Şiir akademisi logo
Şairler Şiirler menü Öyküler
Fakir Baykurt Öykü Yarışması - Sarıyer Belediyesi Fakir Baykurt Öykü Yarışması sonuçlandı - Tanpınar Şiir Yarışması’nda Sonuçlar Açıklandı - 9. Aşık Mahzuni Şerif Beste Yarışması başlıyor - Dicle Koğacıoğlu Makale Ödülü 2017 - Bornova Belediyesi Şiir Yarışması - GİO 2017 Roman Ödülü - Sunullah Arısoy 2017 Şiir Ödülü Hüseyin Atabaş’ın - Gençlerden Atatürk'e Mektup Yarışması - "Attila İlhan Edebiyat Ödülleri" başvuruları başladı -

Ahmet Güntan

Ahmet Güntan Şiirleri İçin Tıklayın
AHMET GÜNTAN (1955-....)

İzmir'de doğdu. Güzelyalı Müdafa-i Hukuk İlkokulu'nda, ortaöğrenimini İzmir Bornova Maarif Koleji'nde tamamladı; ODTÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü'nü bitirdi. Yine bu yıllarda şiir üstüne yazdıklarını çeşitli dergilerde yayınladı.
Şiirleri ilk önce Birikim dergisinde yayımlandı. Yeni İnsan dergisinde müzik yazıları yazdı. İlk kitabı İlk Kan'ı kendi olanakları ile yayımlattı ve bu kitapla adını duyurdu. Aşk ve yalnızlık gibi temalar çevresinde geliştirdiği duyarlığını kendine özgü yenilikçi bir şiir diliyle yansıttığı, açık, yalın, somut ve sıkı bir şiir yapısı kurduğu kabul edildi.


Yapıtları :
İlk Kan
Köpüklü Bir Kan, Bir Duman
Nezle - Lale Müldür ile -
Romeo ve Romeo
 
Şiirakademisi ticari amaç gütmediği için ürünlere telif hakkı ödemez. Ürünlerin telif hakkı yazarına aittir.
5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası uyarınca, ürünler site yönetiminden ve yazarından izinsiz kullanılamaz.  
Bebek Giyim - Toptan Oyuncak - web tasarım
Şiir Akademisi - Ana Sayfa