Şiir akademisi logo
Şairler Şiirler menü Öyküler
Fakir Baykurt Öykü Yarışması - Sarıyer Belediyesi Fakir Baykurt Öykü Yarışması sonuçlandı - Tanpınar Şiir Yarışması’nda Sonuçlar Açıklandı - 9. Aşık Mahzuni Şerif Beste Yarışması başlıyor - Dicle Koğacıoğlu Makale Ödülü 2017 - Bornova Belediyesi Şiir Yarışması - GİO 2017 Roman Ödülü - Sunullah Arısoy 2017 Şiir Ödülü Hüseyin Atabaş’ın - Gençlerden Atatürk'e Mektup Yarışması - "Attila İlhan Edebiyat Ödülleri" başvuruları başladı -

Oktay TAFTALI

Oktay TAFTALI Şiirleri İçin Tıklayın

Oktay TAFTALI (1958-   )

25 Ekim 1958'de Erzurum'da doğdu.  Haydarpaşa Lisesi'ni ve İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümünü bitirdi (1982). Aynı bölümde master yaptı. Viyana Üniversitesi'nde başladığı doktora öğrenimini tamamlamadı.
1980'den bu yana Üç Çiçek, Poetika, Düşler, E dergisi çevrelerinde yer aldı.  Bu dergilerin yanı sıra şiir ve denemeleri; Oluşum, Somut, Yazko Edebiyet, Varlık, Sombahar gibi dergilerde yayımlandı. İlk şiir kitabı Pembe Aralık 1986'da yayımlandı. Onu, 1993'de Suların Durulduğu Yerde Yalnız Askerler (şiir), 1998'de Kan Geleneği (şiir) ve Sivil Aşk Yoktur (toplu şiirler) adlı kitaplar izledi. Ayrıca Şiir Ahlak ve Estetik, Medya Çağında Düşünce, Emperyalizm, Ahlak ve Siyaset Üzerine Bir Uzun mektup, Batı Aydınlanmasının Sonu ve Yerli Düşünce diğer kitaplarıdır.

Yapıtları :
Pembe Aralık (1986)
Suların Durulduğu Yerde Yalnız Askerler (1994)
Kan Geleneği (1997)
Sivil Aşk Yoktur (ilk üç kitap,1999)
Ahlak, Estetik Ve Şiir (1900)
Medya Çağında Düşünce
Emperyalizm
Ahlak ve Siyaset Üzerine Bir Uzun mektup
Batı Aydınlanmasının Sonu
Yerli Düşünce

 
Şiirakademisi ticari amaç gütmediği için ürünlere telif hakkı ödemez. Ürünlerin telif hakkı yazarına aittir.
5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası uyarınca, ürünler site yönetiminden ve yazarından izinsiz kullanılamaz.  
Bebek Giyim - Toptan Oyuncak - web tasarım
Şiir Akademisi - Ana Sayfa