Şiir Akademisi - Ana Sayfa

Geri git   Şiir Akademisi Forum > GENEL KONULAR > Genel Konular

Seçenekler Stil
Alt 01-12-2018, 11:04
Nigar Ağır Nigar Ağır isimli üye şimdilik offline konumundadır

Nigar Ağır - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart DENEME YAZIM:RABBİMİZİN SEVGİSİNE MASHAR OLMAK İÇİN EMİRLERİNE UYMALIYIZ

RABBİMİZİN SEVGİSİNE MASHAR OLMAK İÇİN EMİRLERİNE UYMALIYIZ
Şimdi düşünüyorum da diyet yapıyoruz, zayıflamak için diyorlar da neden Allah için, ahiret için bir şeyler yapmıyoruz, mesela bir yardım yapalım, yardıma muhtaçları sevindirelim,bir hastayı ziyaret edelim, günlük yiyeceğimiz kadar muhtaçlara yoksullara verelim. Ben bu gün kendimce karar aldım,oruç tutacağım o kadar çok oruç borcum var ki, keşke her günümüzü oruçla geçirebilsek o kadar güzel bir ibadet ki insanın ruhunu arındırıyor.
Şu yalan dünyada Rabbimize olan kulluk görevlerimizi, insanlığa olan görevlerimizi unutmamalıyız.Yoksa ne anlamı kalır ki yaşamanın,Yaşamaktan zevk almak mutlu olmak için bize düşen görevlerimizi yapmalıyız boşu boşuna gelmedik bu dünya ya, kafamız çalışıyorsa ruhumuzda çalışmalı hem madden ve manen bir şeyler yapmalı, hayatımıza anlam kazandırmalıyız, gönül gönüle, el ele yürek yüreğe.
O kadar israf edilen şeyler var ki dünya da ve ülkemizde onca yiyecek içecek israf ediliyor.Mesela Hastane Yemekleri, Restorant, Lokanta,daha milyonlarca iş yerlerinde yenilmeyen fazla artan yemekler içecekler çöpe gidiyor. Bir güzel çalışma yapılsa onca işsiz çaresiz evsizlerimiz aç ve susuz kalmasa inşallah devlet büyüklerimiz bu konuda da yardımlarını desteklerini esirgemezler bu konuda, İsraf haramdır.
Bende çoğu zaman artan yiyeceklerden bir kuşa bir kediye bir köpeğe artan evde olan yiyeceklerden verince öyle mutlu oluyorum. Onlarda Rabbimizin sessiz yarattıklarıdır. Yaratılanı severiz Yaratandan ötürü. Rabbim bize her şeyi paylaşalım diye veriyor. O merhametlilerin en merhametlisi, Her yediğimiz rızık da yetimlerin öksüzlerin gariplerin evsizlerin hayvanların hakkı var.
Rabbim şöyle buyurmuş Celle Celaluhu:
Benim huzuruma kul hakkıyla gelmeyin diye buyurmuş,
Biz kulları Rabbimizin emrine uymazsak nasıl bakarız Ahirette Nur Cemaline, ne yüzümüz olur.
RABBİM MERHAMETLİ SEVDİĞİ KULLARINDAN EYLESİN, O'NUN EMRİNE UYANLARDAN YOLUNDA GİDENLERDEN EYLESİN İNŞALLAHU TEALA

Seçenekler
Stil