Şiir akademisi logo
Şairler Şiirler menü Öyküler
Fakir Baykurt Öykü Yarışması - Sarıyer Belediyesi Fakir Baykurt Öykü Yarışması sonuçlandı - Tanpınar Şiir Yarışması’nda Sonuçlar Açıklandı - 9. Aşık Mahzuni Şerif Beste Yarışması başlıyor - Dicle Koğacıoğlu Makale Ödülü 2017 - Bornova Belediyesi Şiir Yarışması - GİO 2017 Roman Ödülü - Sunullah Arısoy 2017 Şiir Ödülü Hüseyin Atabaş’ın - Gençlerden Atatürk'e Mektup Yarışması - "Attila İlhan Edebiyat Ödülleri" başvuruları başladı -

Mustafa OCAK

Mustafa OCAK Şiirleri İçin TıklayınMustafa OCAK (1972- )

1972’de Bulgaristan’da doğdu. Altı yaşındayken ailesiyle birlikte Bursa'ya göç etti. Uludağ Üniversitesi'nden Makine Mühendisi olarak mezun oldu. 2000 yılında gittiği Londra’da 2 yılı aşkın bir süre kaldı ve ‘İş İdaresi’ üzerine yüksek lisans yaptı. Halen Bursa'da yaşamakta, şiir, deneme ve politik eleştirel yazılar yazmaktadır.

Yazın dünyasına şiirle giriş yaptı. 1980’li yılların sonlarından itibaren yazdığı şiirlerde farklı açılımlar denediyse de, genel olarak imge yoğunluğu ve sözcük titizliği belirgin bir ağırlık kazandı. Şiirleri; Yeni Biçem, Mozaik, Fayton, Başka, Poetik’us, İzlek, İnsancıl, Akatalpa, Şiir Özlüyorum gibi dergilerde yayımlandı. 1994’te Uludağ Üniversitesi Şiir Birincilik, 1995’de Balıkesir Üniversitesi Başarı ve Sabri Altınel Şiir Ödüllerini kazandı. 1990’lı yılların ilk yarısında yazdığı denemeleri, ‘Yarın Diye Bir Şey Vardır ’ isimli kitabında yayımlandı (1996). Aynı yıl hiçbir ödül yarışmasına katılmama kararını ilke olarak benimsedi ve ödül yarışmalarına karşı açıkça tavır aldı. İlk şiir kitabı 1999'da yayımlandı (Geçmiş Zaman Siluetleri-Hera şiir). İkinci şiir kitabı (Eksik Sayıklama-Yom Yayınları) 2005'de yayımlandı.

Yapıtları:

Şiir:
Geçmiş Zaman Siluetleri (Hera şiir-1999)
Eksik Sayıklama (Yom Yayınları-2005)

Deneme:
Yarın Diye Bir Şey Vardır

 
Şiirakademisi ticari amaç gütmediği için ürünlere telif hakkı ödemez. Ürünlerin telif hakkı yazarına aittir.
5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası uyarınca, ürünler site yönetiminden ve yazarından izinsiz kullanılamaz.  
Bebek Giyim - Toptan Oyuncak - web tasarım
Şiir Akademisi - Ana Sayfa