Şiir akademisi logo
Şairler Şiirler menü Öyküler
Fakir Baykurt Öykü Yarışması - Sarıyer Belediyesi Fakir Baykurt Öykü Yarışması sonuçlandı - Tanpınar Şiir Yarışması’nda Sonuçlar Açıklandı - 9. Aşık Mahzuni Şerif Beste Yarışması başlıyor - Dicle Koğacıoğlu Makale Ödülü 2017 - Bornova Belediyesi Şiir Yarışması - GİO 2017 Roman Ödülü - Sunullah Arısoy 2017 Şiir Ödülü Hüseyin Atabaş’ın - Gençlerden Atatürk'e Mektup Yarışması - "Attila İlhan Edebiyat Ödülleri" başvuruları başladı -

Necati Yıldırım

Necati Yıldırım Şiirleri İçin Tıklayın
NECATİ YILDIRIM (1946-....)

Denizli'nin Çal ilçesine bağlı Yeşiloba köyünde doğdu. İlkokulu köyünde, ortaöğrenimini Çal Ortaokulu ve Nazilli İlköğretmen Okulu'nda, yükseöğrenimini Diyarbakır Eğitim Enstitüsü Edebiyat Bölümü'nde tamamladı Değişik il ve ilçelerde edebiyat öğretmenliği yaptı. Akşam, Demokrat İzmir, Hürriyet gazetelerinin Alaşehir ve Ula (Muğla) muhabirliklerini yaptı.
İlk şiiri Varlık dergisinde yayımlandı (15 Eylül 1965). Daha sonra şiirleri Demokrat İzmir, Dost, Yeditepe, Yansıma, Dönemeç, Yeni a, Yürüyüş, Yarın, Sanat Edebiyat 81, Ortaklaşa,Yeni Olgu, Gediz gibi çeşitli dergi ve gazetelerde yayımlandı.


Yapıtları :
Yüzyirmi Sokak
Mapusane İnsanları
Umutsuzluğu Dağıt Yüzünden
Gökyüzü Çiçeği
Dost Olan Su Versin
 
Şiirakademisi ticari amaç gütmediği için ürünlere telif hakkı ödemez. Ürünlerin telif hakkı yazarına aittir.
5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası uyarınca, ürünler site yönetiminden ve yazarından izinsiz kullanılamaz.  
Bebek Giyim - Toptan Oyuncak - web tasarım
Şiir Akademisi - Ana Sayfa