Şiir akademisi logo
Şairler Şiirler menü Öyküler
Fakir Baykurt Öykü Yarışması - Sarıyer Belediyesi Fakir Baykurt Öykü Yarışması sonuçlandı - Tanpınar Şiir Yarışması’nda Sonuçlar Açıklandı - 9. Aşık Mahzuni Şerif Beste Yarışması başlıyor - Dicle Koğacıoğlu Makale Ödülü 2017 - Bornova Belediyesi Şiir Yarışması - GİO 2017 Roman Ödülü - Sunullah Arısoy 2017 Şiir Ödülü Hüseyin Atabaş’ın - Gençlerden Atatürk'e Mektup Yarışması - "Attila İlhan Edebiyat Ödülleri" başvuruları başladı -

Ali TEOMAN

Ali TEOMAN Öyküleri İçin Tıklayın


Ali TEOMAN (1962-  )

Ali Teoman, 1962 yılında İstanbul'da doğdu. Orta öğrenimini İstanbul Alman Lisesi'nde, yüksek öğrenimini ise İTÜ Mimarlık Fakültesi, MSÜ Mimarlık Fakültesi ve Sorbonne Üniversitesi Plastik Sanatlar Fakültesi'nde tamamladı. 1989-1993 yılları arasında iş ve öğrenim nedenleriyle Londra ve Paris'te bulundu. Bu dönemde, diğer uğraşlarının yanı sıra sokak müzisyenliği de yaptı. 1993 yılında İstanbul'a döndükten sonra, yazı çalışmalarına daha çok zaman ayırabilmek amacıyla mimarlığı bıraktı ve çeşitli üniversitelerde İngilizce okutmanı olarak çalıştı.

"İnsansız Konağın İkonu" adlı öyküsü, 1992 Milliyet Öykü Ödülü ikinciliğine değer bulundu. İnsansız Konağın İkonu (1993, Milliyet Yayınları) ve Pervaneler (1998, YKY) adlı iki öykü kitabı yayımladı. Kitaplarına girmeyen kimi metinlerini 2000 yılından beri "" ve "" adresli internet sitelerinde gün ışığına çıkarmaktadır.

Yapıtları:

Öykü:
İnsansız Konağın İkonu / 1993
Pervaneler / 1998

Roman:
Uykuda Çocuk Ölümleri / 2002

Ödülleri:
1992 Milliyet Öykü Ödülü “İnsansız Konağın İkonu” ile ikincilik.

 

Sayfayı hazırlayan: Merâl ÖZCAN

 

 
Şiirakademisi ticari amaç gütmediği için ürünlere telif hakkı ödemez. Ürünlerin telif hakkı yazarına aittir.
5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası uyarınca, ürünler site yönetiminden ve yazarından izinsiz kullanılamaz.  
Bebek Giyim - Toptan Oyuncak - web tasarım
Şiir Akademisi - Ana Sayfa