Şiir akademisi logo
Şairler Şiirler menü Öyküler
Fakir Baykurt Öykü Yarışması - Sarıyer Belediyesi Fakir Baykurt Öykü Yarışması sonuçlandı - Tanpınar Şiir Yarışması’nda Sonuçlar Açıklandı - 9. Aşık Mahzuni Şerif Beste Yarışması başlıyor - Dicle Koğacıoğlu Makale Ödülü 2017 - Bornova Belediyesi Şiir Yarışması - GİO 2017 Roman Ödülü - Sunullah Arısoy 2017 Şiir Ödülü Hüseyin Atabaş’ın - Gençlerden Atatürk'e Mektup Yarışması - "Attila İlhan Edebiyat Ödülleri" başvuruları başladı -

Ahmet CEMİL

Ahmet CEMİL Şiirleri İçin Tıklayın


 Ahmet CEMİL (1966-  )

1966'da Tunceli'de doğdu. İlk ve Orta öğrenimini doğduğu ilde yaptı. Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü'nde lisansını tamamladı. Bir süre arıcılık ile uğraştı. Malum "E....kon" baskıları nedeniyle arıcılık hayatı kısa sürdü. Enerji Sanayi Maden Kamu Emekçileri Sendika aktif üyesi Tüm Ener-Sen İl Temsilciliği ve Genel Kurul Delegeliği, Enerji Yapı Yol Sen İl Temsilciliği görevinde bulundu. Halen eşi ve çocuğuyla Tunceli'de emeğini pazarlayarak yaşamını sürdürüyor.

Yazı ve şiirleri Dersimde İklim, Dersim HAYAT, Munzur Haber, Tunceli Emek, Munzur, Munzur Etnografya ve Halk Bilim, Yaba, Esmer (Web) ve İnsancıl gibi dergi gazetelerde lerde yayımlandı. Üçü yayımlanmış, biri yayıma hazır şiir kitapları var.

Yapıtları:
Sansürlü Ülke  ( Aydın Kitapevi Yay. 1999 )
Çığ Gibi  ( Kalan Yay. 2001)
Va…  (Kalan Yay. 2004)
AŞK-Sağır ve Karanlık  (Yayım Aşamasında)

 
Şiirakademisi ticari amaç gütmediği için ürünlere telif hakkı ödemez. Ürünlerin telif hakkı yazarına aittir.
5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası uyarınca, ürünler site yönetiminden ve yazarından izinsiz kullanılamaz.  
Bebek Giyim - Toptan Oyuncak - web tasarım
Şiir Akademisi - Ana Sayfa