Şiir akademisi logo
Şairler Şiirler menü Öyküler
Fakir Baykurt Öykü Yarışması - Sarıyer Belediyesi Fakir Baykurt Öykü Yarışması sonuçlandı - Tanpınar Şiir Yarışması’nda Sonuçlar Açıklandı - 9. Aşık Mahzuni Şerif Beste Yarışması başlıyor - Dicle Koğacıoğlu Makale Ödülü 2017 - Bornova Belediyesi Şiir Yarışması - GİO 2017 Roman Ödülü - Sunullah Arısoy 2017 Şiir Ödülü Hüseyin Atabaş’ın - Gençlerden Atatürk'e Mektup Yarışması - "Attila İlhan Edebiyat Ödülleri" başvuruları başladı -

Zeynel Çok

Zeynel Çok Şiirleri İçin TıklayınZeynel ÇOK (1950-   )

1950 yılında Mersin’de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimimi aynı kentte, İktisadi Ticari İlimler Akademisi’ni ise Adana’da bitirdi. 1980 öncesi bölgesel ölçülerde gazetecilik, Mersin Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu üyeliği ve Basın İş Sendikası İçel (MERSİN) Şube Başkanlığı görevlerinde bulundu. 1994 yılından beri Almanya’nın Bielefeld şehrinde yaşıyor. Evli ve iki çocuk babası.

İlk şiiri 70’li yılların başında yayımlandı. İlk kitabı Yüreğimde Kaç Sevginin Rüzgârı'nı 1989 yılında yayımladı. Göç ile birlikte Türkiye’den uzakta yaşamak sonucu yazmaya yeniden yoğunlaştı. 2003 yılı sonlarından itibaren yazdıkları edebiyat dergileri ile buluşmaya başladı. Varlık, Patika, Ayrıntı, Ardıçkuşu, İmgelem Çocukları, Andız, Arkadaş, Güney, Berfin Bahar, Çalı, Hayal,Özgür Pencere, Edebiyat ve Eleştiri dergilerinde şiirleri yayınlandı. Son zamanlarda şiirin yanı sıra öykü ve kısa denemeler de yazıyor.

Yapıtları:
Yüreğimde Kaç Sevginin Rüzgârı
Ağır Zaman Yangınları
Yalnızlık Karanfili

 

 

 
Şiirakademisi ticari amaç gütmediği için ürünlere telif hakkı ödemez. Ürünlerin telif hakkı yazarına aittir.
5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası uyarınca, ürünler site yönetiminden ve yazarından izinsiz kullanılamaz.  
Bebek Giyim - Toptan Oyuncak - web tasarım
Şiir Akademisi - Ana Sayfa