Şiir akademisi logo
Şairler Şiirler menü Öyküler
Fakir Baykurt Öykü Yarışması - Sarıyer Belediyesi Fakir Baykurt Öykü Yarışması sonuçlandı - Tanpınar Şiir Yarışması’nda Sonuçlar Açıklandı - 9. Aşık Mahzuni Şerif Beste Yarışması başlıyor - Dicle Koğacıoğlu Makale Ödülü 2017 - Bornova Belediyesi Şiir Yarışması - GİO 2017 Roman Ödülü - Sunullah Arısoy 2017 Şiir Ödülü Hüseyin Atabaş’ın - Gençlerden Atatürk'e Mektup Yarışması - "Attila İlhan Edebiyat Ödülleri" başvuruları başladı -

Bedrettin Aykın

Bedrettin Aykın Şiirleri İçin Tıklayın
BEDRETTİN AYKIN (1936 -...)

Tokat'ın Niksar ilçesinde doğdu. İstanbul Selimiye Veteriner Sağlık Meslek Lisesi'ni bitirdi. Veteriner Sağlık Teknisyeni olarak çeşitli il ve ilçelerde görev yaptı. Özel kuruluşlarda veteriner ilaçları pazarlama sektöründe çalıştı.
İlk şiiri 1962 yılında İmece Dergisi'nde yayımlandı, daha sonra şiirleri; Dönemeç, Edebiyat Cephesi, Ekin, Güzel Yazılar Dergisi, Hakimiyet Sanat, Kıyı, Saçak, Sanat Eki, Somut, Su, Şiir Ülkesi, Türk Dili, Türkiye Yazıları, Varlık, Yaba, Yapıt gibi yayın organlarında çıktı.
Geleneksel halk şiirimizden beslenen, insanlık tarihi kadar eski ve güçlü bir duygu izleğini sürdüren, şiirler yumuşak seslerle örülmüş uyaklarla lirik, yalın, yapmacıksız şiirler yazdı.Yapıtları :
Her Mevsim Acılarda (1982)
Gecede Söylenen Türküler (1984)
Eksik Bir Gökyüzü (1985)
Yaralı İlkyaz (1990)
Ansızın Güz (1992)
Sevda Sureleri (1994)
Yalnızlıklar (1997)
Güz Balkonu (2001)


Ödülleri :
Yaşar Nabi Nayır Şiir Ödülü (1984)


 
Şiirakademisi ticari amaç gütmediği için ürünlere telif hakkı ödemez. Ürünlerin telif hakkı yazarına aittir.
5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası uyarınca, ürünler site yönetiminden ve yazarından izinsiz kullanılamaz.  
Bebek Giyim - Toptan Oyuncak - web tasarım
Şiir Akademisi - Ana Sayfa