Şiir akademisi logo
Şairler Şiirler menü Öyküler
Fakir Baykurt Öykü Yarışması - Sarıyer Belediyesi Fakir Baykurt Öykü Yarışması sonuçlandı - Tanpınar Şiir Yarışması’nda Sonuçlar Açıklandı - 9. Aşık Mahzuni Şerif Beste Yarışması başlıyor - Dicle Koğacıoğlu Makale Ödülü 2017 - Bornova Belediyesi Şiir Yarışması - GİO 2017 Roman Ödülü - Sunullah Arısoy 2017 Şiir Ödülü Hüseyin Atabaş’ın - Gençlerden Atatürk'e Mektup Yarışması - "Attila İlhan Edebiyat Ödülleri" başvuruları başladı -

Erdem BAYAZIT

Erdem BAYAZIT Şiirleri İçin Tıklayın

Erdem BAYAZIT (1939-2008)

1939'da Kahraman Maraş'ta doğdu. İlk ve orta öğrenimini doğduğu kentte tamamladı. Bir süre İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne devam etti. Öğrenimini yarıda bıraktı. Sonra Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirdi. Kahramanmaraş Lisesi'nde edebiyat öğretmeni olarak göreve başladı. DKahramanmaraş İl Halk Kütüphanesi müdürlüğü görevinde bulundu. Devlet Planlama Teşkilatı'na sözleşmeli personel olarak görev yaptı. 1987'de Anavatan Partisi'nden Kahramanmaraş milletvekili seçildi.

İlk şiiri Kahramanmaraş'ta yayınlanan Hamle dergisinde çıktı. Şiir ve yazılarını Büyük Doğu, Diriliş, Edebiyat, Mavera, Yedi İklim dergileri ile Yeni İstiklal, Yeni Devir ve Zaman gazetelerinde yayımlandı.  Edebiyat ve Mavera dergilerinin kurucuları arasında yer aldı. 1983 yılında Türkiye Yazarlar Birliği Basın Ödülü'nü kazandı.

Yapıtları:
Sebep Ey (1972)
İpek yolundan Afganistan'a (1983)
Risaleler (1988)
Şiirler (2007)

Ödülleri:
1983 Türkiye Yazarlar Birliği Basın Ödülü / İpek yolundan Afganistan'a ile
1988 Türkiye Yazarlar Birliği Şiir Ödülü / Risaleler ileSayfayı Hazırlayan: Gülay Göyce

 
Şiirakademisi ticari amaç gütmediği için ürünlere telif hakkı ödemez. Ürünlerin telif hakkı yazarına aittir.
5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası uyarınca, ürünler site yönetiminden ve yazarından izinsiz kullanılamaz.  
Bebek Giyim - Toptan Oyuncak - web tasarım
Şiir Akademisi - Ana Sayfa