Tekil Mesaj gösterimi
Alt 21-04-2007, 15:09
hüseyin k. hüseyin k. isimli üye şimdilik offline konumundadır

hüseyin k. - MSN üzeri Mesaj gönder

MELANLOLİ YE

onu arıyorum boğma zamanlarında düşlerimin kendini. o yitik bir çocukluk özlemi, ya da bazen kavuniçi ördeğiyle yatan bir çocuğun kendisiydi, o saf bir inancın ifadesiydi. o da sonsuz labirentlere girmeye hazırlanıyordu belki.yüreği bir karıncayı ezmeyecek kadar hafif, ama zulüm ve haksızlıklar karşısında bir atom bombası kadar ağırdı.

girmeye hazırlansa da o, daha sonsuz labirentlerin ne olduğunu bilmiyordu.o sırça yüreğini taşıyabilecek miydi acaba alacakaranlık koridorlarda. o nu o koridorlarda yalnız bırakmak istemiyorum.o na bir mum bir meşale olmak istiyorum. o benim geçmişim çünkü. çünkü o dar,sonsuz ve birbirini kesen,üzerlerinde ilkel canlı resimleri ve semboller olan koridorlar o nu yutar, o bir daha gün ışığına çıkamaz.

o bir elma şekerini yerken, onun bir sembol olacağını düşünemeyecek kadar doğaldı.daha sonsuz koridorlar , firavun ve aziz mezarları o na çok uzaktı. daha kainat ve onun bir parçası olan dünyadaki bir sürü şeye anlam veremiyordu.

bilmem o nun çeyiz sandığı varmıydı.olmasa gerek,çünkü o düşlerindeki beyaz atlı prensi sevse de onunla birlikte olamayacak kadar çocuktu.masalları olsa gerek o nun cilt cilt çeyiz sandığında.zaten hepimizin masalları ve daha kirlenmeyen yüzü çeyiz sandıklarında ya da duvar oyuklarındaki çekmecelerde saklı değil midir.

onu seviyorum, çünkü onda çocukluğumu buluyorum. şimdi ağırdan ağırdan süzülen günışığını bile sokmadığım odamda tek bir nefes olsa da yüreğim, o nun içn de varolduğunu anlıyor...