Şiir Akademisi - Ana Sayfa

Geri git   Şiir Akademisi Forum > GENEL KONULAR > Genel Konular

Seçenekler Stil
Alt 21-08-2008, 07:40
san_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
san_ san_ isimli üye şimdilik offline konumundadır

öğretmenliği seçen ancak;
"sizi eledik, zorladık aldık eğitim fakültelerine, 4-5 yıl okuttukama, yine de pek emin değiliz verdiğimiz eğitimden. çalışıp eksiğinizi tamamlayın.aslındadershanelere biraz daha para verin, sınavı kazanın, sonra eğitime memur olursunuz belki.." diyen zihniyetin mağduru, sevgili genç arkadaşlarım,

dilerim bu kez aramızda olursunuz..
hazırlayın kendinizi, epeyce öğretmen alınacakmış!?
öğretmenlik,ağır ama doyumsuzbir meslek, yaşayıp göreceksiniz.. bir başlayın, ayrılamayacaksınız.
gerçekten mesleğe yararlı olacak gönüllüler;
eğitime aç, eğitimi eksik bir dolu çocuk ve gencin umudu olun. kendinizi özel, önemli ve doygun hissedip yaşamı daha çok seveceksiniz geliştirip büyüttüklerinizle.
hepinize şans diliyorum.

müjdeli haberler bekleyişiyle..
Edited by: san_
Alt 21-08-2008, 20:24
suece suece isimli üye şimdilik offline konumundadır
Administrator

Alt 06-02-2009, 16:10
suece suece isimli üye şimdilik offline konumundadır
Administrator

Bugün Sayın Milli Eğitim Bakanı bir televizyon kanalında, sadece ‘Cumhuriyet Dönemi’nde değil Selçuklulardan bu yana en çok dersliği kendilerinin açtığını hatta her üç derslikten birini yada ikisini kendi dönemlerinde açtıklarını iddia etti. Öğretmen atamalarının da buna paralel olduğunu en çok atamayı kendilerinin yaptıklarını söyledi. Selçuklulardan bu yana en çok dersliği kendileri mi açtı bilemem tek tek saymadım ama en çok atamayı bu hükümetin yaptığına şahidim. En çok İlahiyatçı atamasını, en çok kuran kursu öğretmeni atamasını, Din kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni atamasını kendileri yaptı. Elinde kuran kursu belgesi olup da açıkta kalan pek az kişi kaldı. -Onlar da zamanda erir merak etmeyin- Diğer branş öğretmenlerine gelince o kadrolarda yeterince öğretmen mevcut. Hatta ihtiyaç fazlası var.

Yıllarca KPSS’nin kapısında bekleyen gençlerden öğretmen olunca nasıl bir meslek aşkı beklerler bilemiyorum. Okulunu bitirip yıllarca göreve başlamayı bekleyen öğretmen adayları öfkeli. Sınavı geçemediği için kendine öfkeli, bu mesleğe öfkeli, çevresine öfkeli.

Öğretmen açığını vekil öğretmenlerle ve ücretli öğretmenlerle ucuza kapatmaya çalışan bir eğitim politikası olabilir mi? Bu politikayı uygulayanların ülkesini sevdiği söylenebilir mi?
Alt 06-02-2009, 18:09
Neşe Karakoyun Neşe Karakoyun isimli üye şimdilik offline konumundadır

Neşe Karakoyun - MSN üzeri Mesaj gönder

Her ***351;ey bir ***351;aka olmal***305; diyor insan bazen...

***214;yle bir yere geliyor ki sabr***305;n***305;z, art***305;k patlamazsan***305;z ***246;lebilece***287;inizi ya da herkesi ***246;ld***252;rebilece***287;inizi d***252;***351;***252;nd***252;***287;***252;n***252;z bir cinnet an***305;n***305;n i***231;inde buluveriyorsunuz ve ***351;a***351;***305;r***305;yorsunuz. Tabi ki bunlar***305;n hi***231; birini yapam***305;yor ve en sonunda sadece g***252;l***252;yorsunuz.

***214;mr***252;n nerdeyse yar***305;s***305; edebilecek kadar y***305;l gidip geldi***287;iniz okul yolu art***305;k g***246;z***252;n***252;ze s***305;rat k***246;pr***252;s***252; gibi g***246;r***252;nmeye ba***351;l***305;yor, ge***231;er miyim ***246;te tarafa ge***231;mez miyim...

S***305;nava 5 ay kala, son s***305;n***305;f ***246;***287;retmen aday***305; olarak,bu ya***351;***305;mda tekrar dershane s***305;ralar***305;nda, cennet ve cehennemi , d***252;nyada kpss stresi ve korkusuyla ya***351;atan zihniyete ve uygulay***305;c***305;lar***305;na lanet ediyorum !..

(Halbuki ben ***252;lkem i***231;in g***252;zel ***351;iirler yazmak istiyorum...)
Alt 06-02-2009, 23:31
unedem unedem isimli üye şimdilik offline konumundadır

İşsiz binlerce öğretmen Ankara'da buluşuyor
Atama bekleyen 200 bine yakın öğretmen adayı, yarın Milli Eğitim Bakanlığı önünde büyük mitinge hazırlanıyor.

200 bini aşkın işsiz öğretmenin yıllardır süren mağduriyetine çözüm bulmak amacıyla 6 Şubat cuma günü Saat 15.00'de Milli Eğitim Bakanlığı önünde büyük mitinge çıkacak olan binlerce öğretmen adayı MEB'in atama politikalarına tepkisini ortaya koyacak.
ANKA'ya açıklamada bulunan Bağımsız Eğitimciler Sendikası (BES) Genel Başkanı Gürkan Avcı, öğretmen adaylarını emeklerine, geleceklerine ve onurlarına sahip çıkmaya çağırdı. Avcı, Hükümetin öğretmen atama politikasını protesto etmek ve Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'in atanmayı bekleyen 200 bini aşkın öğretmen adayına dönük “vurdum duymaz tavrına, dur” demek için büyük mitingi düzenleyeceklerini söyleyerek, “Sendika üyeleri ve 81 ilden gelmek için sabırsızlanan binlerce öğretmen adayının katılımıyla büyük eğitimci mitingini düzenleyeceğiz” dedi.

HALKIN ÖNCÜSÜ ÖĞRETMENLERE “HAKKINIZI KORUYUN” ÇAĞRISI

Avcı, öğretmenlerin halkın öncüsü ve fikir önderleri olduğuna işaret ederek, öğretmen adaylarının haklarını araması, hesap sorması ve durumu sorgulaması gerektiğinin altını çizdi. Milli Eğitim Bakanlığı'nın “vurdum duymaz” politikaları nedeniyle; bin bir güçlükle üniversite bitirmiş 200 binin üzerindeki öğretmen adayının “işsiz” olduğunun altını çizen Avcı, öğretmen adaylarını seslerini duyurmaları için mitinge çağırdı.
Alt 01-08-2010, 20:40
yasemin doğan yasemin doğan isimli üye şimdilik offline konumundadır

Sosyal bilgiler

Tayfun...

1980’de doğdu.

Darbeyle yaşıt yani.

Burhaniye Nadir Tolon İlköğretim Okulu’na gitti, liseyi Burhaniye’de bitirdi, dershaneye yazıldı, üniversite sınavına girdi, Mimar Sinan Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü’nü kazandı, iki sene devam etti, ancak, sanat tarihinden ekmek yiyemeyeceğini düşündü, tekrar dershaneye yazıldı, tekrar üniversite sınavına girdi, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi “Sosyal” Bilgiler Öğretmenliği Bölümü’nü kazandı, dört sene okudu, diplomayı aldı, “sosyal” bilgiler öğretmeni oldu, ancak, “sosyal” bilgiler öğretmeni olarak atanabilmek için gene dershaneye yazıldı, Kamu Personeli Seçme Sınavı’na girdi, yeterli puanı alamadı, sekiz sene ilköğretim, üç sene lise, iki sene Mimar Sinan, dört sene Van Yüzüncü Yıl, iki sene işsizlik derken, kazık kadar adam olmuş, 30 yaşına gelmişti, tekrar girdiği Kamu Personeli Seçme Sınavı’nın sonucunu beklerken, İş Bulma Kurumu’na başvurdu, dershaneye yazılmasına, sınava girmesine gerek yoktu, ballı olması yeterliydi, çünkü “Sosyal” Çalışma Programı kapsamında kura çekiliyordu, gitti Burhaniye Spor Salonu’na, çekilişe katıldı, 1200 işsizin topları atıldı kürenin içine, karıştırıldı, 65 kişi işe alınacaktı, çekildi, hakikaten çok ballıydı, kazandı, çocukken mezun olduğu Nadir Tolon İlköğretim Okulu’na hademe olarak atadılar “sosyal” bilgiler öğretmeni Tayfun’u, ancak, kadrolu değil, geçici, altı ay hademelik yapacak, sonra kapının önüne konacaktı, olsun, sıvadı kolları, eğitimine başladığı sıraları sildi ağlayarak, tuvaletlerini temizledi, kaymakamın haberi oldu bu sırada, sanki o ana kadar yaşananlar az rezillikmiş gibi, medya duyarsa rezil oluruz diye düşündü, aldılar “sosyal” bilgiler öğretmeni Tayfun’u mezun olduğu ilkokulun hademeliğinden, okumuş adam olduğu için, Burhaniye Halk Kütüphanesi’ne verdiler hademe olarak, bu sefer rafların tozunu aldı “sosyal” bilgiler öğretmeni, tuvaletlerini temizledi, gel gör ki, gene kadrolu değildi, geçiciydi, sayılı gün çabuk geçti, altı ay bitti, kapının önüne koydular “sosyal” bilgiler öğretmenini, iki sene gözümüze görünme dediler, çünkü, “Sosyal” Çalışma Programı kapsamında altı aylığına işe alınan işsizleri, ağzıyla kuş tutsa, tuvaletleri yalayarak bile temizlese, “sosyal” adaleti sağlamak için, iki yıl boyunca tekrar işe almıyor devlet!
Bu devlet, Anayasamızın 2’nci maddesine göre, “sosyal” bir devlettir... 4’üncü maddesi gereği, 2’nci maddesindeki nitelikleri değiştirilemez. Değiştirilmesi teklif dahi edilemez.
O nedenle, 12 Eylül anayasasının işlerine gelmeyen her tarafını mıncıklayan arkadaşlar, “sosyal” devlet niteliğini
hiç ellemediler. Teklif dahi etmediler.
Anayasa suçu olurdu çünkü.

Hürriyet
Alt 01-08-2010, 22:43
Naci Bahtiyar Naci Bahtiyar isimli üye şimdilik offline konumundadır

Evet, böyle bir örneği de Çorum Fatih Lisesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeninin ( bayan ) hizmetli olduğunu duymuştum.
Bir gecede 16 milyar dolara kalem çeken sosyal devletin nimetleri! Tabi bu para nereye gitti, kim aldı, kim ödedi ? Balık hafızalı bir toplumun çok da umurunda değil. Ayrıca neleri unutmadık ki..!

Seçenekler
Stil