Şiir akademisi logo
Şairler Şiirler menü Öyküler
Fakir Baykurt Öykü Yarışması - Sarıyer Belediyesi Fakir Baykurt Öykü Yarışması sonuçlandı - Tanpınar Şiir Yarışması’nda Sonuçlar Açıklandı - 9. Aşık Mahzuni Şerif Beste Yarışması başlıyor - Dicle Koğacıoğlu Makale Ödülü 2017 - Bornova Belediyesi Şiir Yarışması - GİO 2017 Roman Ödülü - Sunullah Arısoy 2017 Şiir Ödülü Hüseyin Atabaş’ın - Gençlerden Atatürk'e Mektup Yarışması - "Attila İlhan Edebiyat Ödülleri" başvuruları başladı -

Kadir AYDEMİR

Kadir AYDEMİR Şiirleri İçin Tıklayın


Kadir  AYDEMİR (1977- )

13 Eylül 1977'de İstanbul'da doğdu. Fener Bahçe Lisesi mezunu (1995). Üniversitede bir süre İşletme okudu, daha sonra Halkla İlişkiler eğitimi aldı.  Yitik Ülke Yayınları'nın da kurdu.

İlk şiirleri Şiir-Oku dergisinde yayımlandı. Şiirleri ve yazılarıyla daha sonraları pek çok dergide imzasına rastlandı. 1997'den 2003'e dek Başka Şiir Dergisi'ni 11 sayı çıkarttı. 2000 yılından beri Yitik Ülke http://www.yitikulke.com/ edebiyat-kültür sanat sitesinin editörlüğünü yapıyor. 2005 yılında Haikum adlı haiku şiir dergisini yayımlamaya başladı. Yine 2005'in sonlarında Gölü Emen Mektup adlı kitabı Azerbaycan'da Azerice dilinde yayımlandı. Şiirleri İngilizce, Fransızca, Ermenice, Azerice gibi dillere çevrildi. Şiirin yanında öyküler ve düzyazılar da yazıyor.

Yapıtları:
Sessizliğin Bekçisi ( Haikular, 2002, Hera Şiir Kitaplığı)
Dikenler Sarayı (2003, Eti Yayınları).
Gölü Emen Mektup (2006, Paralel Şiir Kitaplığı, Azerbaycan).
Cunda Öyküleri (Öyküler, 2006, Editör, Yitik Ülke Yayınları)
Rüzgârla Saklı (2007, Yitik Ülke Yayınları)
Aşksız Gölgeler (Öyküler, 2007, Yitik Ülke Yayınları)

 
Şiirakademisi ticari amaç gütmediği için ürünlere telif hakkı ödemez. Ürünlerin telif hakkı yazarına aittir.
5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası uyarınca, ürünler site yönetiminden ve yazarından izinsiz kullanılamaz.  
Bebek Giyim - Toptan Oyuncak - web tasarım
Şiir Akademisi - Ana Sayfa