Şiir akademisi logo
Şairler Şiirler menü Öyküler
Fakir Baykurt Öykü Yarışması - Sarıyer Belediyesi Fakir Baykurt Öykü Yarışması sonuçlandı - Tanpınar Şiir Yarışması’nda Sonuçlar Açıklandı - 9. Aşık Mahzuni Şerif Beste Yarışması başlıyor - Dicle Koğacıoğlu Makale Ödülü 2017 - Bornova Belediyesi Şiir Yarışması - GİO 2017 Roman Ödülü - Sunullah Arısoy 2017 Şiir Ödülü Hüseyin Atabaş’ın - Gençlerden Atatürk'e Mektup Yarışması - "Attila İlhan Edebiyat Ödülleri" başvuruları başladı -

Gülsüm Akyüz

Gülsüm Akyüz Şiirleri İçin Tıklayın
GÜLSÜM CENGİZ (AKYÜZ) (1949-....)

Isparta'ya bağlı Sütçüler'de doğdu. İstanbul İlköğretmen Okulu'nu bitirdi. 14 yıl süreyle İstanbul ve Balıkesir'de öğretmenlik yaptı. Daha sonra bu görevinden ayrılarak yayıncılıkla uğraştı. Çeşitli ansiklopedilerde editörlük ve yönetmenlikten sonra Demet Yayıncılık'ı kurdu. Ardından çeşitli gazete ve dergilerde çocuk yayınları editörlüğü, radyo programcılığı ve çocuk sayfası yönetmenliği yaptı.
Kuşlar Kralı Kim Olacak (1990) adlı eseriyle Sıtkı Dost Çocuk edebiyatı mansiyonu, Makas Kesmez İğne Dikmez Olmasa Ellerimiz (1997) ile TOBAV vs Çankaya Belediyesi ödüllerini, Ayşe'nin Günleri (1993) ile de Almanya'nın Mainz kentinde "Sıradışılık Ödülü"nü kazandı,Yapıtları : (şiir)
Eylül Deyişleri
Sevdamız Çiçeklenir Zulada
 
Şiirakademisi ticari amaç gütmediği için ürünlere telif hakkı ödemez. Ürünlerin telif hakkı yazarına aittir.
5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası uyarınca, ürünler site yönetiminden ve yazarından izinsiz kullanılamaz.  
Bebek Giyim - Toptan Oyuncak - web tasarım
Şiir Akademisi - Ana Sayfa