Şiir Akademisi - Ana Sayfa

Geri git   Şiir Akademisi Forum > YARIŞMALAR- ÖDÜLLER - ETKİNLİKLER - DUYURULAR > Kültür Sanat Edebiyat Haberleri

Cevapla
 
Seçenekler Stil
  #21  
Alt 14-02-2011, 12:48
admin admin isimli üye şimdilik offline konumundadır
Administrator
 
üyelik tarihi: Jan 2009
Mesajlar: 1.806
Standart


Haftanın Sanat Çizelgesi 14 Şubat-21 Şubat


Bu hafta da oldukça yoğun bir etkinlik takvimi var.



İstanbul

Sergi

Eyüp Öz ve Derviş Ergün’ün heykel sergisi 14 Şubatta başlayıp 4 Marta dek Ekavart Gallery’de (0 212 252 81 31)

Seylan Kandak’ın “Seyahatler & Placebo: İstanbul ve Kentler” fotoğraf sergisi 15 Şubat’ta başlayıp 13 Marta dek Ziraat Bankası Tünel Sanat Galerisi’nde. (0 212 251 42 48)

Halil Yavuz Ertürk’ün “Etüd” adlı sergisi 16 Şubat’ta başlayıp 12 Mart’a dek Karşı Sanat Çalışmaları’nda. (0212 245 71 53 )

Kubilay Mert Ural’ın “Home” adlı sergisi 18 Şubat’ta başlayıp 3 Mart’a dek Galeri Kent’te. (0212 225 67 15)

Erdağ Aksel’in “Aile Benzerliği” adlı sergisi 18 Şubat’ta başlayıp 19 Mart’a dek Galeri Nev’de . (0212 231 67 63)

Sıla Güven’in “Sanal / Gerçek” adlı sergi bugün son. İstasyon Sanat Galerisi’nde. (0212 252 92 22)

Zerrin Kubilay’ın “Ortancalar” sergisi bugün son City’s’de. (0212 275 47 10)

Süleyman Saim Tekcan’ın “Dört Nala Atlar” isimli sergisi yarına dek Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde. (0 212 259 03 73)

Gogi Çagelişvili’in “İstanbul Resimleri” adlı sergi yarına dek Pirosmani Sanat Galerisi’nde. (0212 2526812)

Ali Yağcı Resim Atölyesi Karma Sergisi sergisi 15 Şubat’a dek Hasan Âli Yücel Kültür Merkezi’nde. (0532 664 81 15)

Neşe Gümüşçüoğlu’nun sergisi 15 Şubat’a kadar Deyim Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0 212 286 21 83)

Tahsin Aydoğmuş’un sergisi 16 Şubat’a kadar Şirket-i Hayriye Sanat Galerisi’nde.

Gianluca Malgeri’nin sergisi 17 Şubat’a dek Galeri Artist’te devam edecek. (0 212 227 68 52)

Aslı Biçer’in “İmla Hataları” isimli sergisi 18 Şubat’a kadar Lucca’da. (0 212 2571255 )

Maide Bulak’ın “Lejant” isimli sergisi 18 Şubat’a kadar Olcayart Galeri’de. (0 216 411 1713)

Nuri İyem’in sergisi 19 Şubat’a kadar Kibele Sanat Galerisi’nde. (0212 438 63 50)

Şahin Paksoy’un “Resim ve Heykel” sergisi 19 Şubat’a kadar Galeri Işık Teşvikiye’de. (212 233 12 03)

Vitrin isimli karma sergi 19 Şubat’a kadar Galeri Apel’de. (0 212 292 72 36)

Günnur Özsoy’un ‘Seni görüyorum’ isimli heykel sergisi 19 Şubat’a kadar Pg ArtSpace’de. (0212 444 70 77)

Beril Ateş’in “People” isimli sergisi 20 Şubat’a kadar Galeri Artist’te. (0212 227 68 52 )

Azim Bedri Göki ’nin “Aşk İçinde Meşk” isimli sergisi 20 Şubat’a kadar Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’nde. (0212 470 6170)

Yamada Torajiro, Ito Chuta, Otani Kozui’nin “Hilal ve Güneş” başlıklı sergisi 20 Şubat’a kadar İstanbul Araştırmaları Enstitüsü’nde. (0212 334 09 00)

İpek Kurşuncu’nun “Imaginary Tea Party” isimli sergisi 23 Şubat’a dek Galeri Artist Çukurcuma’da. (0212 251 91 63)

Metin And’ın “Daima Oyun, Her Daim Oyuncu” isimli sergisi 25 Şubat’a dek Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde. (0212 252 47 00 )

Niko Guido’nun “Çıplak” isimli sergisi 26 Şubat’a dek Piramid Sanat’ta. (0212 297 31 15)

Seçil Erel’in “Şimdiki Basit Zaman” isimli sergisi 26 Şubat’a dek CDA Projects galeri’de. (0 212 251 12 14)

Zafer Erkan’ın “Aklımın Köşesinden” isimli sergisi 26 Şubat’a kadar Ormo Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0 212 252 00 47)

Mehmet Özenbaş’ın “Kaotik Düşler” isimli sergisi 26 Şubat’a dek Beyoğlu Akademililer Sanat Merkezi’nde. (0212 245 02 29 )

Burçin Erdi’nin “Konuşmalar” isimli sergisi 26 Şubat’a dek Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde. ( 0212 351 00 60 )

Aylin Örücü’nün “Yolculuk” sergisi 26 Şubat’a kadar Odakule Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 251 46 31)

Barış Cihanoğlu’nun “İmgelem” isimli sergisi 27 Şubat’a dek İlayda Sanat Galerisi’nde . (0212227 92 92)

Nancy Atakan’ın “Sahtekâr Olmadığımızı Nereden Biliyoruz?” isimli sergisi 27 Şubat’a dek Pi Artworks’te. (0212 293 71 03)

Oreet Ashery ve Larissa Sonsour ’un “Falafel Yolu” isimli sergisi 27 Şubat’a dek DEPO’da. (0 212 292 39 56)

‘İkinci Sergi’ isimli sergi 27 Şubat’a dek Arter’de. (0212 243 37 67)

Nuri İyem, Nasip İyem, Naile Akıncı, Mehmet Aksoy, Neş’e Erdok, Nedret Sekban, Rahmi Aksungur, Temür Köran, İrfan Okan, Hakan Gürsoytrak, Emin Turan, Hakan Cingöz ve Setenay Alpsoy’un eserleri 28 Şubat’a dek Evin Sanat Galerisi’nde. (0212 265 81 58)

Musa Aktaş’ın “Düş Kadınları” isimli sergi 28 Şubat’a kadar Tatbiki Sanat Galerisi’nde devam edecek. ( 0216 3389837 )

Muhammet Bakır4’ın karikatür sergisi 28 Şubat’a kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde devam edecek. ( 0212 2490150)

eis ten polin / kente gitmek isimli karma sergi 28 Şubat’a kadar Türk ve İslam Eserleri Müzesi (İbrahim Paşa Sarayı)’nde. ( 0212 528 18 05)

Medine İrak’ın sergisi 28 Şubat’a kadar Kare Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0 212 240 44 48)

Tüm Şehir – Almanya’dan Fotoğraflar sergisi 28 Şubat’a kadar Milli Reasürans Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0 212 249 20 09 / 39 )

Efsun Güneş’in “Cattoman Empire” isimli sergisi 28 Şubat’a kadar Bersay İletişim Enstitüsü’nde. (0212 337 52 91)

Ego Kırılmaları 4 isimli sergi 28 Şubat’a kadar C.A.M Galeri Nişantaşı’nda devam edecek. (0212 2488149)

İsmet Çavuşoğlu’nun sergisi 1 Mart’a kadar Dega Sanat Galerisi’nde. (0216 373 32 00)

Orhan Taylan’ın sergisi 2 Mart’a kadar Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde. (0216 418 38 06)

Cem Canbay’ın “Doğudan Batıya 30 Günde Küba” isimli sergisi 3 Mart’a kadar Fototrek Fotograf Merkezi’nde. (0216 336 69 90)

Nur Özalp’in sergisi 4 Mart’a kadar Tem Sanat Galerisi’nde. (0212 2470899)

Lebriz Rona’nın “Taşınan Ev” isimli sergisi 4 Mart’a dek Daire Tophane’de. (0212 252 52 59)

Adnan Yalım’ın sergisi 4 Mart’a dek galateaart’ta. (0212 245 80 38)

Gülay Sevsevil’in sergisi 4 Mart’a dek Hobi Sanat Galerisi’nde. (0212 225 23 37)

İzzet Keribar ve Laurence Aëgerter’in “Bir Bakıştan Diğerine” isimli sergisi 4 Mart’a kadar Fransız Kültür Merkezi’nde devam edecek. (0212 393 81 11 )

Sabine Boehl’in “Rendering Infinity” sergisi 5 Mart’a kadar Dirimart’da. (0212 291 34 34)

Tayfun Tüten ve Gülten Özalp’ın “Zamansız Nesne” isimli sergisi 5 Mart’a kadar Halkalı Kültür ve Sanat Merkezi’nde. (0212 4444360)

Soner Ön’ün “Şaman Zaman” sergisi 5 Mart’a kadar C.A.M Galeri’de. (0 212 2457975)

Kutluğ Ataman’ın “İçimdeki Düşman” başlıklı sergisi 6 Mart’a kadar İstanbul Modern’de. (0212 334 73 00)

Hera Büyüktaşçıyan’ın “Kaçınılmaz Yalnızlık” isimli sergisi 6 Mart’a kadar Galeri G - art’ta devam edecek. (0212 2960876)

Candan Karan ve Pandora’nın “İstanbul’u Fırçaladık” isimli sergisi 8 Mart’a dek Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 282 69 65)

Bedri Rahmi ve Öğrenciler 2 sergisi 9 Mart’a dek Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)

Nazım Hikmet Richard Dikbaş’ın “Yeni Eğlenme ve Dinlenme Biçimleri” isimli sergisi 12 Mart’a kadar Galeri Non’da. (02122498774)

Tılsımlı Haller isimli karma sergi 14 Mart’a kadar The Marmara Pera’da. (0212 292 00 38)

Ara Güler’in “İstanbul ve İstanbul’un Edebiyatçıları” isimli sergi 15 Mart’a kadar Caddebostan Kültür Merkezi’nde. (0 216 368 58 87)

Mounir Fatmi’nin “Megalopoller” isimli sergisi 19 Mart’a kadar Akbank Sanat’ta. (0212 252 35 00)

“Çarlık Rusyası’ndan Sahneler: Rus Devlet Müzesi Koleksiyonu’ndan 19. Yüzyıl Rus Klasikleri” sergisi 20 Mart’a kadar Pera Müzesi’nde. (0212 334 99 00)

Frida kahlo ve Diego Rivera’nın sergisi 20 Mart’a kadar Pera Müzesi’nde. (0212 334 09 00)

Refik Anadol’un “Minus Feld” isimli sergisi 20 Mart’a kadar Amerikan Hastanesi Sanat Galerisi “Operation Room”da. (0212 444 3 777)

Plato Meslek Yüksekokulu, Rejenerasyon.011 isimli sergi 20 Mart’a kadar Plato Sanat’ta. (0212 621 12 47)

Bedri Rahmi Eyüboğlu 100 yaşında etkinlikeri kapsamında “Erken Sevdalar” isimli sergi 31 Mart’a kadar Galerimart’ta. (0212 227 31 57)

Dejan Kaludjerovic, Hacer Kıroğlu, Elif Öner ve Neriman Polat’ın “Uyku ve Gölge” isimli sergisi 8 Nisan’a kadar Siemens Sanat’ta. (0212 334 1104)

Hanedan ve Kamera-Osmanlı Sarayından Portreler isimli sergi 24 Nisan’a kadar Vehbi Koç Vakfı Sadberk Hanım Müzesi’nde. (0212 284 63 63)

Müzik
‘Jolly Joker Balans’ta bugün “MFÖ”, çarşamba günü “Ogün Sanlısoy”, perşembe günü “Manuel Reina - Bato Tato”, cuma günü “Özlem Tekin” ve cumartesi günü “Yaşar” konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)

‘Bronx Pi Sahne’de bugün “Jay Jay Johanson”, çarşamba günü “Meyan ‘Meyan’ Albüm Lansmanı”, cuma günü “Nissan Juke Presents: Zero 7 (DJ Set)” ve cumartesi günü “Marsis” konseri izlenebilir. (0 531384 80 80)

‘Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi’nde bugün “Burçin Büke” Sevgililer Günü konseri izlenebilir. (0 216 346 15 31)

‘Babylon’da bugün ve yarın “Macy Gray”, çarşamba günü “Erdem Ergün”, perşembe günü “Hüsnü Şenlendirici”, cuma günü “Pantha Du Prince (Live)”, cumartesi günü “Naim Dilmener ve Sarp Dakni ile 45’likler Konuk Sanatçı: Tülay Özer” konseri izlenebilir. (0 212 292 73 68)

‘Garajistanbul’da bugün “Kontrtenorlar Aşka Geldi” konseri izlenebilir. (0 212 244 44 99)

‘Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda bugün “Kolektif İstanbul”, çarşamba günü “Franz Liszt Oda Orkestrası & Ulucan Kardeşler”, perşembe günü “Akbank Oda Orkestrası: Barok Yansımalar”, cuma günü “Kayhan Kalhor Ensemble” ve cumartesi günü “Berlin Oda Orkestrası” konseri izlenebilir. (0 212 231 54 97)

‘Istanbul Jazz Center’da bugün, perşembe, cuma ve cumartesi günü “Deborah Davis Quartet” konseri izlenebilir. (0 212 327 50 50)

‘Ghetto’da bugün “Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars: Santo Valentino”, çarşamba günü “Elif Çağlar M-U-S-I-C Albüm Lansman Gecesi”, perşembe günü “Gevende”, cuma günü “Redd” ve cumartesi günü “Audio Bullys” konseri izlenebilir. (0 212 251 75 01)

‘Kozzy Alışveriş ve Kültür Merkezi’nde bugün “Tuluyhan Uğurlu - Sevgililer Günü” konseri izlenebilir. (0 216 658 00 00)

‘Indigo’da bugün “Birsen Tezer”, çarşamba günü “Erkan Oğur ‘Telvin’ & Gürol Ağırbaş ‘Bas Şarkıları’”, cuma günü “Ünlü” ve “Wolfgang Gartner”, cumartesi günü “Soaked” konseri izlenebilir. (0 212 244 85 67)m ‘Salon’da yarın “Alain de Botton”, cuma ve cumartesi günü “Sara Gazarek” konseri izlenebilir. (0 212 334 07 52)

‘Caddebostan Kültür Merkezi’nde çarşamba günü “Akbank Oda Orkestrası: Barok Yansımalar” konseri izlenebilir. (0 216 386 29 49)

‘Borusan Müzik Evi’nde perşembe günü “Ferit Odman”, cuma günü “Feyza Eren Quartet” ve cumartesi günü “İmer Demirer Quartet” konseri izlenebilir. (0 212 336 32 80)

‘İş Sanat Kültür Merkezi’nde perşembe günü “Eliane Elias Quartet” konseri izlenebilir. (0 212 316 10 83)

‘Fulya Gösteri Merkezi’nde İstanbul Resitalleri kapsamında perşembe günü “Sa Chen” ve cuma günü “İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası” konseri izlenebilir. (0 212 373 11 00)

‘Akbank Sanat’ta Akbank Sanat Barok Müzik Günleri kapsamında cuma günü “Friederike Heumann” konseri izlenebilir. (0 212 252 35 00)

‘Bostancı Gösteri Merkezi’nde pazar günü “Ceza - RedMan” konseri izlenebilir. (0 216 384 72 10)

Tiyatro
Devlet Tiyatroları Cevahir Sahnesi Salon 1’de “Üstat Harpagon”, Cevahir Sahnesi Salon 2’de “Vahşet Tanrısı”, Küçük Sahne’de “Profesyonel” yarın, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, Pazar 15.00. Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “İmparatorluk Kuranlar” yarın, perşembe 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00. Üsküdar Stüdyo Sahne’de “Birdy” çarşamba, cuma 20.00. Küçük Çekmece Sahnesi’nde “Kadın Sığınağı” perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Feridun Karakaya Sahnesi’nde “Ne Dersin Azizim” cuma, cumartesi 20.00, pazar 15.00. (0 212 292 39 00)

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları F.Reşat Nuri Sahnesi’nde “Kadınlar, Savaş, Komedi”, Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Buluşma Yeri”, Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi’nde “Yüzleşme”Ü. Müsahipzade Sahnesi’nde “Doğum Günü Partisi”, Haldun Taner Sahnesi’nde “Arzunun Onda Dokuzu (Dokuz Kadın)”, Ümraniye Sahnesi’nde “Çığ”, Kağıthane Sadabad Sahnesi’nde “Tarla Kuşuydu Juliet”, çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.00. GOP Ferih Egemen Sahnesi’nde “Cambazhane” perşembe, cuma 10.30 ve 13.30, cumartesi, pazar 11.00. Kağ. Küçük Kemal Sahnesi’nde “Karagöz Balıkçı” perşembe, cuma 10.30 ve 13.30. (0 212 455 39 00)

Bakırköy Belediye Tiyatroları Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Aklı Havada” perşembe 20.30, “Gül’e Ağıt” cuma 20.30, “Meyve Bahçesi Bizim Olacak” cumartesi 11.00, “Dava” cumartesi 20.30, “Miyhavlar Tiyatrosu” pazar 11.00, “Tersine Dünya” pazar 15.30. Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Sokağa Çıkma Yasağı” salı 20.30, “Şişman Domuz” çarşamba 20.30. (0 212 661 38 95)

Dostlar Tiyatrosu’nun “Kerem Gibi” oyunu perşembe 20.30, Pazar 15.00 Muammer Karaca Tiyatrosu, cumartesi 20.30 Kozyatağı Kozi Kültür Merkezi “Marx’ın Dönüşü” cuma 20.30 Muammer Karaca Tiyatrosu. (0 212 252 59 35)

Tiyatro Pera’da “Rahat Yaşamaya Övgü! (Brecht Kabare)” cuma, cumartesi 20.00. “Quintet-Bir Dönüşün Beşlemesi” pazar 18.30, Tiyatro Pera’nın “Rahat Yaşamaya Övgü! (Brecht Kabare)” oyunu ise salı 20.30’da Kozyatağı Kültür Merkezi’nde. (0 212 245 44 60)

Ortaoyuncular’da “İşsizler Cennete Gider” cuma, cumartesi 20.00, pazar 18.00. (0 212 251 18 65 )

Kenter Tiyatrosu’nda “Zorla Güzellik” perşembe, cuma, cumartesi 20.00, pazar 15.00, “Aşk Mektupları” salı, çarşamba 20.00. (0 212 247 36 34)

Oyun Atölyesi’nde “Testosteron” çarşamba, perşembe, cuma, cumartesi 20.30, pazar 16.00. (0 216 345 39 39)

Tiyatro Kedi’nin “Kibarlık Budalası” oyunu çarşamba 20.30 Kozyatağı Kültür Merkezi. “Bir Yaz Gecesi Rüyası” cumartesi 20.30 Kadıköy Halk Eğitim Merkezi. “Pazar Günkü Cinayet” pazar 18.00 Kadıköy Halk Eğitim Merkezi. (0 212 257 79 36)

Mekân Artı’da Fabrika Sanat “Orda” perşembe 20.30, Actor Without Borders “Kebap” pazartesi 20.30, Tiyatro Artı “Kök” Cuma 20.30, Myth “Porno Club” salı 20.30, “Aynada Kendiyle Karşılaşan Milyonlarca Ayna” çarşamba 20.30. (0 212 224 57 56)

Tiyatro Stüdyosu’nun “Vanya Dayı” oyunu salı 20.30 Kadıköy Halk Eğitim Merkezi, perşembe 20.30 Muammer Karaca Tiyatrosu, cumartesi 19.30 Zeytinburnu Kültür Sanat Merkezi. (0 216 386 65 89)

Gösteri-Söyleşi
İş Sanat Kültür Merkezi’nde bugün saat 20.00’de “Aşk Şiirlerinden Seçmeler” etkinliği düzenleniyor. (0212 316 10 83)

Akbank Sanat’ta yarın “Tony Gatlif Fimleri” gösterilecek. (0 212 252 35 00 - 01)

Salon İKSV’de yarın saat 20.00’de “Alain de Botton Aşk, İş, Felsefe, Seyahat” başlıklı toplantı, çarşamba günü saat 20.00’de “Doğan Hızlan’la Edebiyat Buluşmaları” gerçekleştirilecek. (0212 334 07 52)

Yapı Kredi Sermet Çifter Salonu’nda perşembe günü saat 18.30’da Murathan Mungan’ın konuşmacı olarak katıldığı sohbet toplantısı düzenleniyor. (0212 252 47 00)

Garajİstanbul’da perşembe günü saat 20.30’da “Keşke Bir Masada Oturabilseydik” başlıklı gösteri sahnelenecek. (0212 244 44 99)

Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda cumartesi günü saat 21.00’de “Anadolu Ateşi Evolution” adlı dans gösterisi sahnelenecek. (0212 296 30 55)

Opra-Bale

Fulya Konser Salonu’nda çarşamba günü saat 20.00’de “Dört Duvar” adlı bale gösterisi, saat 11.00’de “Müziğe Dokunmak” adlı çocuk müzikali sahnelenecek. (0212 252 11 11)

Kadıköy Süreyya Opera Sahnesi’nde yarın ve perşembe günü saat 20.00’de “Hoffmann’ın Masalları” başlıklı opera, cumartesi günü saat 20.00’de “Don Kişot” adlı bale gösterisi, pazar günü saat 11.00’de “Heidi” adlı çocuk müzikali sahnelenecek.

Cumhuriyet Kültür Haber
Alıntı ile Cevapla
  #22  
Alt 21-02-2011, 11:17
admin admin isimli üye şimdilik offline konumundadır
Administrator
 
üyelik tarihi: Jan 2009
Mesajlar: 1.806
Standart

Haftanın Sanat Çizelgesi 21 Şubat- 28 Şubat



'İş Sanat Kültür Merkezi'nde yarın "Deutsche Kammerphilarmonie Bremen & Hakan Hardenberger" ve perşembe günü "Candan Erçetin" konseri izlenebilir.

İstanbul
Tiyatro

* Devlet Tiyatroları Cevahir Sahnesi Salon 1’de “Karanlık İşler”, Cevahir Sahnesi Salon 2”de “Beğendiğiniz Gibi” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “İmparatorluk Kuranlar” salı, perşembe 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00. Üsküdar Stüdyo Sahne’de “Baştan Çıkarma” çarşamba, cuma 20.00, pazar 15.00. Küçük Sahne’de “İki Çarpı İki” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 20.00, pazar 15.00. Küçükçekmece Sahnesi’nde “Profesyonel” perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00, Feridun Karakaya Sahnesi’nde “Vahşet Tanrısı” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. (0 212 292 39 00)
* İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları F.Reşat Nuri Sahnesi’nde “Kadın Hayattır Memattır Kadın”, Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Buluşma Yeri”, Haldun Taner Sahnesi’nde “Aşk Halleri” , Üsküdar Müsahipzade Sahnesi’nde “Dört Kişilik Bahçe”, Ümraniye Sahnesi’nde “Çığ”, Üsküdar K. Yılmazer Sahnesi’nde “Maskeliler” , Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “Düşüş” çarşamba ve cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe ve cuma 20.30, pazar 15.00. GOP Ferih Egemen Sahnesi’nde “Cambazhane” perşembe, cuma 10.30 ve 13.30. Kağ. Küçük Kemal Sahnesi’nde “Karagöz Balıkçı” perşembe, cuma 10.30 ve 13.30. (0 212 455 39 00)
* Bakırköy Belediye Tiyatroları Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Aklı Havada” perşembe, cuma 20.30, “Miyhavlar Tiyatrosu” cumartesi 11.00, “Şişman Domuz” cumartesi 20.30, “Meyve Bahçesi Bizim Olacak” pazar 11.00, “Şişman Domuz” pazar 15.30. Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Medeni Hali: Kadın” salı, çarşamba 20.30. (0 212 661 38 95)
* Dostlar Tiyatrosu’nun “Kerem Gibi” oyunu pazar 15.00 Muammer Karaca Tiyatrosu. (0 212 252 59 35)
* Tiyatro Pera’da “Rahat Yaşamaya Övgü! (Brecht Kabare)” cumartesi 20.00, “Şerefe Hatıralar (İstanbul 1955)”pazar 18.30. (0 212 245 44 60)
* Ortaoyuncular’da “İşsizler Cennete Gider” cuma, cumartesi 20.00, pazar 18.00. (0 212 251 18 65 )
* Kenter Tiyatrosu’nda “Aşk Mektupları” cuma, cumartesi 20.00, pazar 15.00. “Müşfik Kenter’i Dinliyorum: Orhan Veli 30. Yıl Özel Programı” salı, çarşamba, perşembe 20.00. (0 212 247 36 34)
* Oyun Atölyesi’nde Tiyatroadam “Generaller, Savaş ve Barbekü” bugün ve yarın 20.30, Oyun Atölyesi “7 Şekspir Müzikali” perşembe, cuma, cumartesi 20.30, pazar 18.00. (0 216 345 39 39)
* Tiyatro Kedi’nin “Pazar Günkü Cinayet” oyunu pazar 18.00 Akatlar Kültür Merkezi. (0 212 257 79 36)
* Mekân Artı’da Actor Without Borders “Kebap” pazartesi 20.30. Tiyatro Artı “Kök” cuma 20.30, Myth “Porno Club” salı 20.30. “Aynada Kendiyle Karşılaşan Milyonlarca Ayna” çarşamba 20.30. (0 212 224 57 56)
* Tiyatro Stüdyosu’nun “Vanya Dayı” oyunu yarın 20.30 Akatlar Kültür Merkezi. (0 212 351 93 84)
* Semaver Kumpanya’nın “Titus Andronicus” oyunu cuma günü 20.30’da Çevre Tiyatrosu’nda. (0 212 585 59 35)
* Tiyatro Kare’nin “Çelik Manolyalar” oyunu pazar günü 15.30’da Profilo Kültür Merkezi’nde, “Leylanın Evi” oyunu çarşamba günü 20.30’da Ataköy Yunus Emre Kültür Merkezi’nde. (0 212 243 44 85)

Sergi
* Zeynep Şen Dağdeviren’in “İstanbul Esintileri” adlı sergisi 2- 6 Mart tarihlerinde İstanbul Deniz Müzesi’nde görülebilir. (0212 327 43 45)
* Sema Balkaya Öksüz ve Hacer Ünal Hazar’ın “Ahenk” isimli sergisi yarın başlayıp 5 Mart’a dek Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 249 26 10)
* Salih Keleş’in “Şehrin Ritmi” isimli sergisi yarın başlayıp 29 Mart’a dek Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 326 46 46)
* İstanbul Rotary Sanat Ödülü Sergisi 24 Şubat’ta başlayıp 12 Mart’a dek Galeri Işık Teşvikiye’de devam edecek. (0212 233 12 03)
* Bayram Candan’ın “Aciliyet” isimli sergisi 23 Şubat’ta başlayıp 26 Mart’a dek Galeri Apel’de devam edecek. (0212 292 72 36)
* İpek Kurşuncu’nun “Imaginary Tea Party” isimli sergisi 23 Şubat’a dek Galeri Artist Çukurcuma’da. (0212 251 91 63)
* Metin And’ın “Daima Oyun, Her Daim Oyuncu” isimli sergisi 25 Şubat’a dek Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde. (0212 252 47 00)
* Niko Guido’nun “Çıplak” isimli sergisi 26 Şubat’a dek Piramid Sanat’ta. (0212 297 31 15)
* Hüseyin Arda’nın heykel sergisi 26 Şubat’ta başlayıp 25 Mart’a dek Maçka Modern Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 259 45 13)
* Feyzan Alasya’nın “Sessiz” isimli sergisi 26 Şubat’a dek Artisan’da. (0212 247 90 81)
* Seçil Erel’in “Şimdiki Basit Zaman” isimli sergisi 26 Şubat’a dek CDA Projects Galeri’de. (0 212 251 12 14)
* Zafer Erkan’ın “Aklımın Köşesinden” isimli sergisi 26 Şubat’a kadar Ormo Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0 212 252 00 47)
* Mehmet Özenbaş’ın “Kaotik Düşler” isimli sergisi 26 Şubat’a dek Beyoğlu Akademililer Sanat Merkezi’nde. (0212 245 02 29)
* Burçin Erdi’nin “Konuşmalar” isimli sergisi 26 Şubat’a dek Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde. ( 0212 351 00 60 )
* Sümer ve Anadolu Medeniyetleri Resim ve Heykel Sergisi 26 Şubat’a dek Akyol Sanat’ta. ( 0212 231 61 50)
* Aylin Örücü’nün “Yolculuk” sergisi 26 Şubat’a kadar Odakule Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 251 46 31)
* Barış Cihanoğlu’nun “İmgelem” isimli sergisi 27 Şubat’a dek İlayda Sanat Galerisi’nde . (0212227 92 92)
* Nancy Atakan’ın “Sahtekâr Olmadığımızı Nereden Biliyoruz?” isimli sergisi 27 Şubat’a dek Pi Artworks’te. (0212 293 71 03)
* Oreet Ashery ve Larissa Sonsour ’un “Falafel Yolu” isimli sergisi 27 Şubat’a dek DEPO’da. (0 212 292 39 56)
* ‘İkinci Sergi’ isimli sergi 27 Şubat’a dek Arter’de. (0212 243 37 67)
* Nuri İyem, Nasip İyem, Naile Akıncı, Mehmet Aksoy, Neş’ e Erdok, Nedret Sekban, Rahmi Aksungur, Temür Köran, İrfan Okan, Hakan Gürsoytrak, Emin Turan, Hakan Cingöz ve Setenay Alpsoy’un eserleri 28 Şubat’a dek Evin Sanat Galerisi’nde. (0212 265 81 58)
* Musa Aktaş’ın “Düş Kadınları” isimli sergi 28 Şubat’a kadar Tatbiki Sanat Galerisi’nde devam edecek. ( 0216 3389837 )
* Muhammet Bakır’ın karikatür sergisi 28 Şubat’a kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde devam edecek. ( 0212 2490150)
* eis ten polin / kente gitmek isimli karma sergi 28 Şubat’a kadar Türk ve İslam Eserleri Müzesi (İbrahim Paşa Sarayı)’nde. ( 0212 528 18 05)
* Medine İrak’ın sergisi 28 Şubat’a kadar Kare Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0 212 240 44 48)
* Tüm Şehir – Almanya’dan Fotoğraflar sergisi 28 Şubat’a kadar Milli Reasürans Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0 212 249 20 09 / 39 )
* Efsun Güneş’in “Cattoman Empire” isimli sergisi 28 Şubat’a kadar Bersay İletişim Enstitüsü’nde. (0212 337 52 91)
* Ego Kırılmaları 4 isimli sergi 28 Şubat’a kadar C.A.M Galeri Nişantaşı’nda devam edecek. (0212 2488149)
* İsmet Çavuşoğlu’nun sergisi 1 Mart’a kadar Dega Sanat Galerisi’nde. (0216 373 32 00)
* Orhan Taylan’ın sergisi 2 Mart’a kadar Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde. (0216 418 38 06)
* Cem Canbay’ın “Doğudan Batıya 30 Günde Küba” isimli sergisi 3 Mart’a kadar Fototrek Fotograf Merkezi’nde. (0216 336 69 90)
* Kubilay Mert Ural’ın “Home” adlı sergisi 3 Mart’a dek Galeri Kent’te. (0212 225 67 15)
* Nur Özalp’in sergisi 4 Mart’a kadar Tem Sanat Galerisi’nde. (0212 2470899)
* Yüksel Hancıoğlu’nun sergisi 4 Mart’a kadar Vakıfbank İstanbul Bölgesi Fuayesi’nde. (0212 316 70 79)
*Lebriz Rona’nın “Taşınan Ev” isimli sergisi 4 Mart’a dek Daire Tophane’de. (0212 252 52 59)
* Adnan Yalım’ın sergisi 4 Mart’a dek galateaart’ta. (0212 245 80 38)
* Gülay Sevsevil’in sergisi 4 Mart’a dek Hobi Sanat Galerisi’nde. (0212 225 23 37)
* Eyüp Öz ve Derviş Ergün’ün heykel sergisi 4 Mart’a dek Ziraat Bankası Tünel Sanat Galerisi’nde. (0 212 251 42 48)
* İzzet Keribar ve Laurence Aëgerter’in “Bir Bakıştan Diğerine” isimli sergisi 4 Mart’a kadar Fransız Kültür Merkezi’nde devam edecek. (0212 393 81 11 )
* Sabine Boehl’in “Rendering Infinity” sergisi 5 Mart’a kadar Dirimart’ta. (0212 291 34 34)
*Tayfun Tüten ve Gülten Özalp’ın “Zamansız Nesne” isimli sergisi 5 Mart’a kadar Halkalı Kültür ve Sanat Merkezi’nde. (0212 4444360)
* Soner Ön’ün “Şaman Zaman” sergisi 5 Mart’a kadar C.A.M Galeri’de. (0 212 2457975)
* Kutluğ Ataman’ın “İçimdeki Düşman” başlıklı sergisi 6 Mart’a kadar İstanbul Modern’de. (0212 334 73 00)
* Hera Büyüktaşçıyan ’ın “Kaçınılmaz Yalnızlık” isimli sergisi 6 Mart’a kadar Galeri G - art’ta devam edecek. (0212 2960876)
* Candan Karan ve Pandora’nın “İstanbul’u Fırçaladık” isimli sergisi 8 Mart’a dek Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 282 69 65)
* Bedri Rahmi ve Öğrenciler 2 sergisi 9 Mart’a dek Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)
* Devrim Erbil’in “Resmin Şiirle, Şiirin Resimle İmtihanı” isimli sergisi 11 Mart’a kadar Olcayart Galeri’de. (216 411 1713)
* Bahar Oganer ’in ‘Secret Garden’ isimli sergisi 11 Mart’a kadar Alan İstanbul’da. (0 212 292 0414)
* Nâzım Hikmet Richard Dikbaş’ın “Yeni Eğlenme ve Dinlenme Biçimleri” isimli sergisi 12 Mart’a kadar Galeri Non’da. (0212 249 87 74)
* Halil Yavuz Ertürk’ün “Etüd” adlı sergisi 12 Marta dek Karşı Sanat Çalışmaları’nda. (0212 245 71 53 )
* Durumun Sorgulanması: İkinci Sergi isimli karma sergi 12 Mart’a dek Borusan Sanat Merkezi’nde. (0212 336 32 80)
* Seylan Kandak ’ın “Seyahatler&Placebo: İstanbul ve Kentler” fotoğraf sergisi 13 Mart’a dek Ekavart Gallery’de . (0 212 252 81 31)
* İkinci Sergi 13 Mart’a dek ARTER’de. (0 212 243 37 67)
* Tılsımlı Haller isimli karma sergi 14 Mart’a kadar The Marmara Pera’da. (0212 292 00 38)
* Ara Güler’in “İstanbul ve İstanbul’un Edebiyatçıları” isimli sergisi 15 Mart’a kadar Caddebostan Kültür Merkezi’nde. (0 216 368 58 87)
* Mounir Fatmi’nin “Megalopoller” isimli sergisi 19 Mart’a kadar Akbank Sanat’ta. (0212 252 35 00)
* Erdağ Aksel’in “Aile Benzerliği” adlı sergisi 19 Mart’a dek Galeri Nev’de . (0212 231 67 63)
* “Çarlık Rusyası’ndan Sahneler: Rus Devlet Müzesi Koleksiyonu’ndan 19. Yüzyıl Rus Klasikleri” sergisi 20 Mart’a kadar Pera Müzesi’nde. (0212 334 99 00)
* Frida Kahlo ve Diego Rivera’nın sergisi 20 Mart’a kadar Pera Müzesi’nde. (0212 334 09 00)
* Refik Anadol’un “Minus Feld” isimli sergisi 20 Mart’a kadar Amerikan Hastanesi Sanat Galerisi “Operation Room”da. (0212 444 3 777)
* Plato Meslek Yüksekokulu, Rejenerasyon.011 isimli sergi 20 Mart’a kadar Plato Sanat’ta. (0212 621 12 47)
* Bedri Rahmi Eyüboğlu 100 yaşında etkinlikleri kapsamında “Erken Sevdalar” isimli sergi 31 Mart’a kadar Galerimart’ta. (0212 227 31 57)
* Dejan Kaludjerovic, Hacer Kıroğlu, Elif Öner ve Neriman Polat’ın “Uyku ve Gölge” isimli sergisi 8 Nisan’a kadar Siemens Sanat’ta. (0212 334 1104)
* Hanedan ve Kamera-Osmanlı Sarayı’ndan Portreler isimli sergi 24 Nisan’a kadar Vehbi Koç Vakfı Sadberk Hanım Müzesi’nde. (0212 284 63 63)

Müzik
*‘Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi’nde bugün “Beethoven Piyanolu Kuartetler - Ensemble KHEOPS (Belçika) ve Muhiddin Dürrüoğlu” konseri izlenebilir. (0 216 346 15 31)
* ‘Babylon’da bugün “Social Inclusion Band - Düşler Akademisi”, çarşamba günü “Büyük Ev Ablukada”, perşembe günü “Depeche Mode Night / Chantage Live”, cuma günü “!f Gökkuşağı Partisi” ve cumartesi günü “Oldies But Goldies” konseri izlenebilir. (0 212 292 73 68)
* ‘Istanbul Jazz Center’da bugün “Kerem Görsev Trio feat. Sedef Erçetin”, çarşamba günü “Tibet Ağırtan Rock’n Roll Band”, perşembe, cuma ve cumartesi “Dena Derose Sings Jazz Standards” konseri izlenebilir. (0 212 327 50 50)
* ‘Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda yarın ve çarşamba günü “Fazıl Say & CRR Senfoni Orkestrası & Trompet Konçertosu” konseri izlenebilir. (0 212 231 54 97)
* ‘İş Sanat Kültür Merkezi’nde yarın “Deutsche Kammerphilarmonie Bremen & Hakan Hardenberger” ve perşembe günü “Candan Erçetin” konseri izlenebilir. (0 212 316 10 83)
* ‘Caddebostan Kültür Merkezi’nde çarşamba günü “Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası” konseri izlenebilir. (0 216 386 29 49)
* ‘Ghetto’da çarşamba günü “Phishbacher New York Electric Trio”, perşembe günü “City Star Nights By Converse No.32 - Edwyn Collins (İskoçya)”, cuma günü “Arid” ve cumartesi günü “Crazy P Live (2020 Vision) sponsored by Burn” konseri izlenebilir. (0 212 251 75 01)
* ‘Akbank Sanat’ta Akbank Sanat Barok Müzik Günleri kapsamında çarşamba günü “Les Musiciens de Saint-Julien” konseri izlenebilir. (0 212 252 35 00)
* ‘Salon’da çarşamba ve perşembe günü “Zimbalista”, cuma günü “Timuçin Esen” ve cumartesi günü “Ayyuka ve Kırıka” konseri izlenebilir. (0 212 334 07 52)
* ‘Jolly Joker Balans’ta çarşamba günü “Toygar Işıklı”, perşembe günü “Karmate”, cuma günü “Levent Yüksel”, cumartesi günü “Cover Party: Kolpa - WhyNut” ve “Engin Gürkey Percussion Ensemble” konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)
* ‘Aya İrini Müzesi’nde çarşamba günü “Luz Casal” Maksim Mrvica” konseri izlenebilir. (0 212 522 17 50)
* ‘Lütfi Kırdar UKSS’de perşembe günü “Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası” konseri izlenebilir. (0 212 373 11 00)
* ‘İndigo’da cuma günü “Bülent Ortaçgil” ve pazar günü “Dr. Lektroluv” konseri izlenebilir. (0 212 244 85 67)
* ‘Borusan Müzik Evi’nde cuma günü “Gelenek ve Günümüz” ve cumartesi günü “Murat Usanmaz Quintet” konseri izlenebilir. (0 212 336 32 80)
* ‘Fulya Gösteri Merkezi’nde cuma günü “İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası” konseri izlenebilir. (0 212 373 11 00)
* ‘Bronx Pi Sahne’de cuma günü “Cem Adrian” ve cumartesi günü “110” konseri izlenebilir. (0 531384 80 80)
* ‘İndigo’da cumartesi günü “Mor ve Ötesi” konseri izlenebilir. (0 212 427 18 89)

Cumhuriyet Kültür Haber
Alıntı ile Cevapla
  #23  
Alt 28-02-2011, 11:22
admin admin isimli üye şimdilik offline konumundadır
Administrator
 
üyelik tarihi: Jan 2009
Mesajlar: 1.806
Standart

Haftanın Sanat Çizelgesi 28 Şubat-7 Mart

Sanatseverleri oldukça yoğun bir hafte bekliyor...



İstanbul - Sergi
* Arslan Sükan’ın “Siz Uyurken” isimli sergisi 1 Mart’ta başlayıp 26 Mart’a kadar GALERIST Tepebaşı’nda devam edecek. (0 212 244 8230)
* Suluboya Ressamları Grubu 40. Yıl Sergisi 1 Mart’ta başlayıp 15 Mart’a kadar Cemal Reşit Rey Konser Salonu fuayelerinde devam edecek. (0212 231 54 97)
* Nurhan Kiremitçi Bayraktar’ın “Keşfü - l Düş” isimli sergisi 1 Mart’ta başlayıp 19 Mart’a kadar Ormo Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 252 00 47)
* Tansel Türkdoğan’ın “Minimal Boşluk İzleri” isimli sergisi 1 Mart’ta başlayıp 31 Mart’a kadar Kare Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 240 44 48)
* Genç Figür Karma Resim Sergisi 4 Mart’ta başlayıp 2 Nisan’a kadar Akademililer Sanat Merkezi’nde devam edecek.(0 212 245 02 29)
* Zehra Başaran’ın sergisi 2 Martt’a başlayıp 22 Mart’a kadar Artisan Sanat Galerisi’nde devam edecek.(0 212 247 90 81)
* Yılın Genç Ressamı ve Heykeltıraşı sergisi 2 Mart’ta başlayıp 25 Mart’a kadar rh Art Gallery’de devam edecek. (0 212 224 74 31)
* Zeynep Sen Dağdeviren’in sergisi 2 Mart’ta başlayıp 6 Mart’a kadar İstanbul Deniz Müzesi’nde devam edecek.
* Yahya Bağcı’nın “Througn The Looking Glass” isimli sergisi 2 Mart’ta başlayıp 31 Mart’a kadar Mac Art Gallery’de devam edecek. (0212 343 85 40)
* Kerim Yetkin’in sergisi 3 Mart’ta başlayıp 31 Mart’a kadar İlayda Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0 212 227 92 92)
* Yedinci Kıta isimli karma resim sergisi 3 Mart’ta başlayıp 15 Nisan’a kadar Pg Art Gallery’de devam edecek.(0212 252 80 00)
* Mehmet Ayanoğlu’nun “Tam Zamanı” isimli sergisi 3 Mart’ta başlayıp 3 Nisan’a kadar Bilsart’ta devam edecek. (0212 258 12 46)
* Nuri İyem, Nasip İyem, Naile Akıncı, Mehmet Aksoy, Neş’e Erdok, Nedret Sekban, Rahmi Aksungur, Temür Köran, İrfan Okan, Hakan Gürsoytrak, Emin Turan, Hakan Cingöz ve Setenay Alpsoy’un eserleri 28 Şubat’a dek Evin Sanat Galerisi’nde. (0212 265 81 58)
* Musa Aktaş’ın “Düş Kadınları” isimli sergi 28 Şubat’a kadar Tatbiki Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0216 3389837)
* Muhammet Bakır’ın karikatür sergisi 28 Şubat’a kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde devam edecek. ( 0212 2490150)
* eis ten polin / kente gitmek isimli karma sergi 28 Şubat’a kadar Türk ve İslam Eserleri Müzesi’nde (İbrahim Paşa Sarayı). ( 0212 528 18 05)
* Medine İrak’ın sergisi 28 Şubat’a kadar Kare Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0 212 240 44 48)
* Tüm Şehir - Almanya’dan Fotoğraflar sergisi 28 Şubat’a kadar Milli Reasürans Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0 212 249 20 09 / 39 )
* Efsun Güneş’in “Cattoman Empire” isimli sergisi 28 Şubat’a kadar Bersay İletişim Enstitüsü’nde. (0212 337 52 91)
* Ego Kırılmaları isimli sergi 28 Şubat’a kadar C.A.M Galeri Nişantaşı’nda devam edecek. (0212 2488149)
* İsmet Çavuşoğlu’nun sergisi 1 Mart’a kadar Dega Sanat Galerisi’nde. (0216 373 32 00)
* Bennu Gerede’nin “Çiğ” isimli sergisi 1 Mart’a kadar Çağla Cabaoğlu Gallery’de. (0 212 291 37 91)
* Orhan Taylan’ın sergisi 2 Mart’a kadar Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde. (0216 418 38 06)
* Cem Canbay’ın “Doğudan Batıya 30 Günde Küba” isimli sergisi 3 Mart’a kadar Fototrek Fotograf Merkezi’nde. (0216 336 69 90)
* Kubilay Mert Ural’ın “Home” adlı sergisi 3 Mart’a dek Galeri Kent’te. (0212 225 67 15)
* Nur Özalp’in sergisi 4 Mart’a kadar Tem Sanat Galerisi’nde. (0212 2470899)
* Yüksel Hancıoğlu’nun sergisi 4 Mart’a kadar Vakıfbank İstanbul Bölgesi Fuayesi’nde. (0212 316 70 79)
* Lebriz Rona’nın “Taşınan Ev” isimli sergisi 4 Mart’a dek Daire Tophane’de. (0212 252 52 59)
* Adnan Yalım’ın sergisi 4 Mart’a dek galateaart’ta. (0212 245 80 38)
* Gülay Sevsevil’in sergisi 4 Mart’a dek Hobi Sanat Galerisi’nde. (0212 225 23 37)
* Eyüp Öz ve Derviş Ergün’ün heykel sergisi 4 Mart’a dek Tünel Sanat Galerisi’nde. (0 212 251 42 48)
* İzzet Keribar ve Laurence Aëgerter’in “Bir Bakıştan Diğerine” isimli sergisi 4 Mart’a kadar Fransız Kültür Merkezi’nde devam edecek. (0212 393 81 11 )
* Sema Balkaya Öksüz ve Hacer Ünal Hazar ’in “Ahenk” isimli sergisi 5 Mart’a dek Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 249 26 10)
* Sabine Boehl’in “Rendering Infinity” sergisi 5 Mart’a kadar Dirimart’da. (0212 291 34 34)
* Tayfun Tüten ve Gülten Özalp’ın “Zamansız Nesne” isimli sergisi 5 Mart’a kadar Halkalı Kültür ve Sanat Merkezi’nde. (0212 4444360)
* Soner Ön’ün “Şaman Zaman” sergisi 5 Mart’a kadar C.A.M Galeri’de. (0 212 2457975)
* Kutluğ Ataman’ın “İçimdeki Düşman” başlıklı sergisi 6 Mart’a kadar İstanbul Modern’de. (0212 334 73 00)
* Mustafa Ayaz’ın sergisi 6 Mart’a kadar Doku Sanat Galerileri’nde. (0212 246 24 96)
* Hera Büyüktaşçıyan’ın “Kaçınılmaz Yalnızlık” isimli sergisi 6 Mart’a kadar Galeri G - art’ta devam edecek. (0212 2960876)
* Candan Karan ve Pandora’nın “İstanbul’u Fırçaladık” isimli sergisi 8 Mart’a dek Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 282 69 65)
* Bedri Rahmi ve Öğrenciler 2 sergisi 9 Mart’a dek Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)
* Devrim Erbil’in sergisi 11 Mart’a dek Caddebostan Olcayart Galeri’de. ( 0 212 219 6120 )
* Şeyla Niyego’nun “Yalnız Kalabalıklar” isimli sergisi 11 Mart’a dek Galeri Artist Çukurcuma’da. (0212 251 9163)
* Aslı Işıksal’ın sergisi 11 Mart’a dek GaleriArtist LAB’de. (0212 2276852 )
* Heykeltıraş Saim Bugay anısına “Öyle mi?” isimli karma kukla sergisi 11 Mart’a dek Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tophane-i Âmire binasında. (0212 243 34 39)
* Murat Germen, Ceren Oykut ve Müge Bilgin’in “La Production de L’Espace: Kent Üzerine Bir Sergi” isimli sergisi 12 Mart’a kadar ALANistanbul-I’de . (0 212 292 04 14)
* Nâzım Hikmet Richard Dikbaş’ın “Yeni Eğlenme ve Dinlenme Biçimleri” isimli sergisi 12 Mart’a kadar Galeri Non’da. (02122498774)
* Halil Yavuz Ertürk’ün “Etüd” adlı sergisi 12 Mart’a dek Karşı Sanat Çalışmaları’nda. (0212 245 71 53 )
* Durumun Sorgulanması: İkinci Sergi isimli karma sergi 12 Mart’a dek Borusan Sanat Merkezi’nde. (0212 336 32 80)
* İstanbul Rotary Sanat Ödülü Sergisi 12 Mart’a dek Galeri Işık Teşvikiye’de devam edecek. (0212 233 12 03)
* Seylan Kandak ’ın “Seyahatler & Placebo: İstanbul ve Kentler” fotoğraf sergisi 13 Mart’a dek Ekavart Gallery’de. (0 212 252 81 31)
* Halil Vurucuoğlu’nun “Oksijen Odaları” sergisi 13 Mart’a dek Proje 4 L / Elgiz Çağdaş Sanat Müzesi’nde. (0 212 290 25 25)
* Tılsımlı Haller isimli karma sergi 14 Mart’a kadar The Marmara Pera’da. (0212 292 00 38)
* Ara Güler’in “İstanbul ve İstanbul’un Edebiyatçıları” isimli sergi 15 Mart’a kadar Caddebostan Kültür Merkezi’nde. (0 216 368 58 87)
* Sait Zaimkeleş’in “Deneysel Tavırlar ” isimli sergi 15 Mart’a kadar Zerdüşt Sanat Merkezi’nde. (0212 224 03 10)
* Ertuğ Atlı’nın heykel sergisi 15 Mart’a kadar Meke Sanat Galerisi’nde (02122923470)
* Genco Gülan’ın “Razruşenye” isimli sergisi 16 Mart’a kadar Galeriartist’te devam edecek. (0212 227 68 52)
* Mounir Fatmi’nin “Megalopoller” isimli sergisi 19 Mart’a kadar Akbank Sanat’ta. (0212 252 35 00)
* Erdağ Aksel’in “Aile Benzerliği” adlı sergisi 19 Mart’a dek Galeri Nev’de. (0212 231 67 63)
* Ekrem Yalçındağ’in “Impressions from the Streets” adlı sergisi 19 Mart’a dek Dirimart’ta. (0 212 291 34 34 )
* Habip Aydoğdu’nun “Norgunk” adlı sergisi 19 Mart’a dek Almelek Sanat Galerisi’nde. (0 212 265 38 51)
* Ercüment Tarhan’nun “Kıyı ile konuşmalar” adlı sergisi 19 Mart’a dek Doruk Sanat Galerisi’nde. (0 212 252 05 35)
* “Çarlık Rusya’sından Sahneler: Rus Devlet Müzesi Koleksiyonu’ndan 19. Yüzyıl Rus Klasikleri” sergisi 20 Mart’a kadar Pera Müzesi’nde. (0212 334 99 00)
* Frida Kahlo ve Diego Rivera’nın sergisi 20 Mart’a kadar Pera Müzesi’nde. (0212 334 09 00)
* Refik Anadol’un “Minus Feld” isimli sergisi 20 Mart’a kadar Amerikan Hastanesi Sanat Galerisi “Operation Room”da. (0212 444 3 777)
* Malik Bulut’un “Öz” isimli sergisi 20 Mart’a kadar Galeri Selvin’de. (0212 263 74 81)
* Plato Meslek Yüksekokulu, Rejenerasyon.011 isimli sergi 20 Mart’a kadar Plato Sanat’ta. (0212 621 12 47)
* Hüseyin Arda’nın heykel sergisi 25 Mart’a dek Maçka Modern Art Gallery’de. (0212 259 45 13)
* Mehmet Çağlarer’in “Başka Dünyanın İnsanları” isimli sergisi 25 Mart’a dek Küçükçekmece Belediyesi Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’nde. (0212 470 6 170)
* Bayram Candan’ın “Aciliyet” isimli sergisi 26 Mart’a dek Galeri Apel’de devam edecek. (0212 292 72 36)
* Ayşe Erkmen’in “Kendi Kendine” isimli sergisi 26 Mart’a dek Rampa’da. (0212 327 08 00)
* Hüseyin Çağlayan’ın “Yakınlık Sensörleri” isimli sergisi 26 Mart’a dek Galerist’te. (0212 244 8230 )
* Onur Gülfidan’ın “göründüğü gibi değil” isimli sergisi 26 Mart’a dekartSümer’de. (0 212 252 42 96)
* Salih Keleş’in “Şehrin Ritmi” isimli sergisi 29 Mart’a dek Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 326 46 46)
* Bedri Rahmi Eyüboğlu 100 yaşında etkinlikleri kapsamında “Erken Sevdalar” isimli sergi 31 Mart’a kadar Galerimart’ta. (0212 227 31 57)
* Dejan Kaludjerovic, Hacer Kıroğlu, Elif Öner ve Neriman Polat’ın “Uyku ve Gölge” isimli sergisi 8 Nisan’a kadar Siemens Sanat’ta. (0212 334 1104)
* Hanedan ve Kamera-Osmanlı Sarayından Portreler isimli sergi 24 Nisan’a kadar Vehbi Koç Vakfı Sadberk Hanım Müzesi’nde. (0 212 284 63 63)

Tiyatro
* Devlet Tiyatroları Cevahir Sahnesi Salon 1’de “Kredi Kartı Vak’aaaaa”, Cevahir Sahnesi Salon 2’de “Beğendiğiniz Gibi”, salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “Profesyonel” salı, perşembe 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Üsküdar Stüdyo Sahne’de “İmparatorluk Kuranlar” çarşamba, cuma 20.00, pazar 15.00. Küçük Sahne’de “İki Çarpı İki” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 20.00, pazar 15.00. Küçükçekmece Sahnesi’nde “Vahşet Tanrısı” perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00, Feridun Karakaya Sahnesi’nde “Ne Dersin Azizim” cuma, cumartesi 20.00, pazar 15.00. (0 212 292 39 00)
* İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları F.Reşat Nuri Sahnesi’nde “Merhaba Hoşçakal”, Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Surname 2010”, Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “Bozuk Düzen”, Haldun Taner Sahnesi’nde “Arzunun Onda Dokuzu (Dokuz Kadın)”, Ümraniye Sahnesi’nde “Marat-Sade”, Üsküdar Müsahipzade Sahnesi’nde “Alemdar (Tohum ve Toprak)”, Üsküdar K. Yılmazer Sahnesi’nde “Dört Kişilik Bahçe” çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.00. GOP Ferih Egemen Sahnesi’nde “Cambazhane” perşembe, cuma 10.30 ve 13.30, “Pırtlatan Bal” cumartesi, pazar 11.00. Kâğ. Küçük Kemal Sahnesi’nde “Karagöz Balıkçı” perşembe, cuma 10.30 ve 13.30. (0 212 455 39 00)
* Bakırköy Belediye Tiyatroları Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Tersine Dünya” perşembe 20.30, “Dava” cuma 20.30, “Meyve Bahçesi Bizim Olacak” cumartesi 11.00, “Aklı Havada” cumartesi 20.30, pazar 15.30, “Miyhavlar Tiyatrosu” pazar 11.00, Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Medeni Hali: Kadın” salı, çarşamba 20.30. (0 212 661 38 95)
* Dostlar Tiyatrosu’nun “Nereye Gidiyoruz?” oyunu perşembe, cumartesi 20.30, pazar 15.00 Muammer Karaca Tiyatrosu’nda. (0 212 252 59 35)
* Tiyatro Pera’da “Vanya Dayı” cuma, cumartesi 20.00, pazar 18.30. (0 212 245 44 60)
* Kenter Tiyatrosu’nda “Kraliçe Lear” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, (0 212 247 36 34)
* Oyun Atölyesi’nde Tiyatro Boğaziçi “Moliêre Efendi” bugün 20.30, Tiyatro Tem “Hakiki Gala” çarşamba 20.30, Oyun Atölyesi “Macbeth” perşembe, cuma, cumartesi 20.30, pazar 16.00. (0 216 345 39 39)
* Tiyatro Kedi’nin “Kibarlık Budalası” cumartesi 20.30, Caddebostan Kültür Merkezi. (0 212 257 79 36)
* Tiyatro Dot “Kutlama” cumartesi, pazar 21.00. Oyun, Koleksiyon Kampusü’nda yer alan özle ısıtmalı bir çadırda sahneleniyor. “Alışveriş ve S***ş”” cuma, cumartesi 21.00 Tiyatro Dot’ta. (0 212 232 44 40)

Opere-Bale
* Türker İnanoğlu Maslak Show Center’da yarın, çarşamba, cuma, cumartesi ve pazar günleri saat 21.00’de St. Petersburg Buz Balesi’nin “Kuğu Gölü” balesi, perşembe saat 19.30’da, cumartesi ve pazar günleri ise saat 15.00’te yine Petersburg Buz Balesi’nin “Sindirella” gösterisi izlenebilir. (0212 286 66 86)
* Kadıköy Süreyya Opera Sahnesi’nde yarın saat 20.00’de “Dört Duvar” adlı bale gösterisi sahnelenecek. (0216 346 15 31)

Gösteri-Söyleşi

* garajistanbul’da bugün ve yarın saat 20.30’da “aHHval” adlı dans gösterisi sahnelenecek. (0212 244 44 99)
* Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda cumartesi günü “Anadolu Ateşi Evolution” adlı dans gösterisi sahnelenecek. (0212 296 30 55)
* Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda cumartesi günü saat 20.00’de “Kanlı Düğün ve Suite Flamenco” adlı gösteri sahnelenecek. (0 212 232 98 30)

Cumhuriyet Kültür Haber
Alıntı ile Cevapla
  #24  
Alt 07-03-2011, 12:35
admin admin isimli üye şimdilik offline konumundadır
Administrator
 
üyelik tarihi: Jan 2009
Mesajlar: 1.806
Standart

Haftanın Sanat Çizelgesi 7 Mart-14 Mart

Sanatseverleri bu hafta da oldukça yoğun bir hafta bekliyor.



Haftanın Sanat Çizelgesi 7 Mart-14 Mart
Sanatseverleri bu hafta da oldukça yoğun bir hafta bekliyor.

İstanbul - Sergi
�* Ahmet Sayar’ın sergisi 9 Mart’ta başlayıp 23 Mart’a dek İstasyon Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 252 92 22)
�* “Öner Kocabeyoğlu koleksiyonundan XX. Yüzyılın 20 Modern Türk Sanatçısı” isimli sergi 11 Mart’ta başlayıp 19 Haziran’a dek Santralistanbul’da devam edecek. (0 212 292 13 13 )
�* Işıl Özışık’ın sergisi 10 Mart’ta başlayıp 27 Mart’a dek Doku Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0 212 246 24 96)
�* Jean - Luc Guerin’in sergisi 10 Mart’ta başlayıp 24 Nisan’a dek Galeri Baraz’da devam edecek. (0 212 225 47 02)
�* Gülden Artun’un sergisi 9 Mart’ta başlayıp 6 Nisan’a dek Tem Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 247 08 99)
�* Gülden Artun’un sergisi 9 Mart’ta başlayıp 6 Nisan’a dek Tem Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 247 08 99)
�* Aşkım Akyıldız’ın “İpek-ten bedenler ” isimli sergisi 9 Mart’ta başlayıp 24 Mart’a dek Hobi Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0 212 225 23 37)
�* Candan Karan ve Pandora’nın “İstanbul’u Fırçaladık” isimli sergisi yarın dek Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 282 69 65)
�* Bedri Rahmi ve Öğrencileri 2 sergisi 9 Mart’a dek Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)
�* Yusuf Doğar’ın “Dijital Müdahaleler” sergisi 9 Mart’a dek Yeminli Mali Müşavirler Odası Sergi Salonu’nda.
�* Devrim Erbilin sergisi 11 Mart’a dek Caddebostan Olcayart Galeri’de. ( 0 212 219 6120 )
�* Şeyla Niyego’nun “Yalnız Kalabalıklar” isimli sergisi 11 Mart’a dek Galeri Artist Çukurcuma’da. (0212 251 9163)
�* Aslı Işıksal’ın sergisi 11 Mart’a dek GaleriArtist LAB’de. (0212 2276852 )
�* Heykeltıraş Saim Bugay anısına “Öyle mi?” isimli karma kukla sergisi 11 Mart’a dek Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tophane-i Amire binasında. (0212 243 34 39)
�* Murat Germen, Ceren Oykut ve Müge Bilgin’in “La Production de L’Espace: Kent Üzerine Bir Sergi” isimli sergisi 12 Mart’a kadar ALANistanbul-I’de . (0 212 292 04 14)
�* Nâzım Hikmet Richard Dikbaş’ın “Yeni Eğlenme ve Dinlenme Biçimleri” isimli sergisi 12 Mart’a kadar Galeri Non’da. (02122498774)
�* Halil Yavuz Ertürk’ün “Etüd” adlı sergisi 12 Mart’a dek Karşı Sanat Çalışmaları’nda. (0212 245 71 53 )
�* Durumun Sorgulanması: İkinci Sergiisimli karma sergi 12 Mart’a dek Borusan Sanat Merkezi’nde. (0212 336 32 80)
�* İstanbul Rotary Sanat Ödülü Sergisi 12 Mart’a dek Galeri Işık Teşvikiye’de devam edecek. (0212 233 12 03)
�* Seylan Kandak’ın “Seyahatler & Placebo: İstanbul ve Kentler” fotoğraf sergisi 13 Mart’a dek Ekavart Gallery’de . (0 212 252 81 31)
�* Halil Vurucuoğlu’nun “Oksijen Odaları” sergisi 13 Mart’a dek Proje 4 L / Elgiz Çağdaş Sanat Müzesi’nde . (0 212 290 25 25)
�* Tılsımlı Haller isimli karma sergi 14 Mart’a kadar The Marmara Pera’da. (0212 292 00 38)
�* Ara Güler’in “İstanbul ve İstanbul’un Edebiyatçıları” isimli sergi 15 Mart’a kadar Caddebostan Kültür Merkezi’nde. (0 216 368 58 87)
�* Sait Zaimkeleş’in “Deneysel Tavırlar ” isimli sergi 15 Mart’a kadar Zerdüşt Sanat Merkezi’nde. (0212 224 03 10)
�* Ertuğ Atlı’nın heykel sergisi 15 Mart’a kadar Meke Sanat Galerisi’nde (02122923470)
�* Suluboya Ressamları Grubu 40. Yıl Sergisi 15 Mart’a kadar Cemal Reşit Rey Konser Salonu fuayelerinde devam edecek. (0212 231 54 97)
�* Genco Gülan’ın “Razruşenye” isimli sergisi 16 Mart’a kadar Galeriartist’te devam edecek. (0212 227 68 52)
�* Mounir Fatmi’nin “Megalopoller” isimli sergisi 19 Mart’a kadar Akbank Sanat’ta. (0212 252 35 00)
�* Erdağ Aksel’in “Aile Benzerliği” adlı sergisi 19 Mart’a dek Galeri Nev’de . (0212 231 67 63)
�* Ekrem Yalçındağ’in “Impressions from the Streets” adlı sergisi 19 Mart’a dek Dirimart’ta. (0 212 291 34 34 )
�* Habip Aydoğdu’nun “Norgunk” adlı sergisi 19 Mart’a dek Almelek Sanat Galerisi’nde. (0 212 265 38 51)
�* Ercüment Tarhan’nun “Kıyı ile konuşmalar” adlı sergisi 19 Mart’a dek Doruk Sanat Galerisi’nde. (0
�* Nurhan Kiremitçi Bayraktar’ın “Keşfü - l Düş” isimli sergisi 19 Mart’a kadar Ormo Sanat Galerisi’nde devam edecek.(0212 252 0
�* “Çarlık Rusyası’ndan Sahneler: Rus Devlet Müzesi Koleksiyonu’ndan 19. Yüzyıl Rus Klasikleri” sergisi 20 Mart’a kadar Pera Müzesi’nde. (0212 334 99 00)
�* Frida kahlo ve Diego Rivera’nın sergisi 20 Mart’a kadar Pera Müzesi’nde. (0212 334 09 00)
�* Refik Anadol’un “Minus Feld” isimli sergisi 20 Mart’a kadar Amerikan Hastanesi Sanat Galerisi “Operation Room”da. (0212 444 3 777)
�* Malik Bulut’un “Öz” isimli sergisi 20 Mart’a kadar Galeri Selvin’de. (0212 263 74 81)
�* Plato Meslek Yüksekokulu, Rejenerasyon.011 isimli sergi 20 Mart’a kadar Plato Sanat’ta. (0212 621 12 47)
�* Hürrem Sultan’dan Sultan Süleyman’a Aşk Mektupları sergisi 21 Mart’a kadar Airport Outlet Center’da. (0212 213 48 12)
�* Zehra Başaran’ın sergisi 22 Mart’a kadar Artisan Sanat Galerisi’nde devam edecek.(0 212 247 90 81)
�* Hüseyin Arda’nın heykel sergisi 25 Mart’a dek Maçka Modern Art Gallery’de. (0212 259 45 13)
�* Yılın Genç Ressamı ve Heykeltıraşı sergisi 25 Mart’a kadar rh Art Gallery’de devam edecek.(0 212 224 74 31)
�* Mehmet Çağlarer’in “Başka Dünyanın İnsanları” isimli sergisi 25 Mart’a dek Küçükçekmece Belediyesi Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’nde. (0212 470 6 170)
�* Bayram Candan’ın “Aciliyet” isimli sergisi 26 Mart’a dek Galeri Apel’de devam edecek. (0212 292 72 36)
�* Arslan Sükan’ın “Siz Uyurken” isimli sergisi 26 Mart’a kadar GALERIST Tepebaşı’nda devam edecek.(0 212 244 8230)
�* Ayşe Erkmen’in “Kendi Kendine” isimli sergisi 26 Mart’a dek Rampa’da. (0212 327 08 00)
�* Hüseyin Çağlayan’ın “Yakınlık Sensörleri” isimli sergisi 26 Mart’a dek Galerist’te. (0212 244 8230 )
�* Onur Gülfidan’ın “göründüğü gibi değil” isimli sergisi 26 Mart’a dekartSümer’de. (0 212 252 42 96)
�* Salih Keleş’in “Şehrin Ritmi” isimli sergisi 29 Mart’a dek Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 326 46 46)
�* Gül Erali’nin seramik sergisi 29 Mart’a dek Kızıltoprak Sanat Galerisi’’nde devam edecek. (0216 418 38 06)
�* Bedri Rahmi Eyüboğlu 100 yaşında etkinlikeri kapsamında “Erken Sevdalar” isimli sergi 31 Mart’a kadar Galerimart’ta. (0212 227 31 57)
�* Turhan Selçuk sergisi 30 Mart’a kadar İMOGA, İstanbul Grafik Sanatlar Müzesi’nde. (0216 470 92 92)
�* Tansel Türkdoğan’ın “Minimal Boşluk İzleri” isimli sergisi 31 Mart’a kadar Kare Sanat Galerisi’nde devam edecek.(0212 240 44 48)
�* Yahya Bağcı’nın “Througn The Looking Glass” isimli sergisi 31 Mart’a kadar Mac Art Gallery’de devam edecek.(0212 343 85 40)
�* Kerim Yetkin’in sergisi 31 Mart’a kadar İlayda Sanat Galerisi’nde devam edecek.(0 212 227 92 92)
�* H. Avni Öztopçu’nun sergisi 31 Mart’a kadar Mine Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0 2 1 6 3 8 5 1 2 0 3)
�* Genç Figür Karma Resim Sergisi 2 Nisan’a kadar Akademililer Sanat Merkezi’nde devam edecek.(0 212 245 02 29)
�* Sinem Çimen’in “Kalabalık Yalnızlıklar” isimli sergisi 2 Nisan’a kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0 212 351 00 60 )
�* Mehmet Ayanoğlu’nun “Tam Zamanı” isimli sergisi 3 Nisan’a kadar Bilsart’ta devam edecek. (0212 258 12 46)
�* Yusuf Katipoğlu’nun sergisi 5 Nisan’a kadar Harmony Sanat Galerisi’nde. (0216 553 21 67)
�* Dejan Kaludjerovic, Hacer Kıroğlu, Elif Öner ve Neriman Polat’ın “Uyku ve Gölge” isimli sergisi 8 Nisan’a kadar Siemens Sanat’ta. (0212 334 1104)
�* Yedinci Kıta isimli karma resim sergisi 15 Nisan’a kadar Pg Art Gallery’de devam edecek.(0212 252 80 00)
�* Mevlut Akyıldız’ın resim sergisi 16 Nisan’a kadar İş Bankası Kibele Sanat Galerisi’nde devam edecek.(0212 438 63 50)
�* Mengü Ertel’in “Tepe tepe kullanıyorum hülyalarımı” başlıklı sergisi 23 Nisan’a kadar Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde devam edecek.(0212 252 47 00)
�* Hanedan ve Kamera-Osmanlı Sarayından Portreler isimli sergi 24 Nisan’a kadar Vehbi Koç Vakfı Sadberk Hanım Müzesi’nde. (0212 284 63 63)

Opera-Bale
�* Kadıköy Süreyya Opera Sahnesi’nde cumartesi günü saat 20.00’de “Senfonik Tiyatro” adlı bale gösterisi, pazar günü saat 11.00’de “Mutlu Prens” adlı çocuk müzikali sahnelenecek. (0216 346 15 31)
�* garajistanbul’da cuma ve cumartesi günleri saat 20.30’da “Dar-ül Love” adlı yeni opera projesi sahnelenecek. (0212 244 44 99)
�* Fulya Konser Salonu’nda cumartesi günü saat 11.00’de “Müziğe Dokunmak” adlı çocuk müzikali sahnelenecek. (0212 252 11 11)

Gösteri-Söyleşi
�* Palladium’da 7- 15 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan “Kadınlara Film Festivali” etkinliği, ücretsiz olarak izlenebilir. (0212 663 15 08)
�* İstanbul Modern Sinema’da yarın saat 14.00’ten itibaren “Mor Nokta: Kadınlardan Sinemaya” başlıklı özel bir program gerçekleştirilecek.
�* Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda cumartesi günü “Anadolu Ateşi Evolution” adlı dans gösterisi sahnelenecek. (0212 296 30 55)

Tiyatro
�* Devlet Tiyatroları Cevahir Sahnesi Salon 1’de “Ölüleri Gömün” salı, çarşamba, perşembe 20.00, Cevahir Sahnesi Salon 2’de “Karanlık İşler” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Üsküdar Tekel Sahne’de “Profesyonel” salı, perşembe 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, Üsküdar Stüdyo Sahne’de “Baştan Çıkarma” çarşamba, cuma 20.00, pazar 15.00. Küçük Sahne’de “Bedensiz Kadın” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçükçekmece Sahnesi’nde “Temiz Ev” perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Feridun Karakaya Sahnesi’nde “Beğendiğiniz Gibi” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. (0 212 292 39 00)
�* İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları F.Reşat Nuri Sahnesi’nde “Binali ile Temir”, GOP Ferih Egemen Sahnesi’nde “Uğur Böceği”, Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Romeo ve Juliet”, Kağıthane Sadabad Sahnesi’nde “İstanbul Hatırası”, Haldun Taner Sahnesi’nde “Kadın Hayattır Memattır Kadın”, Ümraniye Sahnesi’nde “Aşk Halleri”, Üsküdar Müsahipzade Sahnesi’nde “Yüzleşme”, Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi’nde “Dört Kişilik Bahçe”çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.00. Kağ. Küçük Kemal Sahnesi’nde “Karagöz Balıkçı” perşembe, cuma 10.30 ve 13.30. (0 212 455 39 00)
�* Bakırköy Belediye Tiyatroları Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Aklı Havada” perşembe, cuma 20.30, “Miyhavlar Tiyatrosu” cumartesi 11.00, “Dava” cumartesi 20.30, “Meyve Bahçesi Bizim Olacak” pazar 11.00, “Tersine Dünya” pazar 15.30, Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Şişman Domuz” çarşamba 20.30. (0 212 661 38 95)
�* Tiyatro Pera’da “Dobrinja’da Düğün” cuma, cumartesi 20.00, pazar 18.30. (0 212 245 44 60)
�* Kenter Tiyatrosu’nda “Zorla Güzellik” perşembe, cuma 20.00. (0 212 247 36 34)
�* Oyun Atölyesi’nde Ekip Tiyatrosu “Oyun Sonu”, Oyun Atölyesi “Testosteron” çarşamba, perşembe, cuma, cumartesi 20.30, pazar 16.00. (0 216 345 39 39)
�* Tiyatro Kedi’nin “Pazar Günkü Cinayet” oyunu cuma, cumartesi Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’nde. (0 212 257 79 36)
�* Semaver Kumpanya’nin “Resm-i Geçit” oyunu bugün 20.30 İKSV Salon’da, “Memo’nun Önlenemez Yükselişi” cumartesi 13.30 Beyoğlu Maya Sahnesi. (0 212 589 57 59)
�* Tiyatro Karenin “Büyük İkramiye” oyunu cumartesi 15.30 ve 20.30 Profilo’da. (0 212 243 44 85)
�* Tiyatro Adamda “Generaller, Savaş ve Barbekü” oyunu perşembe 20.30. ( 0 212 260 02 16)
�* Kumbaracı50de bugün 20.30 Altıdan Sonra Tiyatro “Fail-i Müşterek”. Volt Tiyatrosu “Tilt”, Ekip Tiyatrosu “Oyun Sonu” çarşamba 20.30, Merve Engin “Kıyıya Oturmanın Böylesi”perşembe 20.30, Tiyatro Tem “Beraber ve Solo Şarkılar” cuma 20.30, Altıdan Sonra Tiyatro “444” cumartesi 20.30, pazar 15.00. (0 212 243 50 51)
�* Tiyatro Dot“Alışveriş ve S***ş” perşembe, cuma, cumartesi 21.00. “Kutlama” cumartesi, pazar 21.00. Oyun, Koleksiyon Kampüsü’nde yer alan özle ısıtmalı bir çadırda sahneleniyor(0 212 232 44 40)
�* Tiyatro Stüdyosu’nun “Vanya Dayı” oyunu çarşamba 20.30 Akatlar Kültür Merkezi, cuma 20.30 Caddebostan Kültür Merkezi (0 216 386 65 89)
�* Maya Sahnesi’nde bugün 20.30 “Oggi Niente”/İlyas Odman “GECE Tarlabaşı Bulvarından Meydana Çıkmak”/ Nihal Koldaş salı 20.30 ve 21.00. Tiyatro Biteatral “Medea” perşembe 20.30, Tiyatro Güzel Şey “Sel” cuma 20.30, Semaver Kumpanya “Memo’nun Önlenemez Yükselişi” cumartesi 13.30, BGST Tiyatro Boğaiçi “Bir Kadın Uyanıyor” cumartesi 20.30. Esmeray “Tecavüz” pazar 15.00. “Otobüs” BGST Tiyatro Boğaiçi pazar 19.30. (0 212 252 74 52)
�* Tiyatro Öteki Hayatlar “Adam” cuma 20.30. (0 212 245 13 14)
�* Mekan Artı’da bugün 20.30 Actors Without Borders “Kebap”, Fabrika Sanat “Orda” perşembe 20.30, Tiyatro Artı “Kök” cumartesi 20.30, Tiyatro Artı “Sesler” cuma 20.30, “Aynada Kendiyle Karşılaşan Milyonlarca Ayna” çarşamba 20.30. (0 212 224 57 56)
�* Garajistanbulda 17. Uluslararası İstanbul Tiyatro Festivali’nde sahnelenen Şafak Uysal’ın “Kayıp Çocuklar Şehri/Şehr’ü Evlâd’üz-Ziyan” bugün 20.30. (0 212 244 44 99)

Müzik
�* ‘Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda bugün “Ana Moura”, çarşamba günü “İnci Çayırlı: Hayatımın Müzikleri”, perşembe günü “Dee Dee Bridgewater”, cuma günü “İslam Manafov” ve pazar günü “İstanbul Devlet Klasik Türk Müziği Korosu: Rast” ile “Yıldızlar ve Ustalar” konseri izlenebilir. (0 212 231 54 97)
�*‘İş Sanat Kültür Merkezi’nde bugün ve yarın “Academy of St Martin In The Fields” ve perşembe günü “Yo-Yo Ma - Kathryn Stott” konseri izlenebilir. (0 212 316 10 83)
�* ‘Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi’nde bugün “Sevin Berk ve Mükerrem Berk’i Anma Konseri” izlenebilir. (0 216 346 15 31)
�* ‘Oyun Atölyesi’nde yarın “Yansımalar” konseri izlenebilir. (0 216 345 39 39)
�* ‘Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezi’nde yarın “Fatih Erkoç & Kerem Görsev Trio” konseri izlenebilir. (0 216 483 90 00)
�* ‘İstanbul Kongre Merkezi Harbiye Salonu’nda çarşamba günü “Nilüfer 12 Düet” konseri izlenebilir. (0 212 296 30 55)
�* ‘Babylon’da Nublu Jazz Festival kapsamında çarşamba günü “Love Trio with Arto Tunçboyacıyan”, perşembe günü “Sarp Maden Quartet” ve “Alp Ersönmez Cereyanlı vs Dj Logic”, cumartesi günü ise “Laika” ve cuma günü “Gogol Bordello” konseri izlenebilir. (0 212 292 73 68)
�* ‘Romeo Juliet İstanbul’da çarşamba günü “God is an Astronaut” ve cumartesi günü “Nev” konseri izlenebilir. (0 212 243 85 80)
�* ‘Jolly Joker Balans’ta çarşamba günü “Ümit Yılmaz”, perşembe günü “Koz Albüm Lansmanı”, cuma günü “Emre Aydın” ve cumartesi günü “Ogün Sanlısoy” konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)
�* ‘Ghetto’da çarşamba günü “Jehan Barbur”, perşembe günü “Aydilge - Kilit - Albüm Lansman Gecesi”, cuma günü “Aşkın Nur Yengi - Yeni Albüm - Gözümün Bebeği” ve cumartesi günü “Ayhan Sicimoğlu presents Santana Revisited” konseri izlenebilir. (0 212 251 75 01)
�* ‘Borusan Müzik Evi’ nde perşembe günü “Trio Allegri”, cuma günü “Burçin Büke: Klasikten Caza” ve cumartesi günü “Gevende” konseri izlenebilir. (0 212 336 32 80)
�* ‘Lütfi Kırdar Anadolu Auditorium’da perşembe günü “BİFO&CMYLMZ” konseri izlenebilir. (0 212 373 11 00)
�* ‘Caddebostan Kültür Merkezi’nde perşembe günü “Atilla Aldemir ve Cana Gürmen”, cumartesi günü “Sabahat Akkiraz” konseri izlenebilir. (0 216 386 29 49)
�* ‘Fulya Gösteri Merkezi’nde cuma günü “İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası” konseri izlenebilir. (0 212 215 60 29)
�* ‘Matine 216’da cuma günü “Mustafa Ceceli” konseri izlenebilir. (0 216 550 12 88)
�* ‘Akıngüç Oditoryum ve Sanat Merkezi’nde cuma günü “Anjelika Akbar” konseri izlenebilir. (0 212 337 51 94)
�* ‘Salon’da cuma ve cumartesi günü “Sarah Jane Morris” konseri izlenebilir. (0 212 334 07 52)
�* ‘Aya İrini Müzesi’nde pazar günü “Ara Dinkjian Quartet” konseri izlenebilir. (0 212 522 17 50)



Cumhuriyet Kültür Haber
Alıntı ile Cevapla
  #25  
Alt 14-03-2011, 11:47
admin admin isimli üye şimdilik offline konumundadır
Administrator
 
üyelik tarihi: Jan 2009
Mesajlar: 1.806
Standart



Haftanın Sanat Çizelgesi

Turhan Selçuk sergisi 30 Mart'a kadar İMOGA, İstanbul Grafik Sanatlar Müzesi'nde. İşte haftanın diğer sanat etkinlikleri...




İstanbul

SERGİ
* Yeşim Zümrüt’ün “Yolda Çalışma Var” isimli sergisi 16 Mart’ta başlayıp 1 Nisan’a kadar Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi Sarnıç Galerilerinde.
* Emin Turan’ın “Göz” isimli sergisi 15 Mart’ta başlayıp 5 Nisan’a kadar Evin Sanat Galerisi’nde. (0 212 265 81 58)
* Dimiter Hristoff’un “Remembering Istanbul” isimli sergisi 17 Mart’ta başlayıp 7 Nisan’a kadar C.A.M Galeri’de. (0212 2457975)
* Gürbüz Doğan Ekşioğlu’nun “Bitmeyen Öykü” isimli sergisi 16 Mart’ta başlayıp 9 Nisan’a kadar Galeri Işık’ta. (0 212 233 12 03)
* Ayşe Kazancıgil Döler’in “İsmiyok” isimli sergisi 15 Mart’ta başlayıp 2 Nisan’a kadar Teşvikiye Galeri Oda’da. (0 212 259 22 08)
* Rauf Tuncer’in “Altaylardan Anadoluya” isimli sergisi 15 Mart’ta başlayıp 31 Mart’a kadar Cumhuriyet Sanat Galerisi’nde. (0 212 245 78 32)
* Fikret Otyam ve Filiz Otyam’ın resim ve dokuma keçe sergileri 15 Mart’ta başlayıp 17 Nisan’a kadar Toprak Sanat Galerisi City’s Nişantaşı’nda. (0533 312 21 10)
* İsmet Doğan’ın sergisi 17 Mart’ta başlayıp 8 Nisan’a kadar ALANistanbul-II’de. (0 212 252 94 53)
* Beril Anılanmert’in “Dönemler” isimli sergisi 17 Mart’ta başlayıp 30 Nisan’a kadar Mine Sanat Galerisi’nde. (0 2 1 2 2 3 2 3 8 1 3)
* “Zaman ve İzdüşüm” isimli karma sergi 17 Mart’ta başlayıp 29 Mart’a kadar Bahariye Sanat Galerisi’nde. (0216 414 55 06)
* Tılsımlı Haller isimli karma sergi 14 Mart’a kadar The Marmara Pera’da. (0212 292 00 38)
* Ara Güler’in “İstanbul ve İstanbul’un Edebiyatçıları” isimli sergi 15 Mart’a kadar Caddebostan Kültür Merkezi’nde. (0 216 368 58 87)
* Sait Zaimkeleş’in “Deneysel Tavırlar ” isimli sergi 15 Mart’a kadar Zerdüşt Sanat Merkezi’nde. (0212 224 03 10)
* Ertuğ Atlı’nın heykel sergisi 15 Mart’a kadar Meke Sanat Galerisi’nde (02122923470)
* Suluboya Ressamları Grubu 40. Yıl Sergisi 15 Mart’a kadar Cemal Reşit Rey Konser Salonu Fuayelerinde devam edecek. (0212 231 54 97)
* Genco Gülan’ın “Razruşenye” isimli sergisi 16 Mart’a kadar Galeriartist’te devam edecek. (0212 227 68 52)
* Haydarpaşa isimli karma sergi 16 Mart’a kadar Fransız Sokağı Kültür Merkezi’nde. (0212 251 52 42)
* Mounir Fatmi’nin “Megalopoller” isimli sergisi 19 Mart’a kadar Akbank Sanat’ta. (0212 252 35 00)
* Erdağ Aksel’in “Aile Benzerliği” adlı sergisi 19 Mart’a dek Galeri Nev’de . (0212 231 67 63)
* Ekrem Yalçındağ’in “Impressions from the Streets” adlı sergisi 19 Mart’a dek Dirimart’ta. (0 212 291 34 34 )
* Habip Aydoğdu’nun “Norgunk” adlı sergisi 19 Mart’a dek Almelek Sanat Galerisi’nde. (0 212 265 38 51)
* Sadakat Sevindik’in “Genesis’ten . . . Nereye?” başlıklı sergisi 19 Mart’a dek İstanbul eminli Mali Müşavirler Odası Sergi Salonu’nda . (0 216 310 54 04)
* Ercüment Tarhan’nun “Kıyı ile Konuşmalar” adlı sergisi 19 Mart’a dek Doruk Sanat Galerisi’nde. (0 212 252 05 35)
* Nurhan Kiremitçi Bayraktar’ın “Keşfü - l Düş” isimli sergisi 19 Mart’a kadar Ormo Sanat Galerisi’nde devam edecek.(0212 252 00 47)
* “Çarlık Rusya’sından Sahneler: Rus Devlet Müzesi Koleksiyonu’ndan 19. Yüzyıl Rus Klasikleri” sergisi 20 Mart’a kadar Pera Müzesi’nde. (0212 334 99 00)
* Frida Kahlo ve Diego Rivera’nın sergisi 20 Mart’a kadar Pera Müzesi’nde. (0212 334 09 00)
* Refik Anadol’un “Minus Feld” isimli sergisi 20 Mart’a kadar Amerikan Hastanesi Sanat Galerisi “Operation Room”da. (0212 444 3 777)
* Malik Bulut’un “Öz” isimli sergisi 20 Mart’a kadar Galeri Selvin’de. (0212 263 74 81)
* Plato Meslek Yüksekokulu, Rejenerasyon.011 isimli sergi 20 Mart’a kadar Plato Sanat’ta. (0212 621 12 47)
* Hürrem Sultan’dan Sultan Süleyman’a Aşk Mektupları sergisi 21 Mart’a kadar Airport Outlet Center’da. (0212 213 48 12)
* Zehra Başaran’ın sergisi 22 Mart’a kadar Artisan Sanat Galerisi’nde devam edecek.(0 212 247 90 81)
* Güzin Tangör’ün sergisi 22 Mart’a kadar Dega Sanat Galerisi’nde devam edecek.(0216 373 32 00)
* Ahmet Sayar’ın sergisi 23 Mart’a dek İstasyon Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 252 92 22)
* Aşkım Akyıldız’ın “İpek-ten bedenler ” isimli sergisi 24 Mart’a dek Hobi Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0 212 225 23 37)
* Hüseyin Arda’nın heykel sergisi 25 Mart’a dek Maçka Modern Art Gallery’de. (0212 259 45 13)
* Yılın Genç Ressamı ve Heykeltıraşı sergisi 25 Mart’a kadar rh Art Gallery’de devam edecek.(0 212 224 74 31)
* Mehmet Çağlarer’in “Başka Dünyanın İnsanları” isimli sergisi 25 Mart’a dek Küçükçekmece Belediyesi Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’nde. (0212 470 6 170)
* Bayram Candan’ın “Aciliyet” isimli sergisi 26 Mart’a dek Galeri Apel’de devam edecek. (0212 292 72 36)
* Selin Kocagöncü’nün “Oturan var mı?” isimli sergisi 26 Mart’a dek Kuledibi, Manzara Perspectives’de devam edecek. (0212 292 72 36)
* Arslan Sükan’ın “Siz Uyurken” isimli sergisi 26 Mart’a kadar GALERIST Tepebaşı’nda devam edecek.(0 212 244 8230)
* Ayşe Erkmen’in “Kendi Kendine” isimli sergisi 26 Mart’a dek Rampa’da. (0212 327 08 00)
* Hüseyin Çağlayan’ın “Yakınlık Sensörleri” isimli sergisi 26 Mart’a dek Galerist’te. (0212 244 8230 )
* Onur Gülfidan’ın “göründüğü gibi değil” isimli sergisi 26 Mart’a de kartSümer’de. (0 212 252 42 96)
* Işıl Özışık’ın sergisi 27 Mart’a dek Doku Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0 212 246 24 96)
* Mithat Şen’in sergisi 27 Mart’a dek Beşiktaş, Bali Art Galeri’de devam edecek.
* Vivi’nin “Aslı Gibi Değildir” isimli sergisi 27 Mart’a dek Schneidertempel Sanat Merkezi’nde devam edecek. (0212 249 01 50)
* Deniz Beşer’in “Mektup” sergisi 27 Mart’a dek PASAJist’te devam edecek. (0533 659 15 65)
* Salih Keleş’in “Şehrin Ritmi” isimli sergisi 29 Mart’a dek Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 326 46 46)
* Gül Erali’nin seramik sergisi 29 Mart’a dek Kızıltoprak Sanat Galerisi’’nde devam edecek. (0216 418 38 06)
* Oral Ünlü’nün “Ne’Den” isimli sergisi 30 Mart’a dek Galeri Artist Çukurcuma’da. (0212 251 9163)
* Turhan Selçuk’un sergisi 30 Mart’a dek İstanbul Grafik Sanatlar Müzesi’nde (IMOGA). (0216 470 92 92)
* Bedri Rahmi Eyüboğlu 100 yaşında etkinlikleri kapsamında “Erken Sevdalar” isimli sergi 31 Mart’a kadar Galerimart’ta. (0212 227 31 57)
* Turhan Selçuk sergisi 30 Mart’a kadar İMOGA, İstanbul Grafik Sanatlar Müzesi’nde. (0216 470 92 92)
* Tansel Türkdoğan’ın “Minimal Boşluk İzleri” isimli sergisi 31 Mart’a kadar Kare Sanat Galerisi’nde devam edecek.(0212 240 44 48)
* İlke Kutlay’ın “Superego” isimli sergisi 31 Mart’a kadar Merkur Art Gallery’de devam edecek.(0212 231 69 87)
* Kadri Özayten’in “Yeryüzü Düşleri” isimli sergisi 31 Mart’a kadar Kültür Üniversitesi Ataköy Yerleşkesi’nde devam edecek.(0212 498 41 46)
* Yahya Bağcı’nın “Througn The Looking Glass” isimli sergisi 31 Mart’a kadar Mac Art Gallery’de devam edecek.(0212 343 85 40)
* Kerim Yetkin’in sergisi 31 Mart’a kadar İlayda Sanat Galerisi’nde devam edecek.(0 212 227 92 92)
* H. Avni Öztopçu’nun sergisi 31 Mart’a kadar Mine Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0 2 1 6 3 8 5 1 2 0 3)
* İzinden Yürümekisimli karma seramik sergisi 31 Mart’a kadar İstanbul Modern Sanatlar Galerisi’nde devam edecek. (0212 288 48 48)
* Ayşe Balyemez’in “2011 Kışı” isimli sergisi 1 Nisana kadar Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi Sarnıç Galerilerinde.
* Genç Figür Karma Resim Sergisi 2 Nisan’a kadar Akademililer Sanat Merkezi’nde devam edecek.(0 212 245 02 29)
* Sinem Çimen’in “Kalabalık Yalnızlıklar” isimli sergisi 2 Nisan’a kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0 212 351 00 60 )
* Can Erçin’in “Kağıttan Şeyler” isimli sergisi 2 Nisan’a kadar 44A Sanat Galerisinde devam edecek. (0212 233 33 80)
* Mehmet Ayanoğlu’nun “Tam Zamanı” isimli sergisi 3 Nisan’a kadar Bilsart’ta devam edecek. (0212 258 12 46)
* Yusuf Katipoğlu’nun sergisi 5 Nisan’a kadar Harmony Sanat Galerisi’nde. (0216 553 21 67)
* Gülden Artun’un sergisi 6 Nisan’a dek Tem Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 247 08 99)
* Ticaret Yolları isimli sergi 7 Nisan’a dek Piartworks’de devam edecek. (0212 293 71 03)
* Mert Diner’in “Organizma” isimli sergisi 8 Nisan’a dek Olcayart Galeri’de devam edecek. (0216 411 1713)
* Dejan Kaludjerovic, Hacer Kıroğlu, Elif Öner ve Neriman Polat’ın “Uyku ve Gölge” isimli sergisi 8 Nisan’a kadar Siemens Sanat’ta. (0212 334 1104)
* Gül Ilgaz’ın “Hava Kararmadan” isimli sergisi 9 Nisan’a kadar Daire Sanat’da . (0212 252 52 59)
* Suluboya Ressamlar Grubu’nun 40. Yıl Sergisi 12 Nisan’a kadar Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 282 69 65)
* Mart Kedileri isimil sergi 14 Nisan’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde devam edecek.(0216 363 12 80)
* Yedinci Kıta isimil karma resim sergisi 15 Nisan’a kadar Pg Art Gallery’de devam edecek.(0212 252 80 00)
* Marie Ozanne’nin “Özgür Kadınlar” isimli sergisi 15 Nisan’a kadar Fransız Kültür Merkezi’nde.(0212 393 81 11)
* Mevlut Akyıldız’ın resim sergisi 16 Nisan’a kadar İş Bankası Kibele Sanat Galerisi’nde devam edecek.(0212 438 63 50)
* Türkiye insan Hakları Vakfı 20. Yıl Sergisi 22 Nisan’a kadar DEPO’da. (90 212 292 39 56)
* Mengü Ertel’in “Tepe tepe kullanıyorum hülyalarımı” başlıklı sergisi 23 Nisan’a kadar Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde devam edecek.(0212 252 47 00)
* Hanedan ve Kamera-Osmanlı Sarayından Portreler isimli sergi 24 Nisan’a kadar Vehbi Koç Vakfı Sadberk Hanım Müzesi’nde. (0212 284 63 63)
* Jean - Luc Guerin’in sergisi 24 Nisan’a dek Galeri Baraz’da devam edecek. (0 212 225 47 02)
* Şehvetin Tadı isimli sergi 26 Nisan’a dek Piramid Sanat’ta devam edecek. (0212 297 31 15 )
* Gogi Çagelişvili’nin “İstanbul Etkisi” isimli sergisi 28 Mayısa dek Pirosmani Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 252 68 12)
* “Öner Kocabeyoğlu koleksiyonundan XX. Yüzyılın 20 Modern Türk Sanatçısı” isimli sergi 19 Haziran’a dek Santralistanbul’da devam edecek. (0 212 292 13 13)

MÜZİK
* ‘Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi’nde bugün “Toros Can ‘İki Kontrast Sonat’” konseri izlenebilir. (0 216 346 15 31)
* ‘Ghetto’da bugün “Kaybedenler Kulübü Soundtrack Partisi”, çarşamba günü “Café Aman Istanbul”, perşembe günü “Barana”, cuma günü “Cem Adrian - Kayıp Çocuk Masalları” ve cumartesi günü “Kangroove” konseri izlenebilir. (0 212 251 75 01)
* ‘Salon’da yarın “Salonâda Keyifli Klasikler - Çellistanbul” ve cumartesi günü “Joan as Police Woman” konseri izlenebilir. (0 212 334 07 52)
* ‘Jolly Joker Balans’ta yarın “Cengiz Özdemir: Madımak Hayalleme”, çarşamba günü “Soner Sarıkabadayı”, perşembe günü “Rock FM 13 Yaşında: Aylin Aslım - Aydilge - Dört x Dört”, cuma günü “MFÖ” ve cumartesi günü “Gripin” konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)
* ‘Babylon’da yarın “Timuçin Esen”, perşembe günü “Levent Yüksel Akustik”, cuma günü “Delorean”, cumartesi günü ise “Shantel DJ Set” konseri izlenebilir. (0 212 292 73 68)
* ‘Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda yarın “Kar-ı Natık ve Anlattıkları”, çarşamba günü “Kent Orkestrası”, perşembe günü “Güray Hafiftaş: Kahramanlar ve Türküleri”, cumartesi günü “Melihat Gülses: Semai Kahvehanesi” ve pazar günü “Atilla Aldemir” konseri izlenebilir. (0 212 231 54 97)
* ‘Caddebostan Kültür Merkezi’nde çarşamba günü “Kanun ve Piyano İkilisi” ve pazar günü “Tekfen Filarmoni Orkestrası” konseri izlenebilir. (0 216 386 29 49)
* ‘Fulya Gösteri Merkezi’nde çarşamba günü “Paolo Restani”, cuma günü “İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası” ve cumartesi günü “Tekfen Filarmoni Orkestrası” konseri izlenebilir. (0 212 215 60 29)
* ‘Istanbul Jazz Center’da perşembe, cuma ve cumartesi günü “Dave Schnitter Quartet” konseri izlenebilir. (0 212 327 50 50)
* ‘Borusan Müzik Evi’nde perşembe günü “Akademik Trio”, cuma günü “Kerem Görsev Trio & Ayhan Sicimoğlu: Latin ve Caz Buluşması” ve cumartesi günü “Ankara Nefesli Beşlisi” konseri izlenebilir. (0 212 336 32 80)
* ‘Lütfi Kırdar UKSS’de perşembe günü “Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası” konseri izlenebilir. (0 212 373 11 00)
* ‘Romeo Juliet İstanbul’da perşembe günü “Carmen Souza”, cuma günü “Caz Ağacı Vol. 2”, cumartesi günü “Leman Sam - Hüsnü Şenlendirici” konseri izlenebilir. (0 212 243 85 80)
* ‘İş Sanat Kültür Merkezi’nde cumartesi günü “Vadim Repin (keman) - Nikolai Lugansky (piyano)” konseri izlenebilir. (0 212 316 10 83)

OPERA BALE
* Kadıköy Süreyya Opera Sahnesi’nde yarın ve perşembe günleri saat 20.00’de, cumartesi günü saat 16.00’da “Senfonik Minyatür” adlı bale gösterisi sahnelenecek. (0216 346 15 31)
* Fulya Konser Salonu’nda cumartesi günü saat 11.00’de “Müziğe Dokunmak” adlı çocuk müzikali sahnelenecek. (0212 252 11 11)


TİYATRO
* Devlet Tiyatroları Cevahir Sahnesi Salon 1’de “Kadın Sığınağı” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahnesi Salon 2’de “King Kong’un Kızları” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00. Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “Bedensiz Kadın” salı, perşembe 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00. Üsküdar Stüdyo Sahne’de “Baştan Çıkarma” çarşamba, cuma 20.00, pazar 15.00. Küçük Sahne’de “Vahşet Tanrısı” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçükçekmece Sahnesi’nde “Karanlık İşler” perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Feridun Karakaya Sahnesi’nde “Temiz Ev” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. (0 212 292 39 00)

* İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları F.Reşat Nuri Sahnesi’nde “Ben Sinema Artisti Olmak İstiyorum”, Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Tehlikeli İlişkiler”, Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “Tarla Kuşuydu Juliet” , K. Haldun Taner Sahnesi’nde “Zırhlı Kurt”, Ümraniye Sahnesi’nde “Düşüş”, Üsküdar Müsahipzade Sahnesi’nde “Buluşma Yeri”, Üsküdar K. Yılmazer Sahnesi’nde “Çığ”, çarşamba ve cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.00. GOP Ferih Egemen Sahnesi’nde “Uğur Böceği” cuma 10.30 ve 13.30, “Pırlatan Bal” cumartesi pazar 11.00. Kağ. Küçük Kemal Sahnesi’nde “Boncuk” perşembe, cuma 10.30 ve 13.30. (0 212 455 39 00)
* Bakırköy Belediye Tiyatroları Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Medeni Hali: Kadın” perşembe 20.30, “Tersine Dünya” cuma 20.30, “Meyve Bahçesi Bizim Olacak” cumartesi 11.00, “Dava” cumartesi 20.30, “Meyhavlar Tiyatrosu” pazar 11.00, “Aklı Havada” pazar 15.30. Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Şişman Domuz” çarşamba 20.30. (0 212 661 38 95)
* Dostlar Tiyatrosunun “Nereye Gidiyoruz” oyunu çarşamba 20.30 Caddebostan Kültür Merkezi, cumartesi 20.30, pazar 15.00 Muammer Karaca Tiyatrosu. (0 212 252 59 35)
* Tiyatro Pera’da “Dobrinja’da Düğün (Bir Günün Trilogyası) cuma 20.00, “Şerefe Hatıralar (İstanbul 1955)” cumartesi 20.00, pazar 18.30. (0 212 245 44 60)
* Kenter Tiyatrosu’nda “Müşfik Kenter’i Dinliyorum” perşembe, cuma 20.00. “Aşk Mektupları” cumartesi, pazar. (0 212 247 36 34)
* Oyun Atölyesi’nde Tiyatroadam “Generaller, Savaş ve Barbekü” bugün ve yarın 20.30, Oyun Atölyesi “Macbeth” perşembe, cuma, cumartesi 20.30, pazar 16.00. (0 216 345 39 39)
* Tiyatro Kedi’nin “Pazar Günkü Cinayet” çarşamba 20.30 Akatlar Kültür Merkezi. (0 212 257 79 36)
* Semaver Kumpanya’nın “Resm-i Geçit” bugün 20.30 İKSV Salon. “Memo’nun Önlenemez Yükselişi” cumartesi 13.30 Beyoğlu Maya Sahnesi. “Paki ve Sevgi Çiçekleri” saat 14.00’te Açı Okulları’nda. “Titus Andronicus” cumartesi 20.30 Çevre Tiyatrosu. (0 212 589 57 59)
* Kumbaracı50’de Volt Tiyatro Grubu “Tilt” salı 20.30, Tiyatro Ekip “Oyun Sonu” çarşamba 20.30, Merve Engin “Kıyıya Oturmanın Böylesi” perşembe 20.30, Altıdan Sonra Tiyatro “444” cumartesi 20.30, pazar 15.00, Altıdan Sonra Tiyatro “O.B.E.B (Ortak Bölenlerin En Büyüğü) bugün 20.30, Tiyatro Boyalı Kuş “İadesiz Taahhütsüz” çarşamba 20.30, Tiyatro Güzelşey “Sel” perşembe 20.30, Tiyatro Baykuş “Gece O Kadar Kirliydi Ki İkisi De Kayboldu” cuma 20.30. (0 212 243 50 51)
* Tiyatro Dot’ta “Kutlama” cumartesi, pazar 21.00. “Kutlama”, Koleksiyon Kampüsü’nde yer alan özle ısıtmalı bir çadırda sahneleniyor. “Alışveriş ve S***ş” perşembe, cuma, cumartesi 21.00, pazar 17.00. (0 212 232 44 40)
* Tiyatro Stüdyosu’nun “Vanya Dayı” oyunu salı 20.30 Kadıköy Halk Eğitim Merkezi (0 216 386 65 89)
* Maya Sahnesi’nde bugün Tiyatro Araştırma Laboratuvarı (TAL) tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde sahnelenen “Troyalı Kadınlar” 18.00 ve 20.30’da, cumartesi 20.30’da. Nihal Geyran Koldaş“Gece Tarlabaşı Bulvarından Meydana Çıkmak” salı 20.00 ve 21.00, Asya Prodüksiyon Tiyatrosu “Basit Bir Ev Kazası” çarşamba 20.30, BGST Tiyatro Boğaziçi “Yeni Bir Hayat İçin” cuma 20.30, Semaver Kumpanya “Memo’nun Önlenemez Yükselişi” cumartesi 13.30, BGST Tiyatro Boğaziçi “Gülüşün Güller Açsın” pazar 18.00. (0 212 252 74 52)
* Tiyatro Öteki Hayatlar “Faty’te Son Tango” cuma 20.30 Oyuncular Kahvesi. “Adam” cuma 20.30 Oyuncular Kahvesi. (0 212 245 13 14)
* Mekan Artı’da Myth “Porno Club” salı 20.30, Fabrika Sanat “Orda” perşembe 20.30, Actors Without Borders “Kebap” bugün 20.30, Esmeray “Cadının Bohçası” çarşamba 20.30, Tiyatro Ekip “Oyun Sonu” salı 20.30, Tiyatro Artı “Kök” cumartesi 20.30, Tiyatro Artı “Sesler” cuma 20.30, (0 212 224 57 56)
* Talimhane Tiyatrosu’nda Özer Arslan “A4” perşembe 20.30, “Weisman ile Kızılyüz” cuma, cumartesi 20.30. (0 212 238 85 09)


Cumhuriyet Kültür Haber




Alıntı ile Cevapla
  #26  
Alt 05-04-2011, 12:36
emre gümüşdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
emre gümüşdoğan emre gümüşdoğan isimli üye şimdilik offline konumundadır
Administrator
 
üyelik tarihi: Aug 2005
Nerden: Turkey
Mesajlar: 11.855
emre gümüşdoğan - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart



Haftanın Sanat Çizelgesi 4 Nisan-11 Nisan

Semih Kaplan’ın “Balık Adamın Rüyası” isimli resim ve seramik sergisi yarından başlayarak 7 Mayıs’a kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde. işte haftanın diğer sanat etkinlikleri




Sergi
* Ayfer Karabıyık’ın “Patlama” isimli sergisi bugünden başlayarak 15 Nisan’a kadar Tophane-i Amire-Sarnıç Galerisi’nde. (0212 293 46 48)
* Bedri Baykam, Ergin İnan, Erol Eti, Murat Tolga, Ahmet Sarı, Murat Havan, Rıfat Koçak, Berk Demirok ve Cem Güçlüer ’in “Hayvan Haklarını Sanatla Savunuyoruz” isimli resim ve heykel sergisi yarın başlayıp 29 Nisan’a kadar Galatea Art’ta (0 212 245 80 38)
* Semih Kaplan’ın “Balık Adamın Rüyası” isimli resim ve seramik sergisi yarından başlayarak 7 Mayıs’a kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde. (0 212 351 00 60)
* Fulden Aran, Burçak Balamber, Engin Beyaz, Osman Kerkütlü, Hakan Kırdar, Burak Kutlay, Murat Özdemir, Hasan Pehlevan’ın “Nefes Vol. III,” isimli resim sergisi yarından başlayarak 30 Nisan’a kadar MERKUR’de. (0212 231 69 87)
* Rıfat Şahiner’in “Ardışık Terminaller” isimli resim sergisi yarın başlayarak 3 Mayıs’a kadar Meke Sanat’ta. (0212 292 34 70)
* Abit Güner’in “Karadeniz’den Esintiler” sergisi 6 Nisan’da başlayıp 22 Nisan’a kadar Doruk Sanat Galerisi’nde. (0212 252 05 35)
* Tülin Onat’ın “Tırtılın Sonu” isimli sergisi 6 Nisan’da başlayıp 7 Mayıs’a kadar Kare Sanat Galerisi’nde. (0212 240 44 48)
* Elgiz Koleksiyonu’ndan Bir Seçki fotoğraf, dijital medya işleri ve yerleştirmelerden oluşan karma sergi 6 Nisan’da başlayıp 17 Mayıs’a kadar Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde. (0212 259 03 73)
* Yusuf Katipoğlu’nun yarın sona erecek sergisi Harmony Sanat Galerisi’nde. (0216 553 21 67)
* Emin Turan’ın “Göz” isimli yarın sona erecek sergisi Evin Sanat Galerisi’nde. (0 212 265 81 58)
* Alper Bıçaklıoğlu’nun yarın sona erecek “Otomorfoz” isimli sergisi V Sanat Galerisi’nde.(0 212 231 58 80)
* Sufat Aydın’ın yarın sona erecek fosil parçalarını işleyerek ve dönüştürerek can verdiği heykel sergisi Zerdüşt Sanat Merkezi’nde. (0 212 224 03 10)
* Gülden Artun’un sergisi 6 Nisan’a dek Tem Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 247 08 99)
* Serpil Akgün’ün “Hayallerin Güncesi” isimli sergisi 6 Nisan’a dek Galeri Niş’te devam edecek.
* Ticaret Yolları isimli sergi 7 Nisan’a dek Piartworks’de devam edecek. (0212 293 71 03)
* Theo Hasselo’nun “Oyun-cak” isimli sergisi 7 Nisan’a dek Karşı Sanat’ta devam edecek. (0212 245 53 54)
* Arash Ghahari’nin “Postmodern Kalıpsalı” isimli sergisi 7 Nisan’a dek Galeri Artist Lab’da devam edecek. (0212 227 68 52)
* Bir sanatçı kooperatifi olan Sociéte Réaliste’nin “Binaların Arasındaki Şehir” isimli sergisi 7 Nisan’a dek Akbank Sanat’ta devam edecek. (0212 252 35 00)
* Dimiter Hristoff’un “Remembering Istanbul” isimli sergisi 7 Nisan’a kadar C.A.M Galeri’de. (0212 2457975)
* İsmet Doğan’ın sergisi 8 Nisan’a kadar ALANistanbul-II’de. (0 212 252 94 53)
* Remzi İren ve Metin Gönül’ün resim sergisi 8 Nisan’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde. (0 216 362 18 26 )
* İrfan Önürmen, Karolin Fişekçi, Murat Pulat ın “Objet Petit a: Arzumun Eksik Nesnesi” isimli sergisi 8 Nisan’a kadar ALANistanbul-I’de. (0 212 292 04 14)
* Mustafa - Şerif Karasu’nun Alter Ego sergisi 8 Nisan’a kadar Akademililer Sanat Merkezi’nde. (0 212 245 02 29)
* Mert Diner’in “Organizma” isimli sergisi 8 Nisan’a dek Olcayart Galeri’de devam edecek. (0216 411 1713)
* İsmet Doğan’ın son dönem resim, video ve fotoğraf çalışmalarından oluşan sergisi 8 Nisan’a dek ALANistanbul’da. (0 212 2920414)
* Dejan Kaludjerovic, Hacer Kıroğlu, Elif Öner ve Neriman Polat’ın “Uyku ve Gölge” isimli sergisi 8 Nisan’a kadar Siemens Sanat’ta. (0212 334 1104)
* Gürbüz Doğan Ekşioğlu’nun “Bitmeyen Öykü” isimli sergisi 9 Nisan’a kadar Galeri Işık’ta. (0 212 233 12 03)
* Ferda Kara’nın “Katmanlar Arası” isimli sergisi 9 Nisan’a kadar Antik Cisterna Sergi Salonu Beyazıt’ta devam edecek.(0 216 455 87 31)
* Gül Ilgaz’ın “Hava Kararmadan” isimli sergisi 9 Nisan’a kadar Daire Sanat’ta . (0212 252 52 59)
* Suluboya Ressamlar Grubu’nun 40. Yıl Sergisi 12 Nisan’a kadar Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 282 69 65)
* Mart Kedileri isimli sergi 14 Nisan’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0216 363 12 80)
* Yedinci Kıta isimli karma resim sergisi 15 Nisan’a kadar Pg Art Gallery’de devam edecek. (0212 252 80 00)
* Birsen Canbaz ve Rebii Yetiş’in “Uzun Zaman Uğraşları” isimli sergisi 15 Nisan’a kadar Tünel Sanat Galerisi’nde. (0212 251 42 48)
* Marie Ozanne’nin “Özgür Kadınlar” isimli sergisi 15 Nisan’a kadar Fransız Kültür Merkezi’nde. (0212 393 81 11)
* Kadın resimlerinden oluşan karma sergi 15 Nisan’a kadar Galeri Artist Çukurcuma’da. (0212 251 9163)
* Tülay Tura Börtecene, Nadide Akdeniz, Serpil Yeter, Zeynep Dilek Çetiner, Gülten İmamoğlu, Gönül Karakan, Maria Kılıçlıoğlu’nun “7 iz” isimli sergisi 15 Nisan’a kadar Tunca Sanat’ta. (0212 297 77 68)
* Mevlut Akyıldız’ın resim sergisi 16 Nisan’a kadar İş Bankası Kibele Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 438 63 50)
* Nezih Çavuşoğlu’nun “Flash/Back” isimli sergisi 16 Nisan’a kadar Ekavart Gallery’de devam edecek. (0212 252 81 31)
* Hakan Ada’nın “Bakış ve Tin” isimli sergisi 16 Nisan’a kadar Artisan Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 247 90 81)
* Jale Çelik’in “Eksik Gerçek” isimli sergisi 16 Nisan’a kadar Galeri Artist’te devam edecek. (0 212 227 6852)
* Fikret Otyam ve Filiz Otyam’ın resim ve dokuma keçe zergileri 17 Nisan’a kadar Toprak Sanat Galerisi City’s Nişantaşı’da. (0533 312 21 10)
* Ali Candaş’ın resim sergisi 17 Nisan’a kadar Doku Sanat Galerisi’nde. (0 212 246 2496)
* Hale Şakar Ürkmezgil’in heykel sergisi 17 Nisan’a kadar Doku Sanat Galerisi’nde. (0 212 246 2496)
* Devrim Karakuş’un “Bendeki Ada” isimli sergisi 19 Nisan’a kadar Ormo Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0 212 252 00 47)
* Türkiye İnsan Hakları Vakfı 20. Yıl Sergisi “Ateşin Düştüğü Yer” 22 Nisan’a kadar DEPO’da. (0 212 292 39 56)
* Alev Ermiş Mavitan’ın “Nostalji” isimli sergisi 23 Nisan’a kadar Galeri Selvin’de devam edecek. (0212 263 74 81)
* Filiz Karsan’ın resim sergisi 23 Nisan’a kadar Hobi Sanat Galerisi’nde. (0212 225 23 37)
* Mengü Ertel’in “Tepe Tepe Kullanıyorum Hülyalarımı” başlıklı sergisi 23 Nisan’a kadar Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde devam edecek.(0212 252 47 00)
* Ali Kazma’nın “Kızıl Tilki Ölmeli” isimli sergisi 23 Nisan’a kadar Galeri Nev’de devam edecek.(0 216 455 87 31)
* Hanedan ve Kamera-Osmanlı Sarayından Portreler isimli sergi 24 Nisan’a kadar Vehbi Koç Vakfı Sadberk Hanım Müzesi’nde. (0212 284 63 63)
* Jean - Luc Guerin’in sergisi 24 Nisan’a dek Galeri Baraz’da devam edecek.(0 212 225 47 02)
* Şehvetin Tadı isimli sergi 26 Nisan’a dek Piramid Sanat’ta devam edecek. (0212 297 31 15 )
* Beril Anılanmert’in “Dönemler” isimli sergisi 30 Nisan’a kadar Mine Sanat Galerisi’nde. (0 2 1 2 2 3 2 3 8 1 3)
* Şakir Gökçebağ’ın “Bıyıkaltı” isimli sergisi 30 Nisan’a kadar Galeri Apel’de devam edecek. (0212 292 72 36)
* Gözde İlkin’in “Sığınak: İçimizden Sesler Korosu” isimli resim sergisi 30 Nisan’a kadar artSümer’de. (0 212 252 4296)
* Deniz Aygün Benba’nın “Güzellik İftihar Edilecek Şeydir” isimli sergisi 30 Nisan’a kadar Mine Sanat Galerisi Asya Mekânı’nda. (0 2 1 6 3 8 5 1 2 0 3)
* Boyalıkuş İllüstratörler Grubu’nun “Küçüklere ve Büyüklere Masallar” isimli illüstrasyon ve resim sergisi 30 Nisan’a kadar Tolga Eti Sanat Evi’nde. (0 216 368 26 79 )
* Harun Antakyalı’nın “Beton Tuvaller” isimli sergisi 3 Mayıs’a kadar Çağla Cabaoğlu Art Gallery’de devam edecek. (0 212 291 37 91)
* Peter Kogler’in “Untitled” isimli sergisi 10 Mayıs’a kadar Dirimart’ta devam edecek. (0212 291 34 34)
* Gogi Çagelişvili’nin “İstanbul Etkisi” isimli sergisi 28 Mayıs’a dek Pirosmani Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 252 68 12)
* “Öner Kocabeyoğlu Koleksiyonundan XX. Yüzyılın 20 Modern Türk Sanatçısı” isimli sergi 19 Haziran’a dek Santralistanbul’da devam edecek. (0 212 292 13 13)
* Kayıp Cennet isimli karma sergi 24 Temmuz’a dek İstanbul Modern’de devam edecek. (0212 334 73 31)
* Ayşegül Türk’ün “Beden Portreleri” isimli resim sergisi 15 Nisan’a kadar Vakıfbank İstanbul Bölgesi Fuayesi’nde. (0212 316 70 79)
* Sarayda Lale Zamanı isimli sergi 8 Nisan’da başlayıp 25 Nisan’a kadar Topkapı Sarayı, Has Ahırlar Sergi Alanı’nda. (0212 455 22 03)

Müzik
* ‘Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi’nde bugün “Birsen Ulucan Piyano Sınıfı” konseri izlenebilir. (0 216 346 15 31)
* ‘Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda bugün “Concertino Akordeon Grubu”, yarın “Milli Reasürans Oda Orkestrası”, çarşamba günü “Divan’çe İnci Çayırlı & Nurettin Çelik”, cuma günü “Özer Özel Tanbur Konseri”, cumartesi günü “Grup Türk Kahvesi: Çare Sazım” ve pazar günü “İstanbul Devlet Klasik Türk Müziği Korosu: Bahar Konseri-Köçekçeler” konseri izlenebilir. (0 212 231 54 97)
* ‘İş Sanat Kültür Merkezi’nde yarın “Jane Monheit Quartet” konseri izlenebilir. (0 212 316 10 83)
* ‘Salon’da yarın “Ralph Towner & Paolo Fresu”, cuma günü “Simavi” konseri izlenebilir. (0 212 334 07 52)
* ‘Akıngüç Oditoryum ve Sanat Merkezi’nde yarın “Fazıl Say & Borusan Quartet” konseri izlenebilir. (0 212 337 51 94)
* ‘Babylon’da yarın “Nada”, çarşamba günü “Kolektif İstanbul”, perşembe günü “Elif Çağlar”, cuma günü “Büyük Ev Ablukada” ve cumartesi günü “Naim Dilmener ve Sarp Dakni ile 45’likler Konuk Sanatçı: Mavi Işıklar” konseri izlenebilir. (0 212 292 73 68)
* ‘Ghetto’da çarşamba günü “Manuel Reina & Işıl Reina Rumba Catalan”, cuma günü “Müslüm Gürses Meyhanede” ve cumartesi günü “Kultur Shock” konseri izlenebilir. (0 212 251 75 01)
* ‘Borusan Müzik Evi’nde perşembe günü “Nefesin Sesi - İstanbul ve Ankara Operaları Nefesli Solistleri”, cuma günü “Kerem Görsev & Sedef Erçetin” ve cumartesi günü “Rezonans” konseri izlenebilir. (0 212 336 32 80)
* ‘Romeo Juliet İstanbul’da perşembe günü “Guthrie Govan” ve cumartesi günü “Emre Aydın” konseri izlenebilir. (0 212 243 85 80)
* ‘Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezi’nde perşembe günü “Grup Gündoğarken & Birsen Tezer” konseri izlenebilir. (0 216 483 90 00)
* ‘Matine 216’da cuma günü “MFÖ” konseri izlenebilir. (0 216 550 12 88)
* ‘Fulya Gösteri Merkezi’nde cuma günü “İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası” konseri izlenebilir. (0 212 215 60 29)
* ‘Jolly Joker Balans’ta cuma günü “Gripin” ve cumartesi günü “Teoman” konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)
* ‘Istanbul Jazz Center’da cuma ve cumartesi günü “Carla Cook Quartet” konseri izlenebilir. (0 212 327 50 50)
* ‘Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde cuma günü “Erkan Oğur & İ. Hakkı Demircioğlu” ve cumartesi günü “Bülent Ortaçgil” konseri izlenebilir. (0 216 336 12 00)
* ‘Bostancı Gösteri Merkezi’nde cumartesi günü “Emel Sayın - Ahmet Özhan” ve pazar günü “Sagopa Kajmer - Kolera” konseri izlenebilir. (0 216 384 72 10)

Tiyatro
* Devlet Tiyatroları Cevahir Sahnesi Salon 1’de “Gayri Resmi Hürrem” (Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları) perşembe, cuma, cumartesi 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahnesi Salon 2’de “Vahşet Tanrısı” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “İki Çarpı İki” çarşamba, cuma 20.00, pazar 15.00. Üsküdar Stüdyo Sahnesi’nde “Birdy” salı, perşembe 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00. Küçük Sahne’de “Bedensiz Kadın” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçükçekmece Sahnesi’nde “Karanlık İşler” perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Feridun Karakaya Sahnesi’nde “Ne Dersin Azizim” cuma, cumartesi 20.00. (0 212 292 39 00)
* İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları F.Reşat Nuri Sahnesi’nde “Çığ”, Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Tehlikeli İlişkiler”, Ümraniye Sahnesi’nde “Surname 2010”, Üsküdar Müsahipzade Sahnesi’nde “Gönlümdeki Osman Hamdi Bey”, Üsküdar K. Yılmazer Sahnesi’nde “Mesut İnsanlar Fotoğrafhanesi”, Haldun Taner Sahnesi’nde “Marat-Sade”, Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “İstanbul Hatırası” çarşamba 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, cumartesi 15.00 ve 20.30, pazar 15.00. GOP Ferih Egemen Sahnesi’nde “Uğurböceği” perşembe, cuma 10.30 ve 13.30. Kâğ. Küçük Kemal Sahnesi’nde “Boncuk” perşembe, cuma 10.30 ve 13.30. K. Çekmece Sahnesi’nde “Ben Sinema Artisti Olmak İstiyorum” cuma 20.30, cumartesi 15.00 ve 20.30. (0 212 455 39 00)
* Havada” cuma , cumartesi 20.30, “Meyve Bahçesi Bizim Olacak” cumartesi 11.00, “Miyhavlar Tiyatrosu” pazar 11.00, “Şişman Domuz” pazar 15.30. Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Sokağa Çıkma Yasağı” salı, çarşamba 20.30. (0 212 661 38 95)
* Dostlar Tiyatrosu’nun “Nereye Gidiyoruz” oyunu perşembe 20.30, pazar 15.00 Muammer Karaca Tiyatrosu’nda, cumartesi 20.30 Kozyatağı Kültür Merkezi’nde. (0 232 464 76 95)
* Ortaoyuncular’da “Ferhangi Şeyler” cuma 20.00, “İşsizler Cennete Gider” cumartesi 20.00, pazar 18.00. (0 212 251 18 65)
* Tiyatro Pera’da “Vanya Dayı” cuma, cumartesi 20.00, pazar 18.30. (0 212 245 44 60)
* Kenter Tiyatrosu’nda “Aşk Mektupları” perşembe, cuma 20.00. (0 212 247 36 34)
* Oyun Atölyesi’nde Tiyatrotem “Beraber ve Solo Şarkılar” 20.30, Oyun Atölyesi “Testosteron” perşembe, cuma, cumartesi 20.30, pazar 16.00. (0 216 345 39 39)
* Tiyatro Kare’nin “Çelik Manolyalar” oyunu perşembe 20.30 Kozyatağı Kültür Merkezi, pazar 18.00 Akatlar Kültür Merkezi. “Leyla’nın Evi” pazar 16.00 Kozyatağı Kültür Merkezi. “Büyük İkramiye” cumartesi 15.30 ve 20.30 Profilo Alışveriş Merkezi. (0 212 243 44 85)
* Kumbaracı50’de Tiyatrotem “Beraber ve Solo Şarkılar” cuma 20.30, Volt Tiyatro Grubu “Tilt” salı 20.30, Ekip “Oyun Sonu” çarşamba 20.30, Serbest Bölge Tiyatro Topluluğu “Çatı” perşembe 20.30, Altıdan Sonra Tiyatro “Öldün, Duydun mu?” cumartesi 20.30, pazar 15.00. (0 212 243 50 51)
* Tiyatro Dot “Kutlama” cumartesi, pazar 21.00. Oyun, Koleksiyon Kampusu’nda yer alan özle ısıtmalı bir çadırda sahneleniyor. (0 212 232 44 40)
* Maya Sahnesi’nde Tiyatro Güzel Şey “Sel” bugün 20.30. “GECE Tarlabaşı Bulvarından Meydana Çıkmak”/ Nihal Koldaş salı 20.00 ve 21.00, BGST Tiyatro Boğaziçi “Bir Kadın Uyanıyor” perşembe 20.30, Murat Erdin “Türk Olsun Çamurdan Olsun” cuma 20.30, Semaver Kumpanya “Memo’nun Önlenemez Yükselişi” cumartesi 13.30,BGST-Tiyatro Boğaziçi “Selam Sana Shakespeare” cumartesi 20.30, Tiyatro Araştırma Laboratuvarı (TAL) “Troyalı Kadınlar” pazar 18.00. (0 212 252 74 52)
* Semaver Kumpanya’nın “Nasreddin Hoca” oyunu salı Otizm Vakfı, “Paki ve Sevgi Çiçekleri” cumartesi 11.30 Çınar Kongre Merkezi 4. Etap, pazar 12.00 Muhsin Ertuğrul Sahnesi, “Memo’nun Önlenemez Yükselişi” cumartesi 13.30 Beyoğlu Maya Sahnesi. (0 212 585 59 35)
* Talimhane Tiyatrosu’nda bugün 20.30 “Yastık Adam”, “Weisman ile Kızılyüz” salı 20.30, Tiyatro Hal “A4” perşembe 20.30, “Önce Bir Boşluk Oldu Kalp Gidince Ama Şimdi İyi” cuma, cumartesi 20.30. (0 212 238 85 09)

Gösteri Söyleşi
* İstanbul Modern Sinema’da, perşembe günü saat 13.00, 15.00 ve 17.00’de Ottawa Animasyon Festivali’nden bir seçki sunuluyor. (0212 334 73 00)
* Pera Müzesi’nde, cumartesi günü saat 19.00’da, “Yollarda” adlı filmin gösterimi yapılacak. (0212 334 99 00)
* İstanbul Modern’de yarın 11.00-13.00 arasında, perşembe 19.30- 21.30 arasında,
* Türk resim sanatı tarihi seminerleri düzenlenecek. (0212 334 73 27)
* Anadolu Ateşi Evolution Lütfi Kırdar Anadolu Auditorium’da, cumartesi günü saat 21.00’de sahnelenecek. (0212 373 11 00)
* İş Sanat Kültür Merkezi’nde perşembe ve cuma günleri saat 20.00’de “Tango Fire” adlı dans gösterisi, cumartesi günü saat 20.00’de “Mor Cepken Sedefli Kama” adlı gösteri sahnelenecek. (0212 316 10 83)

Cumhuriyet Kültür Haber

__________________
ellerin kına türküsü
dokunsam
iliklenir parmakların parmaklarıma
*emre gümüşdoğan
Alıntı ile Cevapla
  #27  
Alt 12-04-2011, 15:47
admin admin isimli üye şimdilik offline konumundadır
Administrator
 
üyelik tarihi: Jan 2009
Mesajlar: 1.806
Standart


Haftanın Sanat Çizelgesi 11Nisan-18 Nisan

Sanatseverleri bu hafta da oldukça yoğun bir etkinlik takvimi bekliyor...



İstanbul


Sergi

*Hakan Gürsoytrak’ın “Vaziyet Planı” isimli sergisi yarın başlayıp 3 Mayıs’a kadar Evin Sanat Galerisi’nde. (0212 265 81 58)
*Erkan Doğanay’ın “Sınır” isimli sergisi 13 Nisan’da başlayıp 8 Mayıs’a kadar Artgalerim Nişantaşı Sanat Galerisi’nde. (0212 265 10 34)
*Elgiz Koleksiyonu’ndan Bir Seçki fotoğraf, dijital medya işleri ve yerleştirmelerden oluşan karma sergi 17 Mayıs’a kadar Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde. (0212 259 03 73)
*Suluboya Ressamlar Grubu’nun 40. Yıl Sergisi yarına kadar Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 282 69 65)
*Mart Kedileri isimli sergi 14 Nisan’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0216 363 12 80)
*Yedinci Kıta isimli karma resim sergisi 15 Nisan’a kadar Pg Art Gallery’de devam edecek. (0212 252 80 00)
*Ayşegül Türk’ün “Beden Portreleri” isimli sergisi 15 Nisan’a kadar Vakıfbank İstanbul Bölgesi Fuayesi’nde. (0212 316 70 79)
*Birsen Canbaz ve Rebii Yetiş’in “Uzun Zaman Uğraşları” isimli sergisi 15 Nisan’a kadar Tünel Sanat Galerisi’nde. (0212 251 42 48)
*Marie Ozanne’nin “Özgür Kadınlar” isimli sergisi 15 Nisan’a kadar Fransız Kültür Merkezi’nde. (0212 393 81 11)
*Kadın resimlerinden oluşan karma sergi 15 Nisan’a kadar Galeri Artist Çukurcuma’da. (0212 251 9163)
*Ayfer Karabıyık’ın “Patlama” isimli sergisi 15 Nisan’a kadar Tophane-i Âmire-Sarnıç Galerisi’nde. (0212 293 46 48)
* Tülay Tura Börtecene, Nadide Akdeniz, Serpil Yeter, Zeynep Dilek Çetiner, Gülten İmamoğlu, Gönül Karakan, Maria Kılıçlıoğlu’nun “7 iz” isimli sergisi 15 Nisan’a kadar Tunca Sanat’ta. (0212 297 77 68)
*Mevlut Akyıldız’ın resim sergisi 16 Nisan’a kadar İş Bankası Kibele Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 438 63 50)
*Nezih Çavuşoğlu’nun “Flash/ Back” isimli sergisi 16 Nisan’a kadar Ekavart Gallery’de devam edecek. (0212 252 81 31)
*Hakan Ada’nın “Bakış ve Tin” isimli sergisi 16 Nisan’a kadar Artisan Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 247 90 81)
*Jale Çelik’in “Eksik Gerçek” isimli sergisi 16 Nisan’a kadar Galeri Artist’te devam edecek. (0 212 227 6852)
*Fikret Otyam ve Filiz Otyam’ın resim ve dokuma keçe sergileri 17 Nisan’a kadar Toprak Sanat Galerisi City’s Nişantaşı’da. (0533 312 21 10)
* Ali Candaş’ın resim sergisi 17 Nisan’a kadar Doku Sanat Galerisi’nde. (0 212 246 2496)
*Hale Şakar Ürkmezgil’in heykel sergisi 17 Nisan’a kadar Doku Sanat Galerisi’nde. (0 212 246 2496)
*Devrim Karakuş’un “Bendeki Ada” isimli sergisi 19 Nisan’a kadar Ormo Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0 212 252 00 47)
*Ahmet Muhterem Oma’nın “Yaşamın İçinden 2” isimli sergisi 19 Nisan’a kadar Medica Tıp Merkezi’nde. (0 212 236 45 45)
*Arzu Okan Alemdarlar’ın “Hepsi Benim Yüzümden” isimli sergisi 19 Nisan’a kadar Medica Tıp Merkezi’nde. (0 212 236 45 45)
*Türkiye İnsan Hakları Vakfı 20. Yıl Sergisi “Ateşin Düştüğü Yer” 22 Nisan’a kadar DEPO’da. (0 212 292 39 56)
*Abit Güner’in “Karadeniz’den Esintiler” sergisi 22 Nisan’a kadar Doruk Sanat Galerisi’nde. (0212 252 05 35)
*Reyhan Tezer’in sergisi 22 Nisan’a kadar V Sanat Galerisi’nde. (0 212 231 58 80)
*Alev Ermiş Mavitan’ın “Nostalji” isimli sergisi 23 Nisan’a kadar Galeri Selvin’de devam edecek. (0212 263 74 81)
*Filiz Karsan’ın resim sergisi 23 Nisan’a kadar Hobi Sanat Galerisi’nde. (0212 225 23 37)
*Mengü Ertel’in “Tepe tepe kullanıyorum hülyalarımı” başlıklı sergisi 23 Nisan’a kadar Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde devam edecek.(0212 252 47 00)
*Ali Kazma’nın “Kızıl Tilki Ölmeli” isimli sergisi 23 Nisan’a kadar Galeri Nev’de devam edecek. (0 216 455 87 31)
*Tassos Venetsanopoulos’un “İstanbul Ebedi Başkent” isimli sergisi 24 Nisan’a kadar Cezayir Sergi Salonu’nda.(0 212 232 22 05)
*Hanedan ve Kamera-Osmanlı Sarayı’ndan Portreler isimli sergi 24 Nisan’a kadar Vehbi Koç Vakfı Sadberk Hanım Müzesi’nde. (0212 284 63 63)
*Jean - Luc Guerin’in sergisi 24 Nisan’a dek Galeri Baraz’da devam edecek. (0 212 225 47 02)
*Şehvetin Tadı isimli sergi 26 Nisan’a dek Piramid Sanat’ta devam edecek. (0212 297 31 15)
*Kadri Özayten’in “Yeryüzü Düşleri”isimli sergisi 27 Nisan’a dek Kültür Üniversitesi Şirinevler Yerleşkesi’nde. (0212 498 41 41)
*Ayşen Erte ve Doğu Erte’nin sergisi 29 Nisan’a dek Bakraç Sanat Galerisi’nde. (0 216 362 18 26 )
*Bedri Baykam, Ergin İnan, Erol Eti, Murat Tolga, Ahmet Sarı, Murat Havan, Rıfat Koçak, Berk Demirok ve Cem Güçlüer ’in “Hayvan Haklarını Sanatla Savunuyoruz” isimli resim ve heykel sergisi 29 Nisan’a kadar Galatea Art’ta (0 212 245 80 38)
*Beril Anılanmert’in “Dönemler” isimli sergisi 30 Nisan’a kadar Mine Sanat Galerisi’nde. (0 212 232 38 13)
*Fulden Aran, Burçak Balamber, Engin Beyaz, Osman Kerkütlü, Hakan Kırdar, Burak Kutlay, Murat Özdemir, Hasan Pehlevan’ın “Nefes Vol. III,” isimli resim sergisi 30 Nisan’a kadar MERKUR’de. (0212 231 69 87)
*Şakir Gökçebağ’ın “Bıyıkaltı” isimli sergisi 30 Nisan’a kadar Galeri Apel’de devam edecek. (0212 292 72 36)
*Gözde İlkin’in “sığınak: içimizden sesler korosu” isimli resim sergisi 30 Nisan’a kadar artSümer’de. (0 212 252 4296)
* Deniz Aygün Benba’nın “Güzellik iftihar edilecek şeydir” isimli sergisi 30 Nisan’a kadar Mine Sanat Galerisi Asya Mekânı’nda. (0 216 385 12 03)
*Boyalıkuş İllüstratörler Grubu’nun “Küçüklere ve Büyüklere Masallar” isimli İllüstrasyon ve resim sergisi 30 Nisan’a kadar Tolga Eti Sanat Evi’nde. (0 216 368 26 79 )
* Emel Şahinkaya’nın sergisi 1 Mayıs’a kadar Harmony Sanat Galerisi’nde. (0216 553 21 67)
* Ardan Özmenoğlu’nun “Çok Çağdaş” isimli sergisi 2 Mayıs’a kadar Maçka Modern Sanat Galerisi’nde. (0212 259 45 13)
* Harun Antakyalı’nın “Beton Tuvaller” isimli sergisi 3 Mayıs’a kadar Çağla Cabaoğlu Art Gallery’de devam edecek. (0 212 291 37 91)
* Rıfat Şahiner’in “Ardışık Terminaller” isimli resim sergisi 3 Mayıs’a kadar Meke Sanat’ta. (0212 292 34 70)
* Gülbin Koçak’ın sergisi 6 Mayıs’a kadar Onmara Atölye Galeri’de. (0 216 629 00 27)
* Semih Kaplan’ın “Balık Adamın Rüyası” isimli resim ve seramik sergisi 7 Mayıs’a kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde. (0 212 351 00 60)
*Binaların Arasındaki Şehir isimli sergi 7 Mayıs’a kadar Akbank Sanat’ta. (0212 275 01 45)
Tülin Onat’ın “Tırtılın Sonu” isimli sergisi 7 Mayıs’a kadar Kare Sanat Galerisi’nde. (0212 240 44 48)
*Ayça Telgeren’in “Serbest Dalış” isimli sergisi 7 Mayıs’a kadar GALERİST Tepebaşı’da. (0212 244 8230 )
*Ahmet Nejat’ın “Hiç” isimli sergisi 8 Mayıs’a kadar M Sanat Galerisi’nde. (0212 269 19 90)
*Peter Kogler’in “Untitled” isimli sergisi 10 Mayıs’a kadar Dirimart’ta devam edecek. (0212 291 34 34)
*Güneş Karabuda’nın “Al Gözüm Seyreyle” isimli sergisi 15 Mayıs’a kadar Caddebostan Kültür Merkezi’nde. (0 212 252 47 00)
*Nilbar Güreş’in sergisi 21 Mayıs’a kadar Rampa’da. (0 212 327 08 00)
*Gogi Çagelişvili’nin “İstanbul Etkisi” isimli sergisi 28 Mayıs’a dek Pirosmani Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 252 68 12)
* “Öner Kocabeyoğlu koleksiyonundan XX. Yüzyılın 20 Modern Türk Sanatçısı” isimli sergi 19 Haziran’a dek Santralistanbul’da devam edecek. 212 292 13 13)
* “Temelde İnsan: Çağdaş Sanat ve Nörobilim” isimli karma sergi 3 Temmuz’a dek Pera Müzesi’nde. (0212 211 41 00)
* İhsan Cemal Karaburçak’ın isimli sergisi 3 Temmuz’a dek Pera Müzesi’nde. (0212 211 41 00)
* Kayıp Cennet isimli karma sergi 24 Temmuz’a dek İstanbul Modern’de devam edecek. (0212 334 73 31)
* Hüseyin Bahri Alptekin, Can Altay, Gülsün Karamustafa, Gabriel Lester, Camila Rocha ve Nedko Solakov’un “Ben bir stüdyo sanatçısı değilim” isimli sergisi 7 Ağustos’a dek SALT’ta. (0212 292 76 05)
* Nina Canell, Klara Hobza, Markus Zimmermann, Andreas Zybach’ın “Laboratuvar” isimli sergisi 1 Haziran’a dek SALT’ta. (0212 292 76 05)

Müzik
* ‘Fulya Gösteri Merkezi’nde bugün “Tindersticks”, perşembe günü “Xuefei Yang” ve cuma günü “İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası” konseri izlenebilir. (0 212 215 60 29)
* ‘Romeo Juliet İstanbul’da bugün “Mike Stern Band Dave Weckl”, çarşamba günü “Candas Cingi Ruacan” ve cumartesi günü “New Wave Cover Night Vol.2 By Chantage” konseri izlenebilir. (0 212 243 85 80)
* ‘Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi’nde bugün “Beethoven Çello-Piyano Sonatları/Efe Baltacıgil - Benjamin Hochman” konseri izlenebilir. (0 216 346 15 31)
* ‘Jolly Joker Balans’ta yarın “Sevcan Orhan”, perşembe günü “Atakan Ilgazdağ”, cuma günü “Pinhani” ve cumartesi günü “Cover Party: Kolpa-Pijama” konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)
* ‘Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda çarşamba günü “Münip Utandı & Klasik Türk Sazları Beşlisi: Ölümünün 30. yılında Münir Nurettin Selçuk Anma Konseri”, perşembe günü “Philippe Entremont Piyano Resitali”, cuma günü “Michael Nyman”, pazar günü “Ahmet Özhan” konseri izlenebilir. (0 212 231 54 97)
* ‘Babylon’da çarşamba günü “Kate NashTNK” ve “Indie Club hosted by Mabbas”, perşembe günü “The New York Gypsy All-Stars”, cuma günü “Baba Zula” ve “Türk-iş Funk! Partisi” ve cumartesi günü “Apparat DJ Kicks Tour // Apparat Live & Phon.o” konseri izlenebilir. (0 212 292 73 68)
* ‘Akbank Sanat’ta çarşamba günü “Izabela Wiza (keman) & Alexander Reitenbach (piyano)” konseri izlenebilir. (0 212 252 35 00)
* ‘Lütfi Kırdar Anadolu Auditorium’da perşembe günü “Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası” ve cuma “Rahmi Saltuk ile Acıyı Bal Eyledik Konseri” konseri izlenebilir. (0 212 373 11 00)
* ‘Ghetto’da çarşamba günü “Eşref Vakti”, cuma günü “Fatima Spar & Die Freedom Fries (Viyana)” ve cumartesi günü “Ayhan Sicimoğlu and Latin All Stars” konseri izlenebilir. (0 212 251 75 01)
* ‘Istanbul Jazz Center’da çarşamba ve perşembe günü “Peter White” konseri izlenebilir. (0 212 327 50 50)
* ‘Borusan Müzik Evi’ nde perşembe günü “Schubert & Schumann Akşamı” ve cumartesi günü “Alpha Trio & Mathias Reumert” konseri izlenebilir. (0 212 336 32 80)
* ‘Salon’da perşembe günü “Dan Deacon”, cuma günü “Gevende” ve cumartesi günü “Villagers” konseri izlenebilir. (0 212 334 07 52)
* ‘Aya İrini Müzesi’nde cuma günü “Kayhan Kalhor & Erdal Erzincan” konseri izlenebilir. (0 212 522 17 50)
* ‘Turkcell Kuruçeşme Arena’da cuma günü “Maroon 5” konseri izlenebilir. (0 212 263 39 83)
* ‘İş Sanat Kültür Merkezi’nde cumartesi günü “Yansımalar” konseri izlenebilir. (0 212 316 10 83)
* ‘Bostancı Gösteri Merkezi’nde cumartesi günü “Şebnem Ferah” konseri izlenebilir. (0 216 384 72 10)

Tiyatro
* Devlet Tiyatroları Cevahir Sahnesi Salon 1’de “Kadın Sığınağı” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahnesi Salon 2’de “King Kong’un Kızları”salı, çarşamba, perşembe, cuma, cumartesi 20.00. Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “İki Çarpı İki” çarşamba, cuma 20.00, Üsküdar Stüdyo Sahne’de “Birdy” salı, perşembe 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00. Küçük Sahne’de “Profesyonel”, Küçükçekmece Sahnesi’nde “Karanlık İşler” perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Feridun Karakaya Sahnesi’nde “Beğendiğiniz Gibi” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00. (0 212 292 39 00)

* İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları F.Reşat Nuri Sahnesi’nde “Doğum Günü Partisi”, Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Tarla Kuşuydu Juliet”, Haldun Taner Sahnesi’nde “İntiharın Genel Provası”, Ümraniye Sahnesi’nde “Kadın Hayattır Memattır Kadın”, Üsküdar Müsahipzade Sahnesi’nde “Gönlümdeki Osman Hamdi Bey”, Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “Romeo ve Juliet”, Üsküdar K. Yılmazer Sahnesi’nde “Ben Sinema Artisti Olmak İstiyorum” çarşamba 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, cumartesi 15.00 ve 20.30, pazar 15.00. GOP Ferih Egemen Sahnesi’nde “Uğur Böceği” perşembe, cuma 10.30 ve 13.30. “Pırtlatan Bal” cumartesi, pazar 11.00. Kâğ. Küçük Kemal Sahnesi’nde “Boncuk” perşembe, cuma 10.30 ve 13.30. (0 212 455 39 00)

* Bakırköy Belediye Tiyatroları Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Külhanbeyi Müzikali” perşembe 20.30, “Gül’e Ağıt” cuma 20.30, “Meyve Bahçesi Bizim Olacak” cumartesi, pazar 11.00, “Şişman Domuz” cumartesi 20.30, “Medeni Hali: Kadın” pazar 15.30. Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Medeni Hali: Kadın” salı, çarşamba 20.30. (0 212 661 38 95)

* Dostlar Tiyatrosu’nun “Nereye Gidiyoruz?” bugün 20.30 Ataköy Kültür Merkezi, çarşamba, cuma Ataşehir Zübeyde Hanım Kültür Merkezi. (0 232 464 76 95)

* Ortaoyuncular’da “İşsizler Cennete Gider” cumartesi 20.00, pazar 18.00. (0 212 251 18 65)

* Tiyatro Pera’da “Dobrinja’da Düğün” cumartesi 20.00, pazar 18.30. Tiyatro Pera’nın “Vanya Dayı” oyunu salı 20.30 Caddebostan Kültür Merkezi.(0 212 245 44 60)

* Kenter Tiyatrosu’nda “Müşfik Kenter’i Dinliyorum” perşembe, cuma 20.00, “Zorla Güzellik” cumartesi 20.00, pazar 15.00. (0 212 247 36 34)

* Oyun Atölyesi’nde Asya Prodüksiyon Tiyatrosu “Basit Bir Ev Kazası” bugün 20.30, Tiyatro Baykuş “Vahşi Batı” salı 20.30, Oyun Atölyesi “Macbeth” perşembe, cuma, cumartesi 20.30, pazar 16.00. (0 216 345 39 39)

* Tiyatro Kare’nin “Çelik Manolyalar” oyunu cumartesi 16.30 Akatlar Kültür Merkezi, pazar 15.30 Profilo. (0 212 243 44 85)

* Kumbaracı50’de Volt Tiyatro Grubu “Tilt” salı 20.30, Altıdan Sonra Tiyatro “444” bugün 20.30, Tiyatro Güzelşey “Sel” çarşamba 20.30, Merve Engin “Kıyıya Oturmanın Böylesi” perşembe 20.30, Tiyatro Baykuş “Gece O Kadar Kirliydi Ki İkiside Kayboldu” cuma 20.30, Altıdan Sonra Tiyatro “Karabahtlı Kardeşlerin Bitmeyen Şen Gösterisi” cumartesi 20.30, pazar 15.00. (0 212 243 50 51)

* Tiyatro Dot “Alışveriş ve S***ş” cuma, cumartesi 21.00, pazar 17.00. “Kutlama” cumartesi, pazar 21.00. Oyun, Koleksiyon Kampusu’nda yer alan özle ısıtmalı bir çadırda sahneleniyor. (0 212 232 44 40)

* Maya Sahnesi’nde Tiyatro Dafne “Arianna-Sevda Yolu” bugün 20.30, GECE Tarlabaşı Bulvarından Meydana Çıkmak”/ Nihal Koldaş salı 20.00 ve 21.00, Tiyatro Boğaziçi “Yeni Bir Hayat İçin” cuma, cumartesi 20.30, Semaver Kumpanya “Nasreddin Hoca” cumartesi 13.30, Tiyatro Boğaziçi “Otobüs” pazar 18.00. (0 212 252 74 52)

* Semaver Kumpanya’nın “Bir Tutam Hayat” oyunu salı 20.30 Enka, perşembe 13.30 Bahçeşehir Koleji, cumartesi 20.30 Çevre Tiyatrosu. “Titus Andronicus” cuma 20.30 Çevre Tiyatrosu, “Nasreddin Hoca” cumartesi 13.30 Maya Sahnesi.(0 212 585 59 35)

* Talimhane Tiyatrosu’nda bugün 20.30 “Yastık Adam”, “Weisman ile Kızılyüz” salı 20.30, Tiyatro Hal “A4” perşembe 20.30, “Önce Bir Boşluk Oldu Kalp Gidince Ama Şimdi İyi” cuma, cumartesi 20.30. ( 0 212 238 85 09)

* Tiyatro Fora’nın “Sıfır Derecede Aşk” oyunu pazar 18.30 Kadıköy Barış Manço Kültür Merkezi. (0 216 418 16 46)

Opera-Bale
* ‘Kadıköy Süreyya Opera Sahnesi’nde Cumartesi günü saat 20.00’de “Kötülüğün Döngüsü” adlı opera, pazar günü saat 11.00’de “Çocuk Dünyası” adlı çocuk müzikali sahnelenecek. (0216 346 15 31)

Gösteri-Söyleşi
* ‘İstanbul Modern Sinema’da, Ottawa Animasyon Festivali’nden bir seçki sunuyor. Perşembe günü saat 13.00, 15.00 ve 17.00’de Ottawa Animasyon Festivali’nden film gösterimleri gerçekleştiriliyor. (0212 334 73 00)


Cumhuriyet Kültür Haber



Alıntı ile Cevapla
  #28  
Alt 25-04-2011, 13:43
admin admin isimli üye şimdilik offline konumundadır
Administrator
 
üyelik tarihi: Jan 2009
Mesajlar: 1.806
Standart



Haftanın Sanat Çizelgesi 25 Nisan-2 mayıs

Sanatseverler Lolita Asil’in “Mevsimler” isimli sergisi 1 Mayıs’a kadar Art Bosphorus Fuarı’nda gezebilecek.






Sergi

*Mercan Dede’nin “Âşıklar Kabilesi” isimli sergisi 26 Nisan – 26 Haziran 2011 tarihleri arasında Ekavart Gallery’de. (0212 252 81 31)
*Nadia Arditti’nin “Rüzgârla Dans” isimli sergisi 28 Nisan – 21 Mayıs 2011 tarihleri arasında Dem - Art Sanat Galerisi’nde. (0 212 287 78 67)
*Esra Üner’in “Yaşamak” isimli sergisi 28 Nisan – 1 Mayıs 2011 tarihleri arasında 4. Art Bosphorus – Çağdaş Sanat Fuarı’nda.
*Alecos Fassianos’un sergisi 26 Nisan – 25 Mayıs 2011 tarihleri arasında Tem Sanat Galerisi’nde. (0 212 247 08 99)
*Ferhan Taylan Erder’in Hıdrellez için hazırladığı “Gelenek/Bellek” isimli seramik sergisi 27 Nisan – 20 Mayıs 2011 tarihleri arasında Galeri Selvin’de. (0 212 263 74 81)
*Nermin Er’in “Kapalı Kutu” isimli sergisi 29 Nisan’da başlayıp 28 Mayıs’a kadar Galeri Nev’de devam edecek. (0212 252 15 25)
*Taşkın Esin’in “Gecenin Karanlığında Kahverengi Senfoni” isimli sergisi 28 Nisan’da başlayıp 17 Mayıs’a kadar Piha Kolektif Sanat’ta devam edecek. (0216 337 15 13)
*Antoine Agoudijian’ın “Yanan Gözler - Ermenilerin Hatıraları” isimli fotoğraf sergisi 27 Nisan’da başlayıp 5 Haziran’a kadar DEPO’da devam edecek. (0212 292 39 56)
*Şehvetin Tadı isimli sergi 26 Nisana dek Piramid Sanat’ta devam edecek. (0212 297 31 15)
*Kadri Özayten’in “Yeryüzü Düşleri”isimli sergisi 27 Nisana dek Kültür Üniversitesi Şirinevler Yerleşkesi’nde. (0212 498 41 41)
*Ayşen Erte ve Doğu Erte’nin sergisi 29 Nisana dek Bakraç Sanat Galerisi’nde. (0 216 362 18 26 )
*Samis Taboh’un “İzlenimler” isimli sergisi 29 Nisan’a dek Schneidertempel Sanat Merkezi’nde. (0 212 249 01 50)
*Samis Taboh’un “İzlenimler” isimli sergisi 29 Nisan’a kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde. (0 212 249 01 50)
*Bedri Baykam, Ergin İnan, Erol Eti, Murat Tolga, Ahmet Sarı, Murat Havan, Rıfat Koçak, Berk Demirok ve Cem Güçlüer’in “Hayvan Haklarını Sanatla Savunuyoruz” isimli resim ve heykel sergisi 29 Nisan’a kadar Galatea Art’ta (0 212 245 80 38)
*Beril Anılanmert’in “Dönemler” isimli sergisi 30 Nisan’a kadar Mine Sanat Galerisi’nde. (0 2 1 2 2 3 2 3 8 1 3)
*Nazan Erkmen’in “Umutlar Yeşerirken” isimli illüstrasyon sergisi 30 Nisan’a kadar Tatbiki Sanat Galerisi’nde.
*UPSD 5. Genç Etkinlik kapsamında “Özgürlük Sil Baştan” isimli sergi 30 Nisan’a kadar Mustafa Kemal Merkezi’nde. (0 2 1 2 351 93 90)
*Memet Güreli’nin “Rutin” isimli sergisi 30 Nisan’a kadar Adasanat Etkinlik Salonu’nda. (0 212 240 33 73)
*Fulden Aran, Burçak Balamber, Engin Beyaz, Osman Kerkütlü, Hakan Kırdar, Burak Kutlay, Murat Özdemir, Hasan Pehlevan’ın “Nefes Vol. III,” isimli resim sergisi 30 Nisana kadar MERKUR’de. (0212 231 69 87)
*Şakir Gökçebağ’ın “Bıyıkaltı” isimli sergisi 30 Nisan’a kadar Galeri Apel’de devam edecek. (0212 292 72 36)
*Batılılaşan İstanbul’un Ermeni Mimarları fotoğraf sergisi 30 Nisana kadar Bahçeşehir Üniversitesi’nde devam edecek. (0 212 381 02 88)
*Ayşegül Kora’nın sergisi 30 Nisan’a kadar Alkim Taksim Binası’nda. (0212 245 33 25)
*Gözde İlkin’in “sığınak: içimizden sesler korosu” isimli resim sergisi 30 Nisan’a kadar artSümer’de. (0 212 252 4296)
*Alphan Nukan, Aslı Narin, Eylül Aslan, Irmak Altıner, Mert Şahbaz’ın “...ve görülecek diğer şeyler“ isimli sergisi 30 Nisana kadar İMÇ 5533’te.
*Deniz Aygün Benba’nın “Güzellik iftihar edilecek şeydir” isimli sergisi 30 Nisana kadar Mine Sanat Galerisi Asya Mekanı’nda. (0 2 1 6 3 8 5 1 2 0 3)
*Boyalıkuş İllüstratörler Grubu’nun “Küçüklere ve Büyüklere Masallar” isimli İllüstrasyon ve resim sergisi 30 Nisana kadar Tolga Eti Sanat Evi’nde. (0 216 368 26 79 )
*Latin Amerika’dan çağdaş fotoğrafçıların“esneklik” isimli sergisi 30 Nisana kadar Milli Reasürans Sanat Galerisi’nde. (0 212 230 19 76)
*Işıl Gönen Eke’nin “Evvel Ahir İçinde” isimli sergisi 30 Nisan’a kadar Derinlikler Sanat Merkezi’nde. (0 212 291 82 55)
*Lolita Asil’in “Mevsimler” isimli sergisi 1 Mayıs’a kadar Art Bosphorus Fuarı’nda. (0216 336 6990 )
*Emel Şahinkaya’nın sergisi 1 Mayıs’a kadar Harmony Sanat Galerisi’nde. (0216 553 21 67)
*Ardan Özmenoğlu’nun “Çok Çağdaş” isimli sergisi 2 Mayıs’a kadar Maçka Modern Sanat Galerisi’nde. (0212 259 45 13)
*Harun Antakyalı’nın “Beton Tuvaller” isimli sergisi 3 Mayıs’a kadar Çağla Cabaoğlu Art Gallery’de devam edecek. (0 212 291 37 91)
*Hakan Gürsoytrak’ın “Vaziyet Planı” isimli sergisi 3 Mayıs’a kadar Evin Sanat Galerisinde’nde. (0212 265 81 58)
*Rıfat Şahiner’in “Ardışık Terminaller” isimli resim sergisi 3 Mayıs’a kadar Meke Sanat’ta. (0212 292 34 70)
*Aysel Miman’ın “Sahnenin Ardı” isimli sergisi 4 Mayıs’a kadar Galeri Artist Çukurcuma’da. (0212 251 9163)
*Dilek Işıksel’in “Görsel Şiirler” isimli sergisi 4 Mayıs’a kadar Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde. (0216 418 38 06)
*Mesut Eren’in gravür sergisi 5 Mayıs’a kadar Düş Yolcusu Sanat Durağı’nda. (0216 386 99 03)
*Gülbin Koçak’ın sergisi 6 Mayıs’a kadar Onmara Atölye Galeri’de. (0 216 629 00 27)
*Ahmet Oğraş’ın suluboya resim sergisi 6 Mayıs’a kadar Artev Sanat Galerisi’nde. (0216 449 46 75)
*Tülin Akkaş’ın “‘Ben’deki Etkiler” isimli resim sergisi 6 Mayıs’a kadar Ziraat İstanbul Tünel Sanat Galerisi’nde.
*Mehmet Yıldırım Dabakoğlu’nun “Orantısız” isimli sergisi 6 Mayıs’a kadar Ziraat İstanbul Tünel Sanat Galerisi’nde.
*Semih Kaplan’ın “Balık Adamın Rüyası” isimli resim ve seramik sergisi 7 Mayıs’a kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde. (0 212 351 00 60)
*Binaların Arasındaki Şehir isimli sergi 7 Mayıs’a kadar Akbank Sanat’ta. (0212 275 01 45)
*Tülin Onat’ın “Tırtılın Sonu” isimli sergisi 7 Mayıs’a kadar Kare Sanat Galerisi’nde. (0212 240 44 48)
*Tuncay Deniz’in “SANAT & Geçicilik //ART & Transience” isimli sergisi 7 Mayıs’a kadar Galeri Ihlamour’da. (0 212 292 63 65)
*Ayça Telgeren’in “Serbest Dalış” isimli sergisi 7 Mayıs’a kadar GALERİST Tepebaşı’nda. (0212 244 8230)
*Erkan Doğanay’ın “Sınır” isimli sergisi 8 Mayıs’a kadar Artgalerim Nişantaşı Sanat Galerisi’nde. (0212 265 10 34)
*Ahmet Nejat’ın “Hiç” isimli sergisi 8 Mayıs’a kadar M Sanat Galerisi’nde. (0212 269 19 90)
*Mustafa ve Şerif Karasu’nun “Alter Ego” isimli sergisi 8 Mayıs’a kadar Beyoğlu Akademililer Sanat Merkezi’nde. (0212 245 02 29)
*Peter Kogler’in “Untitled” isimli sergisi 10 Mayıs’a kadar Dirimart’ta devam edecek. (0212 291 34 34)
*Hurhan Altay’ın “Sanal Düşler” isimli sergisi 10 Mayıs’a kadar Teşvikiye Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 2416535)
*Marek Brzozowski ve Kamer Önder’in sergisi 11 Mayıs’a kadar Doku Sanat Galerileri’nde devam edecek. (0212 246 24 96)
*Süleyman Saim Tekcan’ın “İdoller” isimli sergisi 14 Mayısa kadar Galeri Işık Teşvikiye’de. (0212 233 12 03)
*İrfan Önürmen’in “Bakış” isimli sergisi 14 Mayısa kadar Pi Artworks’te. (0212 293 71 03)
*Balkan Naci İslimyeli’nin “Asılsız Bölge” ve “Kara Tahta” isimli sergileri 14 Mayısa kadar ALANistanbul’da. (0 212 292 0414)
*Gabriele Heidecker’ın “Art Sphere İstanbul” isimli sergisi 14 Mayısa kadar Pg art Gallery’de. (0212 252 80 00)
*Güneş Karabuda’nın “Al Gözüm Seyreyle” isimli sergisi 15 Mayısa kadar Caddebostan Kültür Merkezi’nde. (0 212 252 47 00)
*Elgiz Koleksiyonu’ndan Bir Seçki fotoğraf, dijital medya işleri ve yerleştirmelerden oluşan karma sergi 17 Mayıs’a kadar Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde. (0212 259 03 73)
*Alexandre Vallaury’nin “Hayalet – La Fantôme ” isimli fotoğraf sergisi 20 Mayısa kadar Fransız Kültür Merkezi’nde. (0 212 229 76 26)
*Nilbar Güreş’in sergisi 21 Mayıs’a kadar Rampa’da. (0 212 327 08 00)
*Merve Morkoç’un “Yüzükoyun” isimli sergisi 21 Mayısa kadar Galerist’te. (0212 244 8230)
*Gogi Çagelişvili’nin “İstanbul Etkisi” isimli sergisi 28 Mayısa dek Pirosmani Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 252 68 12)
*“Öner Kocabeyoğlu Koleksiyonundan XX. Yüzyılın 20 Modern Türk Sanatçısı” isimli sergi 19 Haziran’a dek Santralistanbul’da devam edecek. (0 212 292 13 13)
*“Temelde İnsan: Çağdaş Sanat ve Nörobilim” isimli karma sergi 3 Temmuz’a dek Pera Müzesi’nde. (0212 211 41 00)
*İhsan Cemal Karaburçak’ın isimli sergisi 3 Temmuz’a dek Pera Müzesi’nde. (0212 211 41 00)
*Kayıp Cennet isimli karma sergi 24 Temmuz’a dek İstanbul Modern’de devam edecek. (0212 334 73 31)
*Hüseyin Bahri Alptekin, Can Altay, Gülsün Karamustafa, Gabriel Lester, Camila Rocha ve Nedko Solakov’un “Ben bir stüdyo sanatçısı değilim” isimli sergisi 7 Ağustos’a dek SALT’ta. (0212 292 76 05)
*Nina Canell, Klara Hobza, Markus Zimmermann, Andreas Zybach’ın “Laboratuvar” isimli sergisi 1 Haziran’a dek SALT’ta. (0212 292 76 05)

Müzik
* ‘Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi’nde bugün 2011 İstanbul Liszt Piyano Haftaları kapsamında “Gergely Boganyi” konseri izlenebilir. (0 216 346 15 31)
*Babylon’da bugün “Kerem Görsev Trio”, yarın “Ete Kurttekin”, çarşamba ve perşembe günü “Fredrika Stahl”, cuma günü “Shantel 13 Years of Anarchy and Romance Dj Set” ve cumartesi günü “Skream & Benga ft. MC Youngman” konseri izlenebilir. (0 212 292 73 68)
*‘Caddebostan Kültür Merkezi’nde bugün “Taylan Erler Jazz Quartet”, çarşamba günü 2011 İstanbul Liszt Piyano Haftaları kapsamında “Toros Can Piyano Resitali” izlenebilir. (0 216 386 29 49)
*‘Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda bugün “Münir Nurettin Beken Ud Konçertosu”, çarşamba günü “İlhan Erşahin’s Silver With Eddie Henderson”, cuma günü “Butch Morris Nublu ‘Istanbul’ Orchestra” ve pazar günü “The Gypsy Devils” konseri izlenebilir. (0 212 231 54 97)
*‘Türker İnanoğlu Maslak Show Center’da yarın “Kardeş Türküler” ve perşembe günü “Yasmin Levy” konseri izlenebilir. (0 212 286 66 86)
*‘Bronx Pi Sahne’de çarşamba günü “BabaZula”, cuma günü “The Wedding Present (The Bizarro Tour)” ve cumartesi günü “No Age” konseri izlenebilir. (0 531 384 80 80)
*‘Jolly Joker Balans’ta çarşamba günü “Dolapdere Big Gang”, cuma günü “Teoman” ve cumartesi günü “Yaşar” konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)
*‘Ghetto’da çarşamba günü “Café Aman Istanbul”, cuma günü “mor ve ötesi - Akustik IV” ve cumartesi günü “Echo - The Bunnymen” konseri izlenebilir. (0 212 251 75 01)
*‘Borusan Müzik Evi’ nde perşembe günü “Cedric Tiberghien (Piyano)”, cuma günü “Bella Musica” ve cumartesi günü “123+sa.ne.na=1sa.n2e.na3” konseri izlenebilir. (0 212 336 32 80)
*‘Istanbul Jazz Center’da perşembe, cuma ve cumartesi günü “Malene Mortensen Sings George Benson Songs” konseri izlenebilir.(0 212 327 50 *‘Lütfi Kırdar Anadolu Auditorium’da perşembe günü “Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası” konseri izlenebilir. (0 212 373 11 00)
*‘Fulya Gösteri Merkezi’nde cuma günü “İDSO Genç Solistler Haftası” konseri izlenebilir. (0 212 215 60 29)
‘Salon’da cuma günü “Mabel Matiz” ve cumartesi günü “Amp Fiddler” konseri izlenebilir. (0 212 334 07 52)
*‘Akbank Sanat’ta cuma günü “Cihat Aşkın ve Küçük Arkadaşları (CAKA)” konseri izlenebilir. (0 212 252 35 00)
*‘Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde cuma günü “Kerem Görsev” konseri izlenebilir. (0 216 589 36 00)
*‘İş Sanat Kültür Merkezi’nde cumartesi günü “Jordi Savall & Hesperion XXI” konseri izlenebilir. (0 212 316 10 83)
*‘Haliç Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’ nde cumartesi günü “Karayip Korsanları Senfoni Konseri” izlenebilir. (0 212 347 98 07)


Tiyatro
*Devlet Tiyatroları Cevahir Sahnesi Salon 1’de “Ölümü Yaşamak (Diyarbakır DT)” Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, Pazar 15.00. Cevahir Sahnesi Salon 2’de “Karanlık İşler” Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma 20.00, Cumartesi 15.00 ve 20.00. Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “Bedensiz Kadın” Çarşamba, Cuma ve Cumartesi 20.00, Pazar 15.00. Üsküdar Stüdyo Sahne’de “Baştan Çıkarma” Salı, Perşembe 20.00, Cumartesi 15.00. Küçük Sahne’de “İki Çarpı İki” Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi 20.00. Küçükçekmece Sahnesi’nde “Ne Dersin Azizim?” Perşembe, Cuma, Cumartesi 20.00, Pazar 15.00. Ahmet Mithat Efendi Sahnesi’nde “Profesyonel” Cuma 20.00, Cumartesi 15.00 ve 20.00, “Herkes Sihirbaz Olacak” (3 yaş ve üzeri) Pazar 14.00. (0 212 292 39 00)
*İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları F. Reşat Nuri Sahnesi’nde 27. Çocuk Şenliği kapsamında “Yüzleşme”, Ümraniye Sahnesi’nde “Dünyanın Ortasında Bir Yer”, Üsküdar Müsahipzade Sahnesi’nde “Zırhlı Kurt”, Üsküdar K. Yılmazer Sahnesi’nde “Binali ile Temir”, K. Haldun Taner Sahnesi’nde “Toros Canavarı”, Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “İstanbul Efendisi (M.O.)” Çarşamba, Cumartesi 15.00 ve 20.30, Perşembe, Cuma 20.30, Pazar 15.00, 20.30. (0 212 455 39 00)
*Bakırköy Belediye Tiyatroları Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Külhanbeyli Müzikali” Perşembe, Cumartesi 20.30. “Dava” Cuma 20.30, “Meyve Bahçesi Bizim Olacak” Cumartesi, 11.00. “Miyhavlar Tiyatrosu” Pazar günü saat 11.00. “Gül’e Ağıt” Pazar günü 15.30. Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Medeni Hali: Kadın” Salı 20.30, “Şişman Domuz” Çarşamba 20.30. (0 212 661 38 95)
*Dostlar Tiyatrosu’nun “Nereye Gidiyoruz” oyunu bugün 20.30’da Caddebostan Kültür Merkezi’nde. (0 216 467 36 00)
*Kenter Tiyatrosu’nda “Kraliçe Lear” Cuma, Cumartesi 20.00. (0 212 247 36 34)
*Oyun Atölyesi’nde bugün saat 20.30’da “Tiyatroadam - Generaller, Savaş ve Barbekü”, yarın saat 20.30’da “Tiyatro Biteatral - Euripides Medea”, Çarşamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi 20.30’da ve Pazar günü 16.00’da “Testosteron”. (0 216 345 39 39)
*Kumbaracı50’de bugün 20.30 “Fail-i Müşterek”, yarın 20,30 “Kebap”, Çarşamba 20.30 “Cam Adımlar”, Perşembe 20.30’da “Kıyıya Oturmanın Böylesi”, Cuma saat 20.30’da “Resm-i Geçit”, Cumartesi saat 20.30’da “Bay Hiç”. (0 212 243 50 51)
*Maya Sahnesi’nde bugün 20.30’da “Otobüs”, Cumartesi saat 18.00’de “DİS.KO”. (0 212 252 74 52)


Gösteri-Söyleşi
*‘Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi’nde bugün saat 18.30’da ressam Pieter Bruegel ele alınıyor. (0212 393 60 61)
*‘İstanbul Bilgi Üniversitesi Santral Kampusu’nda cumartesi günü 10.00-13.00 saatleri arasında İstanbul Bilgi Üniversitesi Bilgi Eğitim Birimi ve Everest Yayınları’nın işbirliğiyle düzenlenen Edebiyat Okulu Dört, “Birbirine Bakmak” başlıklı projeyle başlıyor. (0212 311 50 00)
*‘Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezi’nde yarın saat 20.00’de “Anna Karanina Dans Gösterisi” gerçekleştirilecek. (0216 483 90 00)
*‘Fransız Kültür Merkezi’nde çarşamba günü saat 19.00’da Nacera Belaza Topluluğu Nacera Belaza Topluluğu’nun “Çığlık” adlı dans gösterisi sahnelenecek. (0212 393 81 11)
*‘garajistanbul’da çarşamba, perşembe ve cuma günleri saat 21.00’de “aHHval” adlı gösteri sahnelenecek. (0212 244 44 99)
*‘Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde perşembe günü saat 20.00’de “Dünya Dans Günü Gösterisi” sahnelenecek. (0216 386 29 49)
*‘Maya Sahnesi’nde, “Dans Günleri” kapsamında, cuma günü saat 19.30’da kısa performanslardan oluşan bir seçki yapılacak. Aynı gün 23.00’te Mihran Tomasyan “Sen Balık Değilsin ki” isimli gösterisiyle sahneye çıkacak. Cumartesi günü saat 16.30’da Rem Dans Proje Topluluğu’nun “Mekân Üzerine Doğaçlama”, saat 18.00’de Noland Proje Topluluğu’nun “DİS.KO”su, saat 19.30’da Atmasyon Dans Kumpanyası “Just Pray” adlı dans gösterisi sahnelenecek.(212 252 74 52)
Alıntı ile Cevapla
  #29  
Alt 02-05-2011, 16:43
emre gümüşdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
emre gümüşdoğan emre gümüşdoğan isimli üye şimdilik offline konumundadır
Administrator
 
üyelik tarihi: Aug 2005
Nerden: Turkey
Mesajlar: 11.855
emre gümüşdoğan - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart

Haftanın Sanat Çizelgesi

"Dianne Reeves", İş Sanat Kültür Merkezi'nde perşembe günü dinleyicileriyle buluşacak.





Sergi
* Ardan Özmenoğlu’nun “Çok Çağdaş” isimli sergisi 2 Mayıs’a kadar Maçka Modern Sanat Galerisi’nde.(0212 259 45 13)
* Harun Antakyalı’nın “Beton Tuvaller” isimli sergisi 3 Mayıs’a kadar Çağla Cabaoğlu Art Gallery’de devam edecek.(0 212 291 37 91)
* Hakan Gürsoytrak’ın “Vaziyet Planı” isimli sergisi 3 Mayıs’a kadar Evin Sanat Galerisi’nde.(0212 265 81 58)
* Rıfat Şahiner’in “Ardışık Terminaller” isimli resim sergisi 3 Mayıs’a kadar Meke Sanat’ta.(0212 292 34 70)
* Aysel Miman’ın “Sahnenin Ardı” isimli sergisi 4 Mayıs’a kadar Galeri Artist Çukurcuma’da.(0212 251 9163)
* Dilek Işıksel’in “Görsel Şiirler” isimli sergisi 4 Mayıs’a kadar Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde.(0216 418 38 06)
* Ozan Oganer’in “Transparan” isimli sergisi 3 Mayıs’ta başlayıp 29 Mayıs’a kadar İlayda Sanat Galerisi’nde.(0212 227 92 92)
* Atalay Mansuroğlu’nun “Kaybolan Bir Dünyadan Resimler II” isimli sergisi 5 Mayıs’ta başlayıp 10 Haziran’a kadar Meke Sanat’ta.(0212 292 34 70)
* Ateş Gülcügil’in “Ahşap Baskı Resimleri” sergisi 5 Mayıs’ta başlayıp 29 Mayıs’a kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde.(0212 249 01 50)
* İrfan Okan’ın “Dönüşsüz Kırlangıç Düşleri” resim sergisi 5 Mayıs’ta başlayıp 31 Mayıs’a kadar Evin Sanat Galerisi’nde.(0 212 265 81 58)
* Zihni Özil’in resim sergisi 5 Mayıs’ta başlayıp 20 Mayıs’a kadar Galeri Artist Çukurcuma’da.(0212 251 9163)
* Mesut Eren’in gravür sergisi 5 Mayıs’a kadar Düş Yolcusu Sanat Durağı’nda. (0216 386 99 03)
* Gülbin Koçak’ın sergisi 6 Mayıs’a kadar Onmara Atölye Galeri’de.(0 216 629 00 27)
* Ahmet Oğraş’ın suluboya resim sergisi 6 Mayıs’a kadar Artev Sanat Galerisi’nde.(0216 449 46 75)
* Tülin Akkaş’ın “‘Ben’deki Etkiler” isimli resim sergisi 6 Mayıs’a kadar Ziraat İstanbul Tünel Sanat Galerisi’nde.
* Mehmet Yıldırım Dabakoğlu’nun “Orantısız” isimli sergisi 6 Mayıs’a kadar Ziraat İstanbul Tünel Sanat Galerisi’nde.
* Semih Kaplan’ın “Balık Adamın Rüyası” isimli resim ve seramik sergisi 7 Mayıs’a kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde.(0 212 351 00 60)
* Binaların Arasındaki Şehir isimli sergi 7 Mayıs’a kadar Akbank Sanat’ta.(0212 275 01 45)
* Tülin Onat’ın “Tırtılın Sonu” isimli sergisi 7 Mayıs’a kadar Kare Sanat Galerisi’nde.(0212 240 44 48)
* Tuncay Deniz’in “SANAT & Geçicilik //ART & Transience” isimli sergisi 7 Mayıs’a kadar Galeri Ihlamour’da.(0 212 292 63 65)
* Ayça Telgeren’in “Serbest Dalış” isimli sergisi 7 Mayıs’a kadar GALERİST Tepebaşı’nda.(0212 244 8230)
* Erkan Doğanay’ın “Sınır” isimli sergisi 8 Mayıs’a kadar Artgalerim Nişantaşı Sanat Galerisi’nde.(0212 265 10 34)
* Ahmet Nejat’ın “Hiç” isimli sergisi 8 Mayıs’a kadar M Sanat Galerisi’nde. (0212 269 19 90)
* Mustafa ve Şerif Karasu’nun “Alter Ego” isimli sergisi 8 Mayıs’a kadar Beyoğlu Akademililer Sanat Merkezi’nde. (0212 245 02 29)
* Peter Kogler’in “Untitled” isimli sergisi 10 Mayıs’a kadar Dirimart’ta devam edecek.(0212 291 34 34)
* Hurhan Altay’ın “Sanal Düşler” isimli sergisi 10 Mayıs’a kadar Teşvikiye Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 2416535)
* Marek Brzozowski ve Kamer Önder’in sergisi 11 Mayıs’a kadar Doku Sanat Galerileri’nde devam edecek.(0212 246 24 96)
* Süleyman Saim Tekcan’ın “İdoller” isimli sergisi 14 Mayıs’a kadar Galeri Işık Teşvikiye’de.(0212 233 12 03)
* İrfan Önürmen’in “Bakış” isimli sergisi 14 Mayıs’a kadar Pi Artworks’te. (0212 293 71 03)
* Balkan Naci İslimyeli’nin “Asılsız Bölge” ve “Kara Tahta” isimli sergileri 14 Mayıs’a kadar ALANistanbul’da. (0 212 292 0414)
* Gabriele Heidecker’ın “Art Sphere İstanbul” isimli sergisi 14 Mayıs’a kadar Pg art Gallery’de. (0212 252 80 00)
* Güneş Karabuda’nın “Al Gözüm Seyreyle” isimli sergisi 15 Mayıs’a kadar Caddebostan Kültür Merkezi’nde. (0 212 252 47 00)
* Elgiz Koleksiyonu’ndan Bir Seçki fotoğraf, dijital medya işleri ve yerleştirmelerden oluşan karma sergi 17 Mayıs’a kadar Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde. (0212 259 03 73)
* Taşkın Esin’in “Gecenin Karanlığında Kahverengi Senfoni” isimli sergisi 17 Mayıs’a kadar Piha Kolektif Sanat’ta devam edecek. (0216 337 15 13)
* Alexandre Vallaury’nin “Hayalet – La Fantôme ” isimli fotoğraf sergisi 20 Mayıs’a kadar Fransız Kültür Merkezi’nde. (0 212 229 76 26)
* Ferhan Taylan Erder’in Hıdrellez için hazırladığı “Gelenek/Bellek” isimli seramik sergisi 20 Mayıs’a kadar Galeri Selvin’de. (0 212 263 74 81)
* 41 usta, 41 eser, 41 Kere Maşallahisimli Minyatür, Ebru, Kat’ı, Hat, Tezhip, Çini, Cilt ve Oyma sergisi 20 Mayıs’a kadar Taner Alakuş’un Minyatür Atölyesi’nde. (0212 453 1453)
* Nadia Arditti’nin “Rüzgârla Dans” isimli sergisi 21 Mayıs 2011 tarihleri arasında Dem - Art Sanat Galerisi’nde. (0 212 287 78 67)
* Nilbar Güreş’in sergisi 21 Mayıs’a kadar Rampa’da. (0 212 327 08 00)
* Merve Morkoç’un “Yüzükoyun” isimli sergisi 21 Mayıs’a kadar Galerist’te. (0212 244 8230)
* Seyda Cesur’un “Ben, Kendim ve CV’m” isimli sergisi 23 Mayıs’a kadar Merkur Sanat Galerisi’nde. (0212 231 69 87)
* Mustafa Ata’nın “Yüzeyin Gizemi” isimli sergisi 24 Mayıs’a kadar Füsun İnan Sanat Galerisi’nde. (0212 232 40 49)
* Alecos Fassianos’un sergisi 25 Mayıs’a kadar Tem Sanat Galerisi’nde. (0 212 247 08 99)
* Esra Carus’un “Göster Anlat” isimli sergisi 26 Mayıs’a kadar Daire Sanat’ta. (0212 252 52 59)
* Avrupalı Usta Naifler sergisi 27 Mayıs’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde. (0216 362 18 26)
* Gogi Çagelişvili’nin “İstanbul Etkisi” isimli sergisi 28 Mayıs’a dek Pirosmani Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 252 68 12)
* Nermin Er’in “Kapalı Kutu” isimli sergisi 28 Mayıs’a kadar Galeri Nev’de devam edecek. (0212 252 15 25)
* Antoine Agoudijian’ın “Yanan Gözler - Ermenilerin Hatıraları” isimli fotoğraf sergisi 5 Haziran’a kadar DEPO’da devam edecek. (0212 292 39 56)
* “Öner Kocabeyoğlu Koleksiyonundan XX. Yüzyılın 20 Modern Türk Sanatçısı” isimli sergi 19 Haziran’a dek Santralistanbul’da devam edecek. (0 212 292 13 13)
* Mercan Dede’nin “Âşıklar Kabilesi” isimli sergisi 26 Haziran 2011 tarihleri arasında Ekavart Gallery’de. (0212 252 81 31)
* “Temelde İnsan: Çağdaş Sanat ve Nörobilim” isimli karma sergi 3 Temmuz’a dek Pera Müzesi’nde. (0212 211 41 00)
* İhsan Cemal Karaburçak’ın isimli sergisi 3 Temmuz’a dek Pera Müzesi’nde. (0212 211 41 00)
* Kayıp Cennet isimli karma sergi 24 Temmuz’a dek İstanbul Modern’de devam edecek. (0212 334 73 31)
* Hüseyin Bahri Alptekin, Can Altay, Gülsün Karamustafa, Gabriel Lester, Camila Rocha ve Nedko Solakov’un “Ben bir stüdyo sanatçısı değilim” isimli sergisi 7 Ağustos’a dek SALT’ta. (0212 292 76 05)
* Nina Canell, Klara Hobza, Markus Zimmermann, Andreas Zybach’ın “Laboratuvar” isimli sergisi 1 Haziran’a dek SALT’ta.

Müzik
* Fulya Sanat’ta 2011 İstanbul Liszt Piyano Haftaları kapsamında bugün “Endre Hegedüs Piyano Resitali” ve perşembe günü “Muhiddin Dürrüoğlu Piyano Resitali” izlenebilir. (0 212 215 60 29)
* Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda bugün “Erdinç Kadıoğlu: Aks-i Seda”, yarın “Fazıl Say Resitali - Liszt’in Doğumunun 200.Yılı Anısına”, perşembe günü “The Gypsy Queens & Kings” konseri izlenebilir. (0 212 231 54 97)
* Aya İrini Müzesi’nde yarın “Ömer Faruk Tekbilek” konseri izlenebilir. (0 212 522 17 50)
* Ghetto’da çarşamba günü “Jehan Barbur”, perşembe günü “Aseton - Albüm Lansman Konseri”, cuma günü “Jozi Levi Brazil Project” ve cumartesi günü “Ayhan Sicimoğlu and Latin All Stars” konseri izlenebilir. (0 212 251 75 01)
* Babylon’da çarşamba günü “Gevende”, perşembe ve cuma günü “IAMX” ve cumartesi günü “Gonjasufi” konseri izlenebilir. (0 212 292 73 68)
* Jolly Joker Balans’ta çarşamba günü “Kendi”, cuma günü “Özlem Tekin” ve cumartesi günü “Gripin” konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)
* Refresh The Venue’de çarşamba günü “Blind Guardian” konseri izlenebilir. (0 212 346 20 60)
* Borusan Müzik Evi’ nde perşembe günü “Ece Demirci (Piyano)”, cuma günün “Çağdaş Kontrbas Müziği Konseri - Teppo Hauto-Aho 70. Doğumgünü Kutlaması” ve cumartesi günü “Christian Fennesz & Lillevan” konseri izlenebilir. (0 212 336 32 80)
* B.Ü. Albert Long Hall’da perşembe günü “Bülent Ortaçgil - Akustik” konseri izlenebilir. (0 212 359 58 00)
* İş Sanat Kültür Merkezi’nde perşembe günü “Dianne Reeves” konseri izlenebilir. (0 212 316 10 83)
* Akbank Sanat’ta Akbank Sanat Gitar Günleri kapsamında perşembe günü “Lazhar Cherouana” konseri izlenebilir. (0 212 252 35 00)
* Caddebostan Kültür Merkezi’nde cuma günü “İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası” ve cumartesi günü “Taylan Erler Jazz Quartet” konseri izlenebilir. (0 216 386 29 49)

Gösteri söyleşi
* İstanbul Bilgi Üniversitesi Dolapdere Yerleşkesi’nde “Atilla Dorsay’ın Seçtiği En İyi Yemek Filmleri” etkinliği, çarşamba günü başlıyor. (0212 311 50 00)
* Kukla İstanbul’da perşembe günü saat 21.00’de “Strings - 14. Uluslararası İstanbul Kukla Festivali” başlıyor. (0212 243 47 04)
* Goethe-Institut Istanbul Kütüphane’de bugün saat 19.00’da, “Hatırlama Macerası, Okuma ve Söyleşi” başlıklı etkinlik düzenleniyor. (212 249 20 09)
* Fransız Kültür Merkezi’nde yarın saat 18.30’da “Akdeniz Şairleri Buluşması” düzenleniyor. (0212 393 81 11)
* Boğaziçi Üniversitesi’nde cumartesi günü saat 18.00’de “Mektup Dans - Müzik Gösterisi” başlıklı etkinlik düzenleniyor. (0212 359 54 00)
* Cemal Reşit Rey’de çarşamba günü saat 20.00’de Antonio Fernández Montoya Farruco’nun dans gösterisi sahnelenecek. (0 212 232 98 30)
* İş Sanat’ta cumartesi günü saat 20.00’de “Last Tango in Berlin” adlı gösteri sahnelenecek. (0212 316 10 83)

Opera Bale
* Kadıköy Süreyya Opera Sahnesi’nde yarın saat 20.00’de “Otello” adlı bale gösterisi, perşembe günü saat 20.00’de “Don Kişot” adlı bale gösterisi, cumartesi günü saat 16.00’da, pazar günü saat 11.00’de “Müziğe Dokunmak” adlı çocuk müzikali sahnelenecek. (0216 346 15 31)
* Fulya Konser Salonu’nda çarşamba günü saat 20.00’de “Wolfgang ve Lorenzo” adlı opera sahnelenecek. (0212 252 11 11)

Tiyatro
* Devlet Tiyatroları Cevahir Sahnesi Salon 1’de “Ölümü Yaşamak” (Diyarbakır DT) cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahnesi Salon 2’de “Karanlık İşler” cumartesi 15.00 ve 20.00, Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “Bedensiz Kadın” cumartesi 20.00, pazar 15.00. Küçük Sahne’de “Ne Dersin Azizim” cumartesi 20.00, pazar 15.00. Feridun Karakaya Sahnesi’nde “Profesyonel” cumartesi 15.00 ve 20.00. (0 212 292 39 00)
* İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “İstanbul Efendisi” cumartesi 20.30, Haldun Taner Sahnesi’nde “Toros Canavarı” cumartesi 20.30, Ümraniye Sahnesi’nde “Dünyanın Ortasında Bir Yer” cumartesi 20.30, Üsküdar Müsahipzade Sahnesi’nde “Zırhlı Kurt” cumartesi 20.30, Üsküdar K.Yılmazer Sahnesi’nde “Binali ile Temir” cumartesi 20.30. (0 212 455 39 00)
* Bakırköy Belediye Tiyatroları Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Külhanbeyli Müzikali” perşembe, cumartesi 20.30, “Dava” cuma 20.30, “Meyve Bahçesi Bizim Olacak” cumartesi 11.00, “Miyhavlar Tiyatrosu” pazar 11.00, “Gül’e Ağıt” pazar 15.30. (0 212 661 38 95)
* Dostlar Tiyatrosu’nun “Nereye Gidiyoruz” oyunu bugün 20.30 Caddebostan Kültür Merkezi (0 232 464 76 95)
* Kenter Tiyatrosu’nda “Kraliçe Lear” cumartesi 20.00. (0 212 246 35 89)
* Oyun Atölyesi’nde Tiyatroadam “Generaller, Savaş ve Barbekü” bugün 20.30, Oyun Atölyesi “Testosteron” çarşamba, perşembe, cuma, cumartesi 20.30.(0 216 345 39 39)
* Tiyatro Kare’nin “Büyük İkramiye” oyunu cuma 20.00 Cevahir’de. (0 212 243 44 85)
* Kumbaracı50’de Altıdan Sonra Tiyatro “Fail-İ Müşterek” bugün 20.30, İlyas Odman “Cam Adımlar” çarşamba 20.30, Semaver Kumpanya “Resm-i Geçit” cuma 20.30, kimkimedumduma kumpanya “Bay Hiç” cumartesi 20.30. (0 212 243 50 51)
* Maya Sahnesi’nde Dans Tiyatrosu “Telesekreter” cumartesi 20.30. (0 212 252 74 52)
* Gazanfer Özcan Tiyatrosu Şişli Sahnesi’nde “Gelincikler” cuma 20.00’de.


Cumhuriyet Kültür Haber
__________________
ellerin kına türküsü
dokunsam
iliklenir parmakların parmaklarıma
*emre gümüşdoğan
Alıntı ile Cevapla
  #30  
Alt 09-05-2011, 11:28
admin admin isimli üye şimdilik offline konumundadır
Administrator
 
üyelik tarihi: Jan 2009
Mesajlar: 1.806
Standart




Haftanın Sanat Çizelgesi
9 Mayıs - 15 Mayıs


'İndigo'da yarın "Fahir Atakoğlu Trio", cuma günü "Teenage Bad Girl", cumartesi günü "Corporate Games/ The Villager" ve pazar günü "Büyük Ev Ablukada" konseri izlenebilir.



SERGİ

* Çiğdem Çini’nin “Dönüşüm” isimli sergisi 10 Mayısta başlayıp 28 Mayısa kadar Ormo Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 252 00 47 )

* Burcu Yağcıoğlu’nun “Burcu Buradaydı” isimli sergisi 10 Mayısta başlayıp 5 Hazirana kadar C.A.M Galeri’de devam edecek. (0212 248 81 49)

* Emel Karakozak’ın “Bir/İm/İz” isimli fotoğraf sergisi 11 Mayısta başlayıp 5 Hazirana kadar Artgalerim Nişantaşı Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 343 85 50)

* Vasıf Pehlivanoğlu’nun “Karşılaşmalar” isimli sergisi 11 Mayısta başlayıp 4 Hazirana kadar Akademililer Sanat Merkezi’nde devam edecek. (0212 245 02 29)

* Hakan Kalay’ın “Ev Halleri” isimli sergisi 12 Mayısta başlayıp 4 Hazirana kadar Artium Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 227 75 93)

* Aynur Öktem’in sergisi 12 Mayısta başlayıp 24 Mayısa kadar Bahariye Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0216 414 55 06)

* Funda İyce Tuncel’in “Yüz Düşüm” isimli sergisi 12 Mayısta başlayıp 11 Hazirana kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 351 00 60)
* Hüsnü İyidoğan’ın sergisi 12 Mayısta başlayıp 30 Mayısa kadar Kare Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 240 44 48)

* Dilek Demirci’nin “Çocuklar, Ağaçlar ve Burgazada” isimli sergisi 14 Mayısta başlayıp 9 Hazirana kadar Ürün Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0216 363 12 80)

* Peter Kogler’in “Untitled” isimli sergisi 10 Mayısa kadar Dirimart’ta devam edecek. (0212 291 34 34)

* Hurhan Altay’ın “Sanal Düşler” isimli sergisi 10 Mayısa kadar Teşvikiye Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 2416535)

* Marek Brzozowski ve Kamer Önder’in sergisi 11 Mayısa kadar Doku Sanat Galerileri’nde devam edecek. (0212 246 24 96)

* Heykel ve Özgürlük isimli heykel sergisi 13 Mayısa kadar Mustafa Kemal Merkezi’nde. (0212 351 93 90)

* Süleyman Saim Tekcan’ın “İdoller” isimli sergisi 14 Mayısa kadar Galeri Işık Teşvikiye’de. (0212 233 12 03)

* İrfan Önürmen’in “Bakış” isimli sergisi 14 Mayısa kadar Pi Artworks’te. (0212 293 71 03)

* Balkan Naci İslimyeli’nin “Asılsız Bölge” ve “Kara Tahta” isimli sergileri 14 Mayısa kadar ALANistanbul’da . (0 212 292 0414)

* Gabriele Heidecker’ın “Art Sphere İstanbul” isimli sergisi 14 Mayısa kadar Pg art Gallery’de. (0212 252 80 00)

* Güneş Karabuda’nın “Al Gözüm Seyreyle” isimli sergisi 15 Mayısa kadar Caddebostan Kültür Merkezi’nde. (0 212 252 47 00)

* Elgiz Koleksiyonu’ndan Bir Seçki fotoğraf, dijital medya işleri ve yerleştirmeden oluşan karma sergi 17 Mayıs’a kadar Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde. (0212 259 03 73)

* Taşkın Esin’in “Gecenin Karanlığında Kahverengi Senfoni” isimli sergisi 17 Mayıs’a kadar Piha Kolektif Sanat’ta devam edecek. (0216 337 15 13)

* Sabri Berkel, Abidin Elderoğlu, Adnan Çoker ve Mustafa Ata ’nın sergisi 18 Mayıs’a kadar Sanat Akmerkez’de Galerisi’nde. (0212 282 01 70)

* Alexandre Vallaury’nin “Hayalet – La Fantôme ” isimli fotoğraf sergisi 20 Mayısa kadar Fransız Kültür Merkezi’nde. (0 212 229 76 26)

* Ferhan Taylan Erder’in Hıdrellez için hazırladığı “Gelenek/Bellek” isimli seramik sergisi 20 Mayısa kadar Galeri Selvin’de. (0 212 263 74 81)

* 41 usta, 41 eser 41 Kere Maşallah isimli Minyatür, Ebru, Hat, Tezhip, Çini, Cilt ve Oyma sergisi 20 Mayısa kadar Taner Alakuş’un Minyatür Atölyesi’nde. (0212 453 1453)

* Zihni Özil’in resim sergisi 20 Mayısa kadar Galeri Artist Çukurcuma’da. (0212 251 9163)

* Nadia Arditti’nin “Rüzgarla Dans” isimli sergisi 21 Mayıs 2011 tarihleri arasında Dem - Art Sanat Galerisi’nde. (0 212 287 78 67)

* Nilbar Güreş’in sergisi 21 Mayısa kadar Rampa’da. (0 212 327 08 00)

* Merve Morkoç’un “Yüzükoyun” isimli sergisi 21 Mayısa kadar Galerist’te. (0212 244 8230)

* Seyda Cesur’un “Ben, Kendim ve CV’m” isimli sergisi 23 Mayısa kadar Merkur Sanat Galerisi’nde. (0212 231 69 87)

* Mustafa Ata’nın “Yüzeyin Gizemi” isimli sergisi 24 Mayıs’a kadar Füsun İnan Sanat Galerisi’nde. (0212 232 40 49)

* Alecos Fassianos’un sergisi 25 Mayıs’a kadar Tem Sanat Galerisi’nde. (0 212 247 08 99)

* Esra Carus’un “Göster Anlat” isimli sergisi 26 Mayıs’a kadar Daire Sanat’ta. (0212 252 52 59)

* Avrupalı Usta Naifler sergisi 27 Mayıs’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde. (0216 362 18 26)

* Gogi Çagelişvili’nin “İstanbul Etkisi” isimli sergisi 28 Mayısa dek Pirosmani Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 252 68 12)

* Selçuk Nartur’un sergisi 28 Mayısa dek Galeri Oda’da. (0212 259 22 08)

* Nermin Er’in “Kapalı Kutu” isimli sergisi 28 Mayıs’a kadar Galeri Nev’de devam edecek. (0212 252 15 25)

* Su Yücel’in “Su’daki İzler” isimli sergisi 28 Mayıs’a kadar Maçka Modern Galeri’de devam edecek. (0212 259 45 13)

* Ozan Oganer’in “Transparan” isimli sergisi 29 Mayısa kadar İlayda Sanat Galerisi’nde. (0212 227 92 92)

* Ateş Gülcügil’in “Ahşap Baskı Resimleri” sergisi 29 Mayısa kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde. (0212 249 01 50)

* Burcu Orhon’in “Cazın Nabzı” isimli fotoğraf sergisi 29 Mayısa kadar Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde. (0212 252 47 00)

* Sualtından Halfeti isimli fotoğraf sergisi 30 Mayısa kadar Yerebatan Sarnıcı’nda.

* İrfan Okan’ın “Dönüşsüz Kırlangıç Düşleri” resim sergisi 31 Mayısa kadar Evin Sanat Galerisi’nde. (0 212 265 81 58)

* Antoine Agoudijian’ın “Yanan Gözler - Ermenilerin Hatıraları” isimli fotoğraf sergisi 5 Haziran’a kadar DEPO’da devam edecek. (0212 292 39 56)

* Atalay Mansuroğlu’nun “Kaybolan Bir Dünyadan Resimler II” isimli sergisi 10 Hazirana kadar Meke Sanat’ta. (0212 292 34 70)

* Özdemir Altan, Devrim Erbil, Ergin İnan, Adem Genç, Mustafa Ata, Fevzi Karakoç, Yusuf Taktak, Zahit Büyükişleyen, Yunus Tonkuş, Oktay Anılanmert ve Bedri Baykam’ın “Merkezde” isimli karma sergisi 10 Hazirana kadar Gallery Linart’ta. (0212 281 12 00)

* İnci Furni’nin “kendini kaybeden masa” isimli sergisi 11 Hazirana kadar artSümer’de. (0212 252 42 96)

* Kemal İskender’in “Barbarlar: Diğer İroni” isimli sergisi 11 Hazirana kadar İş Sanat Kibele Galerisi’nde. (0212 438 63 50)

* Ahmet Elhan’ın “İkililer” isimli sergisi 12 Hazirana kadar C.A.M Galeri Akaretler’de . (0212 245 79 75)

* “Öner Kocabeyoğlu koleksiyonundan XX. Yüzyılın 20 Modern Türk Sanatçısı” isimli sergi 19 Haziran’a dek Santralistanbul’da devam edecek. (0 212 292 13 13)

* Mercan Dede’nin “Aşıklar Kabilesi” isimli sergisi 26 Haziran 2011 tarihleri arasında Ekavart Gallery’de. (0212 252 81 31)

* “Temelde İnsan: Çağdaş Sanat ve Nörobilim” isimli karma sergi 3 Temmuz’a dek Pera Müzesi’nde. (0212 211 41 00)

* İhsan Cemal Karaburçak’ın sergisi 3 Temmuz’a dek Pera Müzesi’nde. (0212 211 41 00)

* İrfan Önürmen’in “Otopsi” isimli sergisi 16 Temmuz’a dek Pi Artworks’te. (0212 245 40 87)

* Kayıp Cennet isimli karma sergi 24 Temmuz’a dek İstanbul Modern’de devam edecek. (0212 334 73 31)

* Hüseyin Bahri Alptekin, Can Altay, Gülsün Karamustafa, Gabriel Lester, Camila Rocha ve Nedko Solakov’un “Ben bir stüdyo sanatçısı değilim” isimli sergisi 7 Ağustos’a dek SALT’ta. (0212 292 76 05)

* Nina Canell, Klara Hobza, Markus Zimmermann, Andreas Zybach’ın “Laboratuvar” isimli sergisi 1 Haziran’a dek SALT’ta. (0212 292 76 05)


TİYATRO

* Devlet Tiyatroları Cevahir Sahnesi Salon 1’de “Ölüleri Gömün” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahnesi Salon 2’de “Karanlık İşler” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, Küçük Sahne’de “Bedensiz Kadın” salı, çarşamba, perşembe 20.00, Küçükçekmece DT Sahnesi’nde “Kadın Sığınağı” perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. (0 212 292 39 00)

* İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları “27. Genç Günler” kapsamında Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’nde Galatasaray Üniversitesi Tiyatro Topluluğu “Aziz Nesin Üzerine Çeşitlemeler” bugün 15.00, Galatasaray Üniversitesi Tiyatro Topluluğu “Jacques İle Efendisi” bugün 19.30. “3-15 Kısalar” salı 15.00 ve 19.30, Halt “Sen Olmak Nedir?” çarşamba 15.00 ve 19.30, Oyunhane “Elli Metre Yüksekten İçi Su Dolu Konserve Kutusuna Atlamak” perşembe 15.00 ve 19.30. Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi’nde İBBŞT Genç Tiyatro “Sobe” bugün 15.00 ve 19.30, Özel Adıgüzel Güzel Sanatlar Lisesi “Aykırı İkili” salı 15.00 ve 19.30, Üsküdar Müsahipzade Celal Sahnesi’nde İBBŞT Genç Tiyatro “Ufak Bir Hata” bugün 19.30, salı 15.00 ve 19.30, “3-15 Kısalar” cuma 19.30, İBBŞT Genç Tiyatro “Eski Günler” cumartesi 19.30, ODTÜ Oyuncuları “Coriolanus” pazar 15.00 ve 19.30. Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde Tiyatro Retorik “Sokakların Kırılan Çiçekleri” bugün 15.00 ve 19.30, Tiyatro Triole “Jeanne D’arc’ın Öteki Ölümü” çarşamba 19.30. Ada Dans Tiyatrosu “Kesitler” cuma 19.30, MSM Cihangir Tiyatro Bölümü “Beş Para Etmez Varyete” pazar 15.00 ve 19.30. Kâğıthane Küçükkemal Sahnesi’nde Yeni Tiyatro “Bayan Ağustos Böceğinin Tül Geceliği” salı 15.00, Yeni Tiyatro “Ölü Kuşlar Tragedyası” Salı 19.30. Fatih Reşat Nuri Sahnesi’nde Müjdat Gezen Tiyatrosu “Lades Ya Da Aile Ocağı” bugün 15.00 ve 19.30, Küçükçekmece Sanat Tiyatrosu “Sevgili İdam” salı 15.00 ve 19.30. Avamgarde Tiyatro Topluluğu “Eleman Aranıyor” çarşamba 15.00 ve 19.30, MSM Savaş Dinçel Sahnesi “Shakespeare’le Savaş” perşembe 15.00 ve 19.30. Ümraniye Sahnesi’nde İBBŞT Genç Tiyatro “Sonsuz Tekrar” bugün 15.00 ve 19.30, Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi “Fehim Paşa Konağı” salı 15.00, Kadıköy Anadolu Lisesi “Kafkas Tebeşir Dairesi” çarşamba 15.00, Şişli Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi” perşembe 15.00. (0 212 455 39 00)

* Dostlar Tiyatrosu’nun “Nereye Gidiyoruz” oyunu pazar 15.00 Muammer Karaca Tiyatrosu’nda. (0 212 252 59 35)

* Kenter Tiyatrosu’nda “Rapunzel” (Çocuk Oyunu) pazar 11.00. (0 212 246 35 89)

* Oyun Atölyesi’nde Tiyatrotem “Beraber ve Solo Şarkılar” bugün 20.30, Tiyatroadam “Generaller, Savaş ve Barbekü” salı 20.30, Oyun Atölyesi “Macbeth” perşembe, cuma, cumartesi 20.30, pazar 16.00. (0 216 345 39 39)

* Ortaoyuncular’da “Ferhangi Şeyler” cuma 20.00, “İşsizler Cennete Gider” cumartesi 20.00.

* Kumbaracı50’de Altıdan Sonra Tiyatro “Öldün Duydun mu?” bugün 20.30, Tiyatro Volt “Tilt” salı 20.30, Tiyatro Ekip “Oyun Sonu” çarşamba 20.30, Esmeray “Cadının Bohçası” perşembe 20.30, Tiyatro Tem “Hakiki Gala” cuma 16.30, Merve Engin “Kıyıya Oturmanın Böylesi” cumartesi 19.30, Altıdan Sonra Tiyatro “Karabahtlı Kardeşlerin Şen Gösterisi” pazar 16.30. (0 212 243 50 51)

* Uluslararası İstanbul Kukla Festivali Norveç Levende Dukker “JazzFigur” bugün 11.00 Kozyatağı KM, Almanya Kabare Pupala “Little Henry and His Friends” bugün 11.00 Haldun Dormen Sahnesi, salı 19.30 Fransız KM, salı 19.30 Fransız KM. İtalya Gianluca Di Matteo “Le Gurattelle di Pulcinella” bugün 19.30 Fransız KM. Bakırköy Belediye Tiyatroları “Aklı Havada” bugün 20.00 Yunus Emre Kültür Merkezi. Fransa La Salamandre “The Party” bugün 21.30 Galata Kulesi önü, çarşamba 20.00 Yunus Emre KM, perşembe 20.45 Fransız KM Bahçesi. İsveç Staffan Björklunds Teater “Two On Toe!” çarşamba 11.00 Kozyatağı KM, perşembe 10.00 Fransız KM, Türkiye Kurmalı Sakyangoz “Dört Mevsim” salı 11.00 Kukla İstanbul. İspanya Toni Rumbau-La Fanfara “Full Hands” (Eller Dolu) çarşamba 11.00 ve 20.30 Pera Müzesi Oditoryum, cumartesi 12.00 Halkalı KM. Yunanistan Antamapantahoy “The Strings of Music (Müziğin İpleri” salı 19.00 Fransız KM. Cengiz Özek Gölge Tiyatrosu “Büyülü Ağaç” perşembe 18.30 Kukla İstanbul, Avusturya Lab.luck “Which way to happy? (Mutluluk hangi yöndedir?) perşembe 19.30 Fransız KM, cuma 20.00 Yunus Emre KM, Cengiz Özek Gölge Tiyatrosu “Çöp Canavarı” cuma 11.00 Pera Müzesi, Slovenya Puppet Theatre Nebo “The Mirror (Ayna)” çarşamba 20.00 Yunus Emre KM, cuma 19.00 Kukla İstanbul. Hollanda Ananda Puijk Company “Momentum” cumartesi 20.30 DT Küçük Sahne, Endonezya Behind the Actors “Bishma Collapes” cuma 19.30 Zeytinburnu KM, cumartesi 20.30 Meydan AVM. Kent Oyuncuları “Rapunzel” cumartesi 11.00 Kenter Tiyatrosu, Hollanda Cantos Animata-t’Magisch Theatertje” cuma 15.00 Halkalı KM. (0 212 243 47 04)


MÜZİK

* ‘Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi’nde bugün “Çello ve Piyanoya Dair” fuaye konseri izlenebilir. (0 216 346 15 31)

* ‘İndigo’da yarın “Fahir Atakoğlu Trio”, cuma günü “Teenage Bad Girl”, cumartesi günü “Corporate Games/ The Villager” ve pazar günü “Büyük Ev Ablukada” konseri izlenebilir. (0 212 244 85 67)

* ‘Fulya Sanat’ta 2011 İstanbul Liszt Piyano Haftaları kapsamında yarın “İdil Biret - Stephane Blet Piyano Resitali”, perşembe günü İstanbul Resitalleri kapsamında “Laure Favre-Kahn” ve cuma günü “İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası Kapanış/Bahar” konseri izlenebilir. (0 212 215 60 29)

* ‘Caddebostan Kültür Merkezi’nde yarın “Burcu Göker & Eric Jenkins” ve çarşamba günü “Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası” konseri izlenebilir. (0 216 386 29 49)

* ‘Babylon’da yarın ve çarşamba günü “Babylon Unplugged: Nouvelle Vague”, perşembe günü “Naim Dilmener ve Sarp Dakni ile Eski 45’likler”, cuma günü “BPitch Control Label Night // Ellen” ve cumartesi günü “Mercury Rev Performing Deserter’s Songs” konseri izlenebilir. (0 212 292 73 68)

* ‘Salon’da yarın “Black Dice” konseri izlenebilir. (0 212 334 07 52)

* ‘İş Sanat Kültür Merkezi’nde perşembe günü “Arcadi Volodos (Piyano)” ve cumartesi günü “Madeleine Peyroux” konseri izlenebilir. (0 212 316 10 83)

* ‘Jolly Joker Balans’ta perşembe günü “Selim Bölükbaşı ve Kemençe’nin Yolu” ve “Toygar Işıklı”, cuma günü “Işın Karaca” ve cumartesi günü “Redd” konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)

* ‘Haliç Uluslarası Fuar ve Kongre Merkezi’ nde perşembe günü “Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası - Hüseyin Sermet” konseri izlenebilir. (0 212 347 98 07)

* ‘Borusan Müzik Evi’nde perşembe günü “Ezgi Saydam”, cuma günü “Hüseyin Sermet” ve cumartesi günü “Ozan Musluoğlu House Band & Friends” konseri izlenebilir. (0 212 336 32 80)

* ‘Ghetto’da perşembe günü “Emir Yargın ‘Tokat’ Albüm Lansman Konseri”, cuma günü “Rebel Moves” ve cumartesi günü “Kaybedenler Kulübü Yanlızlar Partisi” konseri izlenebilir. (0 212 251 75 01)

* ‘Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda pazar günü “İstanbul Klasik Türk Müziği Korosu: Doğumunun 180. Yılında Hacı Arif Bey” ve “Jacky Terrasson Trio” konseri izlenebilir.(0 212 231 54 97)


GÖSTERİ SÖYLEŞİ

* ‘Fransız Kültür Merkezi’nde çarşamba günü saat 12.30’da “Gölgeler ve Suretler - 14. Uluslararası İstanbul Kukla Festivali” gerçekleştiriliyor. (0212 393 81 11)

* ‘Akbank Sanat’ta çarşamba günü saat 19.00’da “Filmlerdeki Fotoğraflar Fernando Solanas” adlı etkinlik düzenleniyor. (0212 252 35 00-01)


Cumhuriyet Kültür Haber
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Sizin Yeni Konu Acma Yetkiniz var yok
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıAçık

Gitmek istediğiniz klasörü seçiniz


şu Anki Saat: 15:51


Online Ziyaretçi: site statistics
Powered by vBulletin
Şiir Akademisi Forum