Şiir akademisi logo
Şairler Şiirler menü Öyküler
Fakir Baykurt Öykü Yarışması - Sarıyer Belediyesi Fakir Baykurt Öykü Yarışması sonuçlandı - Tanpınar Şiir Yarışması’nda Sonuçlar Açıklandı - 9. Aşık Mahzuni Şerif Beste Yarışması başlıyor - Dicle Koğacıoğlu Makale Ödülü 2017 - Bornova Belediyesi Şiir Yarışması - GİO 2017 Roman Ödülü - Sunullah Arısoy 2017 Şiir Ödülü Hüseyin Atabaş’ın - Gençlerden Atatürk'e Mektup Yarışması - "Attila İlhan Edebiyat Ödülleri" başvuruları başladı -

TTB Behçet Aysan Şiir Ödülü Başvuruları 1 Mayıs’a uzatıldı

Haber Tarihi: 2017-03-29

TTB’nin Sivas Katliamı sırasında Madımak Oteli'nde yaşamını yitiren şair Dr. Behçet Aysan ve 36 kişi anısına verdiği "Behçet Aysan Şiir Ödülü"nün 21’incisi için son başvuru tarihi 1 Mayıs’a uzatıldı.

Türk Tabipleri Birliği (TTB) 2016 Behçet Aysan Şiir Ödülü için daha önce 1 Nisan olarak açıklanan son başvuru süresi 1 Mayıs'a kadar uzatıldı. TTB Behçet Aysan Şiir Ödülü 21’inci kez düzenlenecek.

Ödülün Seçici Kurulu, Doğan Hızlan, Cevat Çapan, Ahmet Telli, Orhan Koçak, Semih Gümüş, Ali Cengizkan, Turgay Fişekçi’den oluşuyor.
Ödül için başvuru koşulları şu şekilde:

Ödüle 2016 yılı Ocak ayından sonra yayımlanmış bir kitap ya da yayına hazır bir kitap dosyası ile aday olunabilir.

Ödüle kişiler kitap ve dosya ile kendileri doğrudan katılabilir ya da yayımlanmış şiir kitaplarını sivil toplum örgütleri, yayınevleri ve üçüncü kişiler, şairin onayı alınmak koşuluyla önerebilirler.

Ödüle aday olacak şairler; adı, açık adresi ve kısa yaşam öyküsüyle birlikte kitaplarını ya da şiir dosyalarını TTB Merkez Konseyi GMK Bulvarı Şehit Daniş Tunalıgil Sok. No:2 Kat:4, 06570 Maltepe-ANKARA adresine gönderecekler.

Ödül kazanan yapıt 2017 yılı Haziran ayında açıklanacak, ödül tören ile takdim edilecek.

Tüm Haber Arşivi
 
Şiirakademisi ticari amaç gütmediği için ürünlere telif hakkı ödemez. Ürünlerin telif hakkı yazarına aittir.
5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası uyarınca, ürünler site yönetiminden ve yazarından izinsiz kullanılamaz.  
Bebek Giyim - Toptan Oyuncak - web tasarım
Şiir Akademisi - Ana Sayfa