Şiir akademisi logo
Şairler Şiirler menü Öyküler
Fakir Baykurt Öykü Yarışması - Sarıyer Belediyesi Fakir Baykurt Öykü Yarışması sonuçlandı - Tanpınar Şiir Yarışması’nda Sonuçlar Açıklandı - 9. Aşık Mahzuni Şerif Beste Yarışması başlıyor - Dicle Koğacıoğlu Makale Ödülü 2017 - Bornova Belediyesi Şiir Yarışması - GİO 2017 Roman Ödülü - Sunullah Arısoy 2017 Şiir Ödülü Hüseyin Atabaş’ın - Gençlerden Atatürk'e Mektup Yarışması - "Attila İlhan Edebiyat Ödülleri" başvuruları başladı -

Ahmet İnce

Ahmet İnce Şiirleri İçin Tıklayın
AHMET İNCE (1950- ...)

Trabzon-Tonya Karaağaçlı Köyü'nde doğan Ahmet İNCE, 1971 yılında Trabzon Fatih Eğitim Fakültesi'ni bitirdi. Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde ve yurt dışında Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenliği yaptı. Öğretmen örgütlülüğü içinde yer aldı. Demokratik Öğretmen Haereketini inceledi ve yazdı. Yazıları ve mücadelesi nedeniyle bir süre tutuklu kalan İnce halen Trabzon'da görev yapmaktadır.
Dergi ve gazetelerde şiirleri ve yazıları yayınlandı. Kesintili bir şiir geçmişi, zorluklara, haksızlıklara karşı savaşımcı bir yaşamı olan şairin şiirlerde ince bir duyarlık, çarpıcı bir lirizm, büyülü bir ahenk, fırtınalı bir sevgi, yumuşak bir erotizm, ateşli bir özlem, güçlü bir umut ve toplumcu bir bakış dikkat çekmektedir. İnce'nin yayımlanmış dört yapıtı bulunmaktadır.


Yapıtları :
Umudun Fısıltısı (1988)
Özlemin Çağrısı (1994)
Demokratik
Öğretmen Hakları ve Sendikal Birlik
 
Şiirakademisi ticari amaç gütmediği için ürünlere telif hakkı ödemez. Ürünlerin telif hakkı yazarına aittir.
5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası uyarınca, ürünler site yönetiminden ve yazarından izinsiz kullanılamaz.  
Bebek Giyim - Toptan Oyuncak - web tasarım
Şiir Akademisi - Ana Sayfa