Şiir akademisi logo
Şairler Şiirler menü Öyküler
Fakir Baykurt Öykü Yarışması - Sarıyer Belediyesi Fakir Baykurt Öykü Yarışması sonuçlandı - Tanpınar Şiir Yarışması’nda Sonuçlar Açıklandı - 9. Aşık Mahzuni Şerif Beste Yarışması başlıyor - Dicle Koğacıoğlu Makale Ödülü 2017 - Bornova Belediyesi Şiir Yarışması - GİO 2017 Roman Ödülü - Sunullah Arısoy 2017 Şiir Ödülü Hüseyin Atabaş’ın - Gençlerden Atatürk'e Mektup Yarışması - "Attila İlhan Edebiyat Ödülleri" başvuruları başladı -

Deniz DURUKAN

Deniz DURUKAN Şiirleri İçin Tıklayın

Deniz DURUKAN (1966-  )

1966 İstanbul’da doğdu. Yazın alanına ilk olarak şiirleriyle giren Deniz Durukan, gerek şiirleri, gerek edebiyat üzerine yazıları Varlık, Yasakmeyve, Kitap-lık, Özgür Edebiyat, E, No, Karakalem gibi çeşitli dergilerde yayınlandı. Yoğun olarak rock müzikle ilgilenen Durukan, rock müzik üzerine yapmış olduğu inceleme yazıları ve röportajlarını ilk olarak Roll, Öküz, Hayvan, Picus, Karakalem, Yüksekses gibi dergilerde ve Cumhuriyet Pazar eki, Radikal, Yarın gibi gazetelerde yayınladı.

Güven Erkin Erkal’le birlikte hazırladığı Türk Rock 2000 adlı kitabın ardından, Türk Rock 2001 ve İyiler Siyah Giyer adlı müzik kitaplarını çıkardı.

2005 yılında ilk şiir kitabı Şakağına Daya Beni ve 2009 yılında Rugan adlı şiir kitapları Komşu yayınlarından çıktı.

 
Şiirakademisi ticari amaç gütmediği için ürünlere telif hakkı ödemez. Ürünlerin telif hakkı yazarına aittir.
5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası uyarınca, ürünler site yönetiminden ve yazarından izinsiz kullanılamaz.  
Bebek Giyim - Toptan Oyuncak - web tasarım
Şiir Akademisi - Ana Sayfa