Tekil Mesaj gösterimi
Alt 05-11-2007, 14:59
nigar nigar isimli üye şimdilik offline konumundadır

Oyun İçinde Oyuncak

Topraktan oyun yaptım, şehirler sürükledim ardımda; çoğaldı çekemedim zamanla.Çoğalan şehirlerde azalan bir hayaldim.Kabuslardan ter içinde uyanmasın diye hayalim, tuzlu toprakla sardım.
Hani şarkıda der ya ***8220;Yaprak döker bir yanımız, bir yanımız bahar bahçe***8221;***8230;işte o yerdeyim.Adı yok memleketin.Her durakta can gitmiş canımdan, canım dar gelmiş bedene; kıyamet kopmuş evrende. Ne dünde ayağım ne yarına gider adımım.Çoğaldılar, kaldı anda bakışlar.Oyun durdu,göğsümde şimdi toprak.
Tüm anlamlar yıkıldı, sözlüğüm el değmemiş.Sesimi doğarken vermişim gözlere. Gözlerde deniz olmak var ya, maviden gülüş giymek var ya, ahenk içinde dibe çökmek var ya***8230;Vurgun yedim; sağdan baktım, soldan baktım olmadı; anlayamadım bu şehri.Göğe çıktım, rüzgarda dalgalandım,yağmur yağarken suya düştüm. Bir küçük martıydım.Yüksek tepeleri aştım.Kurşunlardan kaçarken bir çocuğa yakalandım.Küçük altın sarısı bir kafes aldı hayallerimi.Tuttu çocuk, bağladı kafesi ardına; sürüklendim yollarda***8230;
Oyun içinde oyuncak oldum.Oynayanı da oyuncağı da kendi olan.
Bir mayıs sabahı attığım çığlık, umut olmuş görmeyen gözlere.sesimi doğarken vermişim denizlere***8230;
Topraktan oyun yaptım, şehirler sürükledim ardımda.Çoğaldı, çoğaldı***8230;kendimi bile çekemedim zamanla.