Şiir akademisi logo
Şairler Şiirler menü Öyküler
Fakir Baykurt Öykü Yarışması - Sarıyer Belediyesi Fakir Baykurt Öykü Yarışması sonuçlandı - Tanpınar Şiir Yarışması’nda Sonuçlar Açıklandı - 9. Aşık Mahzuni Şerif Beste Yarışması başlıyor - Dicle Koğacıoğlu Makale Ödülü 2017 - Bornova Belediyesi Şiir Yarışması - GİO 2017 Roman Ödülü - Sunullah Arısoy 2017 Şiir Ödülü Hüseyin Atabaş’ın - Gençlerden Atatürk'e Mektup Yarışması - "Attila İlhan Edebiyat Ödülleri" başvuruları başladı -

Murat KARACAN

Murat KARACAN Şiirleri İçin Tıklayın

 Murat KARACAN (1973- )

1973'te Samsun’da doğdu. İlkokulu Çarşamba’da, ortaokul ve liseyi Samsun Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Yıldız Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü'den mezun oldu. 1998'de Ordu İl Telekom Müdürlüğü’nde mühendis olarak göreve başladı.  Çeşitli kademelerde görev aldı. Halen İl Telekom Müdürlüğü bünyesinde Makine Enerji ve Soğutma Sistemleri Müdürü olarak görev yapmaktadır. Evlidir.

Yazın dünyasına şiirle giriş yaptı. Sevginin Kesiştiği Nokta adlı şiir kitabı 2003'te yayımlandı. Şiir ve yazıları Ada, Mortaka, Uzak, Sonra Edebiyat, Alaz, Akatalpa vb. dergilerde yayımlandı. Şiirindeki değişimi ve gelişmeyi yansıtacak olan ikinci kitabının hazırlığını içinde.

Yapıtları:
Sevginin Kesiştiği Nokta (2003)

 
Şiirakademisi ticari amaç gütmediği için ürünlere telif hakkı ödemez. Ürünlerin telif hakkı yazarına aittir.
5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası uyarınca, ürünler site yönetiminden ve yazarından izinsiz kullanılamaz.  
Bebek Giyim - Toptan Oyuncak - web tasarım
Şiir Akademisi - Ana Sayfa