Şiir akademisi logo
Şairler Şiirler menü Öyküler
Fakir Baykurt Öykü Yarışması - Sarıyer Belediyesi Fakir Baykurt Öykü Yarışması sonuçlandı - Tanpınar Şiir Yarışması’nda Sonuçlar Açıklandı - 9. Aşık Mahzuni Şerif Beste Yarışması başlıyor - Dicle Koğacıoğlu Makale Ödülü 2017 - Bornova Belediyesi Şiir Yarışması - GİO 2017 Roman Ödülü - Sunullah Arısoy 2017 Şiir Ödülü Hüseyin Atabaş’ın - Gençlerden Atatürk'e Mektup Yarışması - "Attila İlhan Edebiyat Ödülleri" başvuruları başladı -

Hayrettin GEÇKİN

Hayrettin GEÇKİN Şiirleri İçin TıklayınHayrettin GEÇKİN (1956-  )

24 Ocak 1956'da Artvin'in Şavşat İlçesine bağlı Çoraklı Köyü'nde doğdu. İlkokulu köyünde bitirdi. Artvin ilköğretim Okulu'ndan mezun oldu.  Samsun ve Kocaeli'de öğretmen olarak görev yaptı. Anadolu Üniversitesi ön lisans ve lisans bölümlerini tamamladı. 1999'da emekli oldu. Emeklilikten sonra da çeşitli kurumlarda öğretmenlik yapmayı sürdürdü. Halen özel bir öğretim kurumunun yöneticiliğini yapan Geçkin, TYS üyesi.

Şiir ve yazıları Ada, Ahenk, Berfin Bahar, Çalı, Şair Çıkmazı, Uzak Ülke, Öküz, Bizim Sanat, Eski, Tay ve Varlık, gibi çeşitli edebiyat ve sanat dergilerinde, Yeni İmece ve Kocaeli Demokrat Gazetesi’nde yayımlandı.

Yapıtları:
Şiirkondu (1997)
Düş Lekeleri (2001)
Bir Uçurum Arka Çıktı Bana (2004)
Su Vakti (2007)
Beni Nereye Götür (2007)

Ödülleri:
2002 Başaran Şiir ödülü -ikincilik- / "Düş Lekeleri" ile
2008 Ergin Günçe Şiir Ödülü -Övgüye değer - / “Su Vakti” adlı kitabı ile

 
Şiirakademisi ticari amaç gütmediği için ürünlere telif hakkı ödemez. Ürünlerin telif hakkı yazarına aittir.
5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası uyarınca, ürünler site yönetiminden ve yazarından izinsiz kullanılamaz.  
Bebek Giyim - Toptan Oyuncak - web tasarım
Şiir Akademisi - Ana Sayfa