Şiir akademisi logo
Şairler Şiirler menü Öyküler
Fakir Baykurt Öykü Yarışması - Sarıyer Belediyesi Fakir Baykurt Öykü Yarışması sonuçlandı - Tanpınar Şiir Yarışması’nda Sonuçlar Açıklandı - 9. Aşık Mahzuni Şerif Beste Yarışması başlıyor - Dicle Koğacıoğlu Makale Ödülü 2017 - Bornova Belediyesi Şiir Yarışması - GİO 2017 Roman Ödülü - Sunullah Arısoy 2017 Şiir Ödülü Hüseyin Atabaş’ın - Gençlerden Atatürk'e Mektup Yarışması - "Attila İlhan Edebiyat Ödülleri" başvuruları başladı -

Murat ÜSTÜBAL

Murat ÜSTÜBAL Şiirleri İçin TıklayınMurat ÜSTÜBAL (1968- )

6 Şubat 1968'de Almanya'da, Salzgitter Lebenstedt'de doğdu. İlkokula Almanya'da başladı, Konya'da Hazım Uluşahin İlkokulu'nda tamamladı. Ortaokul ve liseyi Konya'da, Özel Gündoğdu Lisesi'nde okudu. Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni bitirdi. Üniversite yıllarında Strasbourg'ta Avrupa Gençlik Platformu'na Türk delegesi olarak katılan Üstübal mezüniyet sonrası turizm hekimliğine başladı. Halen, Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun Konya'daki yurtlarında kurum doktoru olarak görev yapmaktadır.

Şiire üniversite yıllarında başladı. İlk şiiri Kıyı Dergisi'nde yayımlandı. Şiirleri, şiir çevirileri ve şiir üzerine yazıları Sandal, Promete, Dize, Kitap-lık, Hece, Morca, Heves, Akatalpa gibi dergilerde yayımlandı. Kaş'ta açılan şiir-fotoğraf sergisine şiirleri ile katıldı. Yom Sanat ve Ücra dergilerinin kurucuları arasında yer aldı. Anlam’la ilişkisini, dili bozarak, yeni bir şiir dili, özel bir sözlük oluşturarak kuran, tersten kurgulanan bir dille bölüp parçalanan sözcüklerle yapılanmış şiirlerini Huyname adlı kitapta topladı.

Yapıtları:
Huyname
 
Şiirakademisi ticari amaç gütmediği için ürünlere telif hakkı ödemez. Ürünlerin telif hakkı yazarına aittir.
5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası uyarınca, ürünler site yönetiminden ve yazarından izinsiz kullanılamaz.  
Bebek Giyim - Toptan Oyuncak - web tasarım
Şiir Akademisi - Ana Sayfa