Şiir akademisi logo
Şairler Şiirler menü Öyküler
Fakir Baykurt Öykü Yarışması - Sarıyer Belediyesi Fakir Baykurt Öykü Yarışması sonuçlandı - Tanpınar Şiir Yarışması’nda Sonuçlar Açıklandı - 9. Aşık Mahzuni Şerif Beste Yarışması başlıyor - Dicle Koğacıoğlu Makale Ödülü 2017 - Bornova Belediyesi Şiir Yarışması - GİO 2017 Roman Ödülü - Sunullah Arısoy 2017 Şiir Ödülü Hüseyin Atabaş’ın - Gençlerden Atatürk'e Mektup Yarışması - "Attila İlhan Edebiyat Ödülleri" başvuruları başladı -

Yavuz Bülent BAKİLER

Yavuz Bülent BAKİLER Şiirleri İçin Tıklayın


Yavuz Bülent BAKİLER: (1936-   )

23 Nisan 1936'da Sivas’ta doğdu. İlk ve orta öğrenimini Sivas'ta tamamladı. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'den mezun oldu. Bir süre Ankara Televizyonu ve Ankara Radyosu'nda çalıştı. Kültür Bakanlığı müsteşar yardımcısı olarak görevlendirildi. Gazetecilik, yöneticilik, avukatlık yaptı, Sivas milletvekili seçildi. Halen Tercüman Gazetesinde köşe yazıları yazmaktadır.

Şiir yaşamı üniversite öğrencisiyken başladı. İlk şiirleri  Kopuz ve Orkun dergilerinde yayımlandı. Geleneksel şiirimizin öz ve şekil özelliklerine bağlı kalan Bakiler, Hisar dergisi şairleri arasında yer aldı. Kendine has bir şiir diliyle Anadolu'yu, Anadolu insanıni, onların sorunlarını yapıcı bir tavırla dile getirdi. Yer yer hamasi söyleme kaçsa da sade ve rahat bir dili, mistik bir üslubu vardır.

Yapıtları :

Şiir:
Yalnızlık, (1962)
Duvak, (1971)
Seninle, (1986)
Harman, (2000)

Gezi notları:
Üsküp’ten Kosova’ya
Türkistan Türkistan

İncelemeleri:
Şiirimizde Ana
Sivas'a Şiir
Âşık Veysel
Elçibey
Mehmet Akif'te Çağdaş Türkiye İdeali
Sözün Doğrusu 1-2
Sevgi Mektupları
Gidenlerin Ardından
Arif Nihat Asya İhtişamı

 

 

 
Şiirakademisi ticari amaç gütmediği için ürünlere telif hakkı ödemez. Ürünlerin telif hakkı yazarına aittir.
5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası uyarınca, ürünler site yönetiminden ve yazarından izinsiz kullanılamaz.  
Bebek Giyim - Toptan Oyuncak - web tasarım
Şiir Akademisi - Ana Sayfa