Şiir akademisi logo
Şairler Şiirler menü Öyküler
Fakir Baykurt Öykü Yarışması - Sarıyer Belediyesi Fakir Baykurt Öykü Yarışması sonuçlandı - Tanpınar Şiir Yarışması’nda Sonuçlar Açıklandı - 9. Aşık Mahzuni Şerif Beste Yarışması başlıyor - Dicle Koğacıoğlu Makale Ödülü 2017 - Bornova Belediyesi Şiir Yarışması - GİO 2017 Roman Ödülü - Sunullah Arısoy 2017 Şiir Ödülü Hüseyin Atabaş’ın - Gençlerden Atatürk'e Mektup Yarışması - "Attila İlhan Edebiyat Ödülleri" başvuruları başladı -

Canan AL

Canan AL Şiirleri İçin Tıklayın


 Canan AL (1982 - )

9 Haziran 1982'de Siverek'te doğdu. Çocukluğu Manisa’da geçti. Ortaokul ve lise öğrenimini İzmir’de tamamladı. Süleyman Demirel Üniversitesi Burdur Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümü'den mezun oldu. İzmir’de yaşıyor ve MEB’nda öğretmen olarak görev yapıyor.

Yazı ve şiirlerinde Nehir Amara adını da kullanan Canan Al'ın ürünleri Berfin Bahar, Koridor, İzdiham Sanat, Deliler Teknesi, Dar Sokak, E Hali gibi dergilerde yayımlandı. 2007’de 'Kendi Dilinde Ağlamak' adlı ilk kitabı yayımlananan Al, 2010 Cemal Süreya Şiir Yarışması'nda 'Biraz Daha Işık' adlı dosyası ile başarı ödülü kazandı.

Yapıtları:
Kendi Dilinde Ağlamak (Roman, 2007)

Ödülleri:
2010 Cemal Süreya Şiir Yarışması Başarı Ödülü, 'Biraz Daha Işık' adlı dosyası ile.

 

 

 
Şiirakademisi ticari amaç gütmediği için ürünlere telif hakkı ödemez. Ürünlerin telif hakkı yazarına aittir.
5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası uyarınca, ürünler site yönetiminden ve yazarından izinsiz kullanılamaz.  
Bebek Giyim - Toptan Oyuncak - web tasarım
Şiir Akademisi - Ana Sayfa