Şiir akademisi logo
Şairler Şiirler menü Öyküler
Fakir Baykurt Öykü Yarışması - Sarıyer Belediyesi Fakir Baykurt Öykü Yarışması sonuçlandı - Tanpınar Şiir Yarışması’nda Sonuçlar Açıklandı - 9. Aşık Mahzuni Şerif Beste Yarışması başlıyor - Dicle Koğacıoğlu Makale Ödülü 2017 - Bornova Belediyesi Şiir Yarışması - GİO 2017 Roman Ödülü - Sunullah Arısoy 2017 Şiir Ödülü Hüseyin Atabaş’ın - Gençlerden Atatürk'e Mektup Yarışması - "Attila İlhan Edebiyat Ödülleri" başvuruları başladı -

Ayten ÇOLAKOĞLU

Ayten ÇOLAKOĞLU Şiirleri İçin Tıklayın


Ayten ÇOLAKOĞLU (1975-  )

4 Mart 1975'te Avustralya’nın Melbourne kentinde doğdu. Türkçe’yi dokuz yaşında geldiği Türkiye’de öğrendi.  Avustralya’da gördüğü dört yıllık öğrenimi yok sayılarak ilkokul 1. sınıftan öğrenime başladı. ortaokul ikinci sınıfta öğrenimini yarıda iş yaşamına atıldı.  Çeşitli sektörlerde çalıştı. Avusturalya'ya döndü ve bir yıl süresince Melburn'daki Swinburne Üniversitesi'nde İngilizce dilimi gelişimi ve Holmesglen Enstütüsü'nde resim dersleri aldı. Tekrar Türkiye'ye döndü veşirketlerde yönetici asistanlığı yaptı. Yarım kalan eğitimine devam ederek akşam lisesi’nden mezun oldu. Halen bir Şirket’te Yönetim Kurulu Başkan Asistanı olarak çalışmakta. Bir Tv kanalında şiir programı hazırladı ve sundu.

Şiirin yanısıra resimle de uğraşan Çolakoğlu'nun şiir ve yazıları; Simge, Güzel yazılar, İspinoz, Kuzey Yıldızı, Şiir Ülkesi, Pencere ve Hayal adlı dergilerde yayınlandı.

Yapıtları:
Sesimdeki Kuğu (Hayal Yayıncılık)

Ödülleri :
2003 Kocaeli Üniversitesi Şiir Ödülü
2004 Arkadaş Z. Özger Şiir Yarışması / övgüye değer
2004 Atadost Edebiyat Ödülleri / övgüye değer, "Zehirli Üzüm" adlı ile
2004 Çukurova Üniversitesi Adnan Yücel Şiir Yarışması / üçüncülük

 

 
Şiirakademisi ticari amaç gütmediği için ürünlere telif hakkı ödemez. Ürünlerin telif hakkı yazarına aittir.
5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası uyarınca, ürünler site yönetiminden ve yazarından izinsiz kullanılamaz.  
Bebek Giyim - Toptan Oyuncak - web tasarım
Şiir Akademisi - Ana Sayfa