Şiir akademisi logo
Şairler Şiirler menü Öyküler
Fakir Baykurt Öykü Yarışması - Sarıyer Belediyesi Fakir Baykurt Öykü Yarışması sonuçlandı - Tanpınar Şiir Yarışması’nda Sonuçlar Açıklandı - 9. Aşık Mahzuni Şerif Beste Yarışması başlıyor - Dicle Koğacıoğlu Makale Ödülü 2017 - Bornova Belediyesi Şiir Yarışması - GİO 2017 Roman Ödülü - Sunullah Arısoy 2017 Şiir Ödülü Hüseyin Atabaş’ın - Gençlerden Atatürk'e Mektup Yarışması - "Attila İlhan Edebiyat Ödülleri" başvuruları başladı -

A. Uğur Olgar

A. Uğur Olgar Şiirleri İçin Tıklayın
"1951 Yılında Kayseri'de Düvenönü'nde doğdu.(Baba tarafından Sivas Zara'lı, anne tarafından ise Çankırı Çerkeş'li. Dedelerinin Azerbaycan Gence'den geldiği söylenir.)

İlkokulu Kayseri'de, Pınarbaşı'nda ve İstanbul Kasımpaşa'da okudu (rahmetle andığı babasının memuriyeti nedeniyle). Yine Kasımpaşa'da başladığı ortaokulu ve daha sonra da liseyi Bakırköy'de bitirdikten sonra girmeyi çok arzu ettiği Edebiyat Fakültesi yerine son anda İstanbul Hukuk Fakültesini tercih etti. Fakülteyi bitirdikten sonra, öğrenciyken girdiği Gümrük Teşkilatının çeşitli birimlerinde ve yerlerinde uzun yıllar memur ve yönetici olarak çalıştı (İstanbul, Kuşadası, Sinop). 1990 Yılının başlarında geldiği İçel'in şirin ilçesi Silifke'de halen Hazine Avukatı olarak görevini sürdürmeye çalışıyor.

Kendini bildi bileli şiir ve edebiyatın içinde olan A.Uğur Olgar'ın şiirleri, şimdiye dek Eski, Düşe-Yazma, Berfin Bahar, Ada, Şiiri Özlüyorum, Lacivert, İmgelem, öteki-siz, Şair Çıkmazı, Kuyudaki Koro, Mor Taka, Aykırı Sanat, Şiirin, İspinoz, Öğretmen Dünyası, Sarıyayla, Hayal, Gülpınar, Amik Edebiyat, Güneyde Kardelen, Andız, Milliyet Oscar TV Dergisi, Bolu'da Sanat Sokağı dergileri ile Anafilya, İmgenet, Düşle, Bezirgan sanal edebiyat dergilerinde ve gazetelerde yayımlandı.

1997 Yılında Ankara Barosu'nca ülkemizin tüm hukukçularına açık olarak düzenlenen yarışmanın şiir dalında "en iyi yayıma değer şiir ödülü" ile 2005 Çatalzeytin 1. lik ödülünü kazandı. Edebiyatçılar Derneği, Lacivert Sanat, Şiir Akademisi üyesi. Ayrıca Mersin Silifke'de yayımlanan ANdız Mevsimlik Şiir Seçkisi / Şiirin Son Konalgası'nın Yayın Yönetmeni..Yayımlanmış 4 kitabı var. Evli ve iki çocuk babası.
 
Şiirakademisi ticari amaç gütmediği için ürünlere telif hakkı ödemez. Ürünlerin telif hakkı yazarına aittir.
5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası uyarınca, ürünler site yönetiminden ve yazarından izinsiz kullanılamaz.  
Bebek Giyim - Toptan Oyuncak - web tasarım
Şiir Akademisi - Ana Sayfa