Şiir akademisi logo
Şairler Şiirler menü Öyküler
Fakir Baykurt Öykü Yarışması - Sarıyer Belediyesi Fakir Baykurt Öykü Yarışması sonuçlandı - Tanpınar Şiir Yarışması’nda Sonuçlar Açıklandı - 9. Aşık Mahzuni Şerif Beste Yarışması başlıyor - Dicle Koğacıoğlu Makale Ödülü 2017 - Bornova Belediyesi Şiir Yarışması - GİO 2017 Roman Ödülü - Sunullah Arısoy 2017 Şiir Ödülü Hüseyin Atabaş’ın - Gençlerden Atatürk'e Mektup Yarışması - "Attila İlhan Edebiyat Ödülleri" başvuruları başladı -

Cem UZUNGÜNEŞ

Cem UZUNGÜNEŞ Şiirleri İçin Tıklayın


Cem UZUNGÜNEŞ (1962- )

15 Şubat 1962’de Bulgaristan’da doğdu. Çocukluğunun bir bölümü Deliorman bölgesinde, Razgrad’a bağlı Ezerçe köyünde geçti. Ailesi Türkiye'ye göç ettil ve Aydın’da yerleşti. İlk ve Ortaokulu Aydın'da okudu. Kuleli Askeri Lisesi’ni, Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü bitirdi. İzmir ve İstanbul'da İngilizce öğretmenliği yaptı.

Şiirleri 1988 yılından bu yana Varlık, Ludingirra, Defter, E Dergisi, Kaşgar, Evrensel Kültür Adam Sanat, Argos, Sombahar ve Kitap-lık dergilerinde yayımlandı. İlk şiir kitabı Soluğan (1998) ile Kültür Bakanlığı 75. Yıl Başarı Ödülü’nü aldı.

Yapıtları:
Soluğan
Arzu Evi

Ödülleri:
Kültür Bakanlığı 75. Yıl Başarı Ödülü / Soluğan ile
 
Şiirakademisi ticari amaç gütmediği için ürünlere telif hakkı ödemez. Ürünlerin telif hakkı yazarına aittir.
5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası uyarınca, ürünler site yönetiminden ve yazarından izinsiz kullanılamaz.  
Bebek Giyim - Toptan Oyuncak - web tasarım
Şiir Akademisi - Ana Sayfa