Şiir akademisi logo
Şairler Şiirler menü Öyküler
Fakir Baykurt Öykü Yarışması - Sarıyer Belediyesi Fakir Baykurt Öykü Yarışması sonuçlandı - Tanpınar Şiir Yarışması’nda Sonuçlar Açıklandı - 9. Aşık Mahzuni Şerif Beste Yarışması başlıyor - Dicle Koğacıoğlu Makale Ödülü 2017 - Bornova Belediyesi Şiir Yarışması - GİO 2017 Roman Ödülü - Sunullah Arısoy 2017 Şiir Ödülü Hüseyin Atabaş’ın - Gençlerden Atatürk'e Mektup Yarışması - "Attila İlhan Edebiyat Ödülleri" başvuruları başladı -

Onur CAYMAZ

Onur CAYMAZ Şiirleri İçin Tıklayın


 Onur CAYMAZ (1977- )

18 Ekim 1977’de İstanbul’da doğdu. İlk öğrenimini Nilüfer Hatun İlköğretim Okulunda , orta öğrenimini Maçka Teknik Lisesi Elektronik bölümüne tamamladı. Şiirle bu yıllarda tanıştı. Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Elektronik Bilgisayar Öğretmenliği, Elektronik Ana Bilim Dalı’ndan mezun oldu. Bu dönemde öykü de yazmaya başladı. Bir sene özel bir okulda öğretmenlik yaptı.

Şiirleri bazı okul dergilerinde göründü önce. Daha sonra da Şiir Oku dergisinde. Kadıköy yakasında çıkan Başka adlı dergide de bazı şiirleriyle göründü. 99 gençlik kitabevi öykü ödülü birinciliğini Hayalperistanbul adlı novella türündeki öyküsü kazandı. şiirleri Poetikus, Uç, E, Öteki- Siz, Kavram Karmaşa Edebiyat Eleştiri gibi bir çok dergide ve internetten yayın yapan imece dergisinde yayımlandı. Düzenli olarak Adam Sanat’a yazıyor. 

Yapıtları:
Kah ve Rengi
Mesut Diye Bir Kanarya
Eski Yunan Divanı

Ödülleri:
Orhon Murat Arıburnu Şiir Ödülü

 

 
Şiirakademisi ticari amaç gütmediği için ürünlere telif hakkı ödemez. Ürünlerin telif hakkı yazarına aittir.
5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası uyarınca, ürünler site yönetiminden ve yazarından izinsiz kullanılamaz.  
Bebek Giyim - Toptan Oyuncak - web tasarım
Şiir Akademisi - Ana Sayfa