Şiir akademisi logo
Şairler Şiirler menü Öyküler
Fakir Baykurt Öykü Yarışması - Sarıyer Belediyesi Fakir Baykurt Öykü Yarışması sonuçlandı - Tanpınar Şiir Yarışması’nda Sonuçlar Açıklandı - 9. Aşık Mahzuni Şerif Beste Yarışması başlıyor - Dicle Koğacıoğlu Makale Ödülü 2017 - Bornova Belediyesi Şiir Yarışması - GİO 2017 Roman Ödülü - Sunullah Arısoy 2017 Şiir Ödülü Hüseyin Atabaş’ın - Gençlerden Atatürk'e Mektup Yarışması - "Attila İlhan Edebiyat Ödülleri" başvuruları başladı -

İlyas TUNÇ

İlyas TUNÇ Şiirleri İçin Tıklayın


İlyas TUNÇ (1956-  ) 
1956 yılında doğdu. İlk ve orta öğrenimini doğum yeri olan Ordu’da tamamladı. Gençlik yıllarında Orduspor’da amatör ve profesyonel olarak bir süre futbol oynadı. Gazi Eğitim Enstitüsü İngilizce Bölümü’nü bitirdi. Yurdun çeşitli yerlerinde öğretmenlik yaptı.

İlk şiiri 1977 yılında Yeni Defne Dergisi’nde çıktı. Kuzeysu, Yazılı Günler, Varlık, Yeni Biçem, Akatalpa, Evrensel Kültür, Sincan İstasyonu, Damar, Agora, Çevirmenin Notu, Cumhuriyet Kitap, Kül, Sözcükler gibi dergilerde şiir, yazı ve çevirileri yayımlandı. Afrika şiirini; özellikle Çağdaş Güney Afrika ve Nijerya şiirini araştırdı. Ali Rıza Ertan (1994), Orhan Murat Arıburnu Juri Özel Ödülü (1995), Damar Dergisi (1995) ve Ceyhun Atuf Kansu (2008) şiir ödüllerine değer görüldü. Edebiyatçılar Derneği, BESAM ve TYS üyesi olan Tunç, Sinop’ta yaşıyor.

Şiir kitapları:
Kış Bir Alkış mıydı, Biçem Yayınları, 1992
Kül ve Kopuş, Damar Yayınları, 1995
Fetüs Günlüğü, Pervaz Yayınları, 2002
Savrulmalar, Ekin Yayınları, 2004
Sesler İncelikler, Artshop Yayıncılık, 2008
Karnaval, Artshop Yayıncılık, 2009

Çeviri kitapları:
Sessiz Yaşamın Şarkısı, (Cai Tianxin, Seçme Şiirler) Artshop Yayıncılık, 2009

 

 

 
Şiirakademisi ticari amaç gütmediği için ürünlere telif hakkı ödemez. Ürünlerin telif hakkı yazarına aittir.
5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası uyarınca, ürünler site yönetiminden ve yazarından izinsiz kullanılamaz.  
Bebek Giyim - Toptan Oyuncak - web tasarım
Şiir Akademisi - Ana Sayfa