Şiir akademisi logo
Şairler Şiirler menü Öyküler
Fakir Baykurt Öykü Yarışması - Sarıyer Belediyesi Fakir Baykurt Öykü Yarışması sonuçlandı - Tanpınar Şiir Yarışması’nda Sonuçlar Açıklandı - 9. Aşık Mahzuni Şerif Beste Yarışması başlıyor - Dicle Koğacıoğlu Makale Ödülü 2017 - Bornova Belediyesi Şiir Yarışması - GİO 2017 Roman Ödülü - Sunullah Arısoy 2017 Şiir Ödülü Hüseyin Atabaş’ın - Gençlerden Atatürk'e Mektup Yarışması - "Attila İlhan Edebiyat Ödülleri" başvuruları başladı -

Arzu ÇUR

Arzu ÇUR Şiirleri İçin Tıklayın
Arzu ÇUR (1967-  )

1967’de Bursa’da doğdu.  Baba memleketi Çanakkale olan Çur'un çocukluğu Diyarbakır, Eskişehir ve İstanbul’da geçti. En çok Ankara’da yaşadı, nereden baksan on altı yıl. Sonra İstanbul’a yerleşti. Endüstri Meslek Lisesi Elektrik ve A.Ü. İletişim Fakültesi Radyo-Televizyon bölümlerinden mezun ama Ankara’nın efsane radyosu Radyo Arkadaş’ta geçirdiği üç harika yılı saymazsak her iki mesleğini de sürdürmedi. Değişik sektörlerde çalıştı, şu anda bir kamu kuruluşunda halkla ilişkiler biriminde görevli.

Çocukluğundan beri kitaplara bayılır. Eline ne geçerse okurdu, hâlâ okur. On yıldan bu yana yazıyor. Şiir, roman, deneme, öykü... “Ayşegül Boşanıyor” adlı bir romanı yayımlandı. Yiğit Değer Bengi’nin hazırladığı “1002. Gece Masalları” adlı fantastik kurgu öyküleri seçkisinde öyküsü, Tanıl Bora’nın hazırladığı “Taşraya Bakmak” adlı çalışmada yazısı bulunuyor.
 
Şiirakademisi ticari amaç gütmediği için ürünlere telif hakkı ödemez. Ürünlerin telif hakkı yazarına aittir.
5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası uyarınca, ürünler site yönetiminden ve yazarından izinsiz kullanılamaz.  
Bebek Giyim - Toptan Oyuncak - web tasarım
Şiir Akademisi - Ana Sayfa