Şiir akademisi logo
Şairler Şiirler menü Öyküler
Fakir Baykurt Öykü Yarışması - Sarıyer Belediyesi Fakir Baykurt Öykü Yarışması sonuçlandı - Tanpınar Şiir Yarışması’nda Sonuçlar Açıklandı - 9. Aşık Mahzuni Şerif Beste Yarışması başlıyor - Dicle Koğacıoğlu Makale Ödülü 2017 - Bornova Belediyesi Şiir Yarışması - GİO 2017 Roman Ödülü - Sunullah Arısoy 2017 Şiir Ödülü Hüseyin Atabaş’ın - Gençlerden Atatürk'e Mektup Yarışması - "Attila İlhan Edebiyat Ödülleri" başvuruları başladı -

Atiye DANIŞ

Atiye DANIŞ Şiirleri İçin Tıklayın

Atiye DANIŞ (  ? )

(Kendi kaleminden Atiye Daniş)
Atatürkçü, Araştırmacı/Yazar. Siyaset, ekonomi, toplum bilim içerikli etkinlikleri ile 200'e yakın makale ve araştırmalarının yanı sıra; Türkçenin (dil) bağımsızlığı için gösterdiği çabalarıyla da medya da yankı buldu.
Uyuşturucu, madde bağımlılığı, sokak çocukları üzerine Bakanlık ilgili Komisyon Başkanı ile yaptığı ortak çalışmaların sonuçlarını TV canlı yayın programlarında kamuoyu ile paylaştı.
Misyonerlerin ülkemizde gösterdikleri faaliyetleri Hıristiyanlığın/Müslümanlar üzerinde ki hızlı yapılanmasını birçok kiliselerde bizzat aralarında yaşayarak belgeleyip; Ulusal ve yerel basınla paylaştı. Hıristiyanlığın yayılmasında/Türklerin misyoner olarak görev yapmaları yazarı en çok üzen konulardan biri olmuştur.
Edebiyatın her dalından eserleri çeşitli sanat dergilerinde-antolojilerde-gazetelerin ilgili sayfalarında-ansiklopedilerde ve de kaynak gösterilen kitaplarda yayımlanmıştır.
Gül pınar/Bizim Ece /Hisler Bulvarı /Simge Edebiyat/ Sevgi yolu bunlardan birkaçı.
Yerel ve ulusal basın yazarı/İşletmeci-Mütercimdir.
Çok sayıda ödül sahibi olan Danış'ın özellikle önemsediği 10.C.Başkanımız A.Necdet SEZER ve Eşinden aldığı Teşekkür ile Köşk davetidir.
Anılarımda Çankaya hala M. Kemal kokuyor diyen Danış'ın
Mangal Ateşinde Hazan -Atam İşte Hayalimdeki Vatan adlı kitapları bulunmaktadır.
Ferdi kitaplarının yanı sıra Vatan Kokusu/Aşka Dair gibi birçok ortak kitapta ve 50 ye yakın antoloji/Ansiklopedide eserleri ile yer almıştır. Hayata dair beklentisi temiz bir siyasettir.

 

 
Şiirakademisi ticari amaç gütmediği için ürünlere telif hakkı ödemez. Ürünlerin telif hakkı yazarına aittir.
5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası uyarınca, ürünler site yönetiminden ve yazarından izinsiz kullanılamaz.  
Bebek Giyim - Toptan Oyuncak - web tasarım
Şiir Akademisi - Ana Sayfa