırakılmış yapraklar gibi titriyordu. O zaman bir geyik kadar hızlı koşamayacağını anladı. Korkma, dedi kadın, sen artık insan oldun. Hadi kente gidelim; Çok Uzak’a. Çünkü kent uygarlıktır. Dökülürüz aynı kalıba.

Jöleli saçlar, egzotik kokular, yumuşatıcı kremler, ütülü gömlekler, kanatlı petekler, slikon göğüsler, yapay penisler, eşcinseller, lezbiyenler... Tanrım! Utanapiştim! Buraya niçin gelmiştim?

Elini çabuk tut, diyordu kadın, özel isteklerin özeldir ücreti de; bekleyenler var kapıda. Evcil ve uygardı adam. Öyle yaptı. Kadınsa sesleniyordu diğerlerine : Sıra kimde?

Ne altı gün yedi gece, ne sedir ağaçları, ne çıplak ayaklı rahibe. Ve ne de ben Enkidu. Aşklar da çağa uydu. Gerisi dedikodu.


 
Şiirakademisi ticari amaç gütmediği için ürünlere telif hakkı ödemez. Ürünlerin telif hakkı yazarına aittir.
5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası uyarınca, ürünler site yönetiminden ve yazarından izinsiz kullanılamaz.  
Bebek Giyim - Toptan Oyuncak - web tasarım
Şiir Akademisi - Ana Sayfa