Şiir akademisi logo
Şairler Şiirler menü Öyküler
Fakir Baykurt Öykü Yarışması - Sarıyer Belediyesi Fakir Baykurt Öykü Yarışması sonuçlandı - Tanpınar Şiir Yarışması’nda Sonuçlar Açıklandı - 9. Aşık Mahzuni Şerif Beste Yarışması başlıyor - Dicle Koğacıoğlu Makale Ödülü 2017 - Bornova Belediyesi Şiir Yarışması - GİO 2017 Roman Ödülü - Sunullah Arısoy 2017 Şiir Ödülü Hüseyin Atabaş’ın - Gençlerden Atatürk'e Mektup Yarışması - "Attila İlhan Edebiyat Ödülleri" başvuruları başladı -

Gülseli İnal

Gülseli İnal Şiirleri İçin Tıklayın
GÜLSELİ İNAL (1947-....)

İstanbul’da doğdu. İki yıl İngiliz Dili ve Edebiyatında okuduktan sonra 1974’de İstanbul Üniversitesi Felsefe-Sosyoloji bölümünü bitirdi. Genç yaşta evlendi. Bu evlilikten Balkız Aslı ve Ayşe Beliz adlı iki kızı doğdu. 1991’de eşinden ayrildi.
1981’de Memet Fuat, Yazko Edebiyat’ta ilk şiirini yayimladi. Bu tarihten sonra Varlik, Gösteri, Yazko Edebiyat, Sombahar, Somut ve diger dergilerde şiir ve denemeleri yayimlanmaya başladi. 1985’te ilk kitap Sulara Gönüllü Çağrı, Burhan Uygur’un şiirler için yaptigi desenlerle birlikte yayimlandi. 1987’de Lale Sesiydiler ve Yoktular adlı kitabı yayımlandı. 1988’de Dolunay, Şahin Kaygun tarafindan filme alindi. Film birçok ödülü kazandi. Bu arada resim incelemeleri üzerinde yogunlaşti.


Yapitlari :
Sulara Gönüllü Çagri (1985)
Lale Sesiydiler ve Yoktular (1987)
Letoon (1989)
Dans Natura (1991)
Sif ve Gula (1992)

 
Şiirakademisi ticari amaç gütmediği için ürünlere telif hakkı ödemez. Ürünlerin telif hakkı yazarına aittir.
5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası uyarınca, ürünler site yönetiminden ve yazarından izinsiz kullanılamaz.  
Bebek Giyim - Toptan Oyuncak - web tasarım
Şiir Akademisi - Ana Sayfa