Şiir  Akademisi Forum

Şiir Akademisi Forum (http://www.siirakademisi.com/forum//index.php)
-   Yarışmalar - Konulu, Süreli Yazım Çalışmaları (http://www.siirakademisi.com/forum//forumdisplay.php?f=51)
-   -   Ayın Şiiri Yarışması / söyleşiler, eleştiriler, tartışmalar (http://www.siirakademisi.com/forum//showthread.php?t=3359)

emre gümüşdoğan 05-05-2009 13:04

Ogün Dost,
Bu işler ekip işi ve biz bir ekibiz. Daha farklı ve güzel şeyler de yapacağız yazın adına, şiir adına. Şiirakademisi tam bir işlik oluncuya kadar.
Emek hepimizin, kazanımlar hepimizin...

Tayyibeatay 25-07-2009 19:51

Seçiciler kuruluna itirazım var

seçiciler kuruluna itirazım var...hepsi erkek yahu!..:))))

söylemezsem, uyuyamam!..

saygılarımla...

emre gümüşdoğan 25-07-2009 20:12

Sevgili Tayyibe Atay,
'Şiir Akademisi Temmuz 2009 Ayın Şiiri Yarışması' başlığına yazdığınız iletiyi, o başlık sadece ön elemeyi geçen şiirlerin yayımlanmasına ve değerlendirme sonucu duyurusuna ayrıldığı için bu başlığa taşıdım.
Bilginize.

Efe Özdemir 20-08-2009 11:38

İtiraz ediyorum!

ayl***305;k ***351;iir yar***305;***351;mas***305;n***305;n kurallar***305; aras***305;nda olan "***351;iirin internette yay***305;nlanmam***305;***351; olmas***305;" ***351;art***305;na itiraz ediyorum.daha ***246;nce yorum almak amac***305;yla internette payla***351;t***305;***287;***305;m bir ***351;iirimle kat***305;lmak istiyorum yar***305;***351;maya.ama yasak.neden?

emre gümüşdoğan 20-08-2009 12:05

Sayın Efe Özdemir,

Şiirinizi birkaç arkadaşınızla e-posta şeklinde paylaşabilir, görüş alabilirsiniz. Bu farklı bir olay, şiirin bir sitede yayımlanması farklı bir olay.

İnternet, dijital yayın yapan bir ortam, dergi ise matbu ortam. Bir ürünün dergide yayımlanması ile dijital ortamda yayımlanması arasında ne fark var?

Yayımlanmış bir şiirin yarışmaya katılmasını etik bulmuyoruz. Bu nedenle yarışmanın katılım koşullarındaki, şiirin daha önce yayımlanmamamış olma koşulunu değiştirmemiz söz konusu değil.

Bilginize.

c.edip soykan 20-08-2009 12:57

emre hocam bu kural onu biliyorum ama biraz katı değil mi sizcede yani insanlar özgürce kısıtlama olmadan yarışsınlar bu benim düşüncem

emre gümüşdoğan 20-08-2009 17:32

Yarışmanın amacı, şair dostlarımızın her ay yeni ve nitelikli şiirler üretmesini teşvik etmek. İnternet ortamında yaşanan, yaz yayınla kolaylığına kapılmadan, şiiri demlendirerek, üzerinde çalışarak, emek vererek yayımlanmasını teşvik etmek.

Yarışmanın ana ilkesi, ana düşüncesi, şairlerin birbiriyle değil, kendisiyle yarışmasıdır. Şair arkadaşımız kendisi ile yarışıyor. Bir önceki şiirinden daha nitelikli yazmak için teşvik ediliyor.

Böyle olunca daha önce yayımlanmış bir şiirle yarışmaya katılmanın, hatta bir çok yarışmada birinci olmanın şaire kazancı nedir? Bizim düzünlediğimiz yarışmayla örtüşen bir amacı, ilkesi, özü, düşüncesi var mı?

Özellikle de genç şairleri daha özenli yazmaya, yeni şiirler üretmeye, kendi kendisiyle yarışmaya teşvik etmeyi sürdüreceğiz.

c.edip soykan 20-08-2009 18:10

evet bu söyledikleriniz doğru katılıyorum bu kadar ince düşünmemiştim

ogün kaymak 16-09-2009 15:08

Ayın Şiiri Yarışması Söyleşi Alanı

eylül adı şiirle en çok bağdaşan ay'ı değil mi zamanın?
yarı ay geçti, katılım sayımız beş(5) henüz... haydi kalemler! terleyin biraz....:)

sibel eylul 16-09-2009 15:25

evet haklısınız
hadi arkadaşlar silkelenin
ben katılım gerçekleştiremiyorum
oysa bu ay'a odaklamıştım kendimi
ayrıca bu mesaj için yeni bir başlık açmanız gerekiyordu
sevgili ogün bey
emre bey yeniden taşımak zorunda kalacak
sevgi ile

şu Anki Saat: 05:03