Şiir akademisi logo
Şairler Şiirler menü Öyküler
Fakir Baykurt Öykü Yarışması - Sarıyer Belediyesi Fakir Baykurt Öykü Yarışması sonuçlandı - Tanpınar Şiir Yarışması’nda Sonuçlar Açıklandı - 9. Aşık Mahzuni Şerif Beste Yarışması başlıyor - Dicle Koğacıoğlu Makale Ödülü 2017 - Bornova Belediyesi Şiir Yarışması - GİO 2017 Roman Ödülü - Sunullah Arısoy 2017 Şiir Ödülü Hüseyin Atabaş’ın - Gençlerden Atatürk'e Mektup Yarışması - "Attila İlhan Edebiyat Ödülleri" başvuruları başladı -

Aydın UYSAL

Aydın UYSAL Şiirleri İçin Tıklayın

Aydın UYSAL (1984- )

1984'te İzmir'in Kiraz ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Kiraz'da tamamladı. Halen yüksek öğrenimine devam eden Uysal, Ödemiş Küçük Menderes Gazetesi'nin ve Ödemiş Yerel Güç Gazetesi'nin bölge temsilciliği yaptı. Demokratik kitle örgütlerinde görev aldı. Edebiyatçılar Derneği üyesi.

Şiirle 1999 yılında tanıştı.  Şiirleri; İmgelem , BH Edebiyat , Gri, Ussuz  ve Mevsimsiz Kültür Sanat Edebiyat Platformu gibi dergi ve sitelerde yayımlandı. 2003 yılında ''Şiir Yüklü Gemi'' adlı şiir kitabı yayımlandı. 2005 yılında Simge dergisinin yayınlamış olduğu Yeni Şiirler ve Öyküler antolojisinde şiirleri yer aldı. 2008 yılı Ocak ayında 2. şiir kitabı olan '' İki Damla Gözyaşı Teselli Tutanakları'' kitapatelyesi yayınlarından çıktı. 3.Şiir dosyası hazır olan şair, şiirin yanı sıra öykü ve oyun yazıları da yazıyor.

Yapıtları:
Şiir Yüklü Gemi (2003) ,
İki Damla Gözyaşı Teselli Tutanakları (2008) kitapatelyesi yayınları)

 
Şiirakademisi ticari amaç gütmediği için ürünlere telif hakkı ödemez. Ürünlerin telif hakkı yazarına aittir.
5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası uyarınca, ürünler site yönetiminden ve yazarından izinsiz kullanılamaz.  
Bebek Giyim - Toptan Oyuncak - web tasarım
Şiir Akademisi - Ana Sayfa