Şiir akademisi logo
Şairler Şiirler menü Öyküler
Fakir Baykurt Öykü Yarışması - Sarıyer Belediyesi Fakir Baykurt Öykü Yarışması sonuçlandı - Tanpınar Şiir Yarışması’nda Sonuçlar Açıklandı - 9. Aşık Mahzuni Şerif Beste Yarışması başlıyor - Dicle Koğacıoğlu Makale Ödülü 2017 - Bornova Belediyesi Şiir Yarışması - GİO 2017 Roman Ödülü - Sunullah Arısoy 2017 Şiir Ödülü Hüseyin Atabaş’ın - Gençlerden Atatürk'e Mektup Yarışması - "Attila İlhan Edebiyat Ödülleri" başvuruları başladı -

Tuğrul KESKİN

Tuğrul KESKİN Şiirleri İçin Tıklayın


Tuğrul KESKİN (1960-  )
 
Şair, 15 Mayıs 1961'de Iğdır'ın Aralık İlçesi'nde doğdu. Asıl adı Ertuğrul Keskin'dir. Bazı şiirlerinde Azer Tuğrul Keskin, A.Tuğrul Keskin adlarını da kullandı. İzmir Atatürk Ticaret Lisesi'ni bitirdi. Muğla İşletme Yüksek Okulu'nda öğrenciyken yüksek öğrenimini sonlandırdı ve ticarete atıldı. Değişik işlerde çalıştı, yöneticilik yaptı. Piya Yayınları'nın kurucuları arasında yer aldı. Bir kız çocuğu babası olan Keskin Türkiye Yazarlar Sendikası (TYS), Edebiyatçılar Derneği ve Dil Derneği üyesidir.

İlk şiirleri itibaren Yaba ve Yeni Olgu dergilerinde yayınlandı. Şiir ve yazıları; Türkiye Yazıları, Dönemeç, Ortaklaşa, Yamaç, Yarın, E, Yeni Biçem, Edebiyat ve Eleştiri, Papirüs, Ötekisiz, Kum, Düşe-Yazma, Agora, Ünlem, Gediz, Dize, Üç Nokta, vd. dergilerde yayımlandı. 'Ütopya' ve 'Kunduz Düşleri' dergilerini çıkartan ekipte yer aldı. Yeni Bütüncü Şiirin Manifestosu'nu yayımladı. "1980'li yıllarda başlayan şiir serüveninde göçlendirilmiş ve kurulu düzene başkaldıranların amansız yazgısını, kendi yaşantı örüntüleriyle içi içe örerek, duru bir dille, birey-toplum izdüşüm dengesini gözeterek, imgeyi maske düşürücü bir tarzda kullanan çıplak şiirler yazıyor."
 
Yapıtları: 
Bir Suyun Kıyısında (1985)
Kırılan Kar Sesi (1988)
Babek (1990)
Tacir ve Cinayet (1994)
İpekler Çoğaltmaya (1999)
Zifir (2004)
Solgun (2004)
Eski’ten (2005)
Babek Bir İsyan (2005)
 
Ödülleri:
1990 Dokuz Eylül Şiir Ödülü
1994 Dionysos Şiir Ödülü
2004 Yunus Nadi Şiir Ödülü / Zifir ile
2004 Dionysos Şiir Ödülü / Yeniden ile
2008 Behçet Aysan Şiir Ödülü

 

 

 
Şiirakademisi ticari amaç gütmediği için ürünlere telif hakkı ödemez. Ürünlerin telif hakkı yazarına aittir.
5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası uyarınca, ürünler site yönetiminden ve yazarından izinsiz kullanılamaz.  
Bebek Giyim - Toptan Oyuncak - web tasarım
Şiir Akademisi - Ana Sayfa