Şiir akademisi logo
Şairler Şiirler menü Öyküler
Fakir Baykurt Öykü Yarışması - Sarıyer Belediyesi Fakir Baykurt Öykü Yarışması sonuçlandı - Tanpınar Şiir Yarışması’nda Sonuçlar Açıklandı - 9. Aşık Mahzuni Şerif Beste Yarışması başlıyor - Dicle Koğacıoğlu Makale Ödülü 2017 - Bornova Belediyesi Şiir Yarışması - GİO 2017 Roman Ödülü - Sunullah Arısoy 2017 Şiir Ödülü Hüseyin Atabaş’ın - Gençlerden Atatürk'e Mektup Yarışması - "Attila İlhan Edebiyat Ödülleri" başvuruları başladı -

Aytekin KARAÇOBAN

Aytekin KARAÇOBAN Şiirleri İçin Tıklayın
Aytekin KARAÇOBAN (1958- )

23 Ağustos 1958'de Kırşehir'de doğdu. Lise öğrenimini 1976 yılında Ankara'da tamamladı. Yüksek öğrenimini Diyarbakır'da, Dicle Üniversitesi, Fransız Dili ve Eğitimi Anabilim Dalı’nda yaptı. Aynı fakültede iki yıl araştırma görevlisi olarak görev yaptı. 1988'de Fransa'ya yerleşti. Daha sonra Fransa'da "Fransız Direniş Şiiri" adlı tezi ile yüksek lisansını tamamladı. Halen Fransa'da yaşamaktadır.

Şiirleri, şiir çevirileri ve yazıları; Akdeniz, Amida, Dize, Düşlem, Edebiyat ve Eleştiri, Edebiyat 81, İzlek, Kavram ve Kargaşa, Pencere, Poetik'us, Promete, Sanat Rehberi, Sombahar, Su, Şiir-lik, Şiir Odası, Türkiye Yazıları, Yapıt, Yarın, Yazın, Yeni Biçem, Yeni Türkü, gibi dergilerde yayımlandı.

Yapıtları (şiir):
Pablo Neruda’yla Söyleşi
Ben Gülün Kardeşiyim
Anlık Görüntüler
Kavuşma Tadında

 

 
Şiirakademisi ticari amaç gütmediği için ürünlere telif hakkı ödemez. Ürünlerin telif hakkı yazarına aittir.
5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası uyarınca, ürünler site yönetiminden ve yazarından izinsiz kullanılamaz.  
Bebek Giyim - Toptan Oyuncak - web tasarım
Şiir Akademisi - Ana Sayfa