Şiir akademisi logo
Şairler Şiirler menü Öyküler
Fakir Baykurt Öykü Yarışması - Sarıyer Belediyesi Fakir Baykurt Öykü Yarışması sonuçlandı - Tanpınar Şiir Yarışması’nda Sonuçlar Açıklandı - 9. Aşık Mahzuni Şerif Beste Yarışması başlıyor - Dicle Koğacıoğlu Makale Ödülü 2017 - Bornova Belediyesi Şiir Yarışması - GİO 2017 Roman Ödülü - Sunullah Arısoy 2017 Şiir Ödülü Hüseyin Atabaş’ın - Gençlerden Atatürk'e Mektup Yarışması - "Attila İlhan Edebiyat Ödülleri" başvuruları başladı -

Tuna KİRAMETÇİ

Tuna KİRAMETÇİ Şiirleri İçin Tıklayın


Tuna KİREMİTÇİ (1973- )

24 Şubat 1973'te Eskişehir'de doğdu. Galatasaray Lisesi'nden mezun olduktan sonra Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde Sinema eğitimi gördü. Evli olan Kiremitçi eşi ve oğluyla birlikte İstanbul’da yaşamaktadır.

İlk şiirleri lise yıllarında yayımlandı. Sonraki yıllarda şiir ve denemeleri; Varlık, Gösteri, Milliyet Sanat, Kitap-lık, Nar, Sombahar ve Aykırı gibi dergilerde yayımlandı. 1994 yılında 'Yaşar Nabi Nayır Ödülü'nü Şiir dalında kazandı. Popülizmin Okuyucunun duygularına hitap eden, günlük beğenileri günlük dille yazdığı derinliği olmayan romanlar yazdı. Popülist kültürün kurbanlarından olan yazar, senarist ve yönetmen olarak üç kısa filme imza attı ve kurduğu 'Kumdan Kaleler' topluluğuyla Şarkı sözlerini yazdığı solistliğini, gitaristliğini ve aranjörlüğünü yaptığı bir rock albümü hazırladı.

Yapıtları:
Ayabakanlar (şiir)
Akademi (şiir)
Git Kendini Çok Sevdirmeden (roman)
Bu İşte Bir Yalnızlık Var (roman)
Yolda Üç Kiş (roman)
Dualar Kalıcıdır (roman)

Ödülleri:
1994 Yaşar Nabi Nayır Ödülü
1997 Erguvan Balkan Şiir Ödülü / Bosnalı şair İzzet Sarayliç'le paylaştı.

 
Şiirakademisi ticari amaç gütmediği için ürünlere telif hakkı ödemez. Ürünlerin telif hakkı yazarına aittir.
5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası uyarınca, ürünler site yönetiminden ve yazarından izinsiz kullanılamaz.  
Bebek Giyim - Toptan Oyuncak - web tasarım
Şiir Akademisi - Ana Sayfa