Şiir akademisi logo
Şairler Şiirler menü Öyküler
Fakir Baykurt Öykü Yarışması - Sarıyer Belediyesi Fakir Baykurt Öykü Yarışması sonuçlandı - Tanpınar Şiir Yarışması’nda Sonuçlar Açıklandı - 9. Aşık Mahzuni Şerif Beste Yarışması başlıyor - Dicle Koğacıoğlu Makale Ödülü 2017 - Bornova Belediyesi Şiir Yarışması - GİO 2017 Roman Ödülü - Sunullah Arısoy 2017 Şiir Ödülü Hüseyin Atabaş’ın - Gençlerden Atatürk'e Mektup Yarışması - "Attila İlhan Edebiyat Ödülleri" başvuruları başladı -

Barış Pirhasan

Barış Pirhasan Şiirleri İçin Tıklayın
BARIŞ PİRHASAN (1951-...)

İstanbul’da doğdu. Ankara Fen Lisesi’ni bitirdi. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne girdi. İki yıl sonra tıp öğrenimini bırakarak İstanbul'a döndü . Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı’ndan mezun oldu.
Şiir çalişmalarina lise siralarinda başlayan Pirhasan, ilk şiirlerini Yeni Dergi’de yayınladı. Daha sonra Militan ve Sanat Emeği dergilerinin yazı kadrosu içinde yer aldı. 1978’de yayına başlayan "Devrimci Savaşımda Sanat Emeği" dergisinin yazı kurulu üyesi oldu.
Şiir çalışmalarının yanı sıra çevirileriyle de ilgi çekti. Senaryolarını yazdığı ve yönettiği filmlerle de pek çok ödül aldı.


Yapıtları:
Babam Benden Hiçbir Şey Anlamıyor (1984)
Tarih Kötüdür (1984)
İmzasız El Yazmaları (1985)
 
Şiirakademisi ticari amaç gütmediği için ürünlere telif hakkı ödemez. Ürünlerin telif hakkı yazarına aittir.
5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası uyarınca, ürünler site yönetiminden ve yazarından izinsiz kullanılamaz.  
Bebek Giyim - Toptan Oyuncak - web tasarım
Şiir Akademisi - Ana Sayfa