Şiir akademisi logo
Şairler Şiirler menü Öyküler
Fakir Baykurt Öykü Yarışması - Sarıyer Belediyesi Fakir Baykurt Öykü Yarışması sonuçlandı - Tanpınar Şiir Yarışması’nda Sonuçlar Açıklandı - 9. Aşık Mahzuni Şerif Beste Yarışması başlıyor - Dicle Koğacıoğlu Makale Ödülü 2017 - Bornova Belediyesi Şiir Yarışması - GİO 2017 Roman Ödülü - Sunullah Arısoy 2017 Şiir Ödülü Hüseyin Atabaş’ın - Gençlerden Atatürk'e Mektup Yarışması - "Attila İlhan Edebiyat Ödülleri" başvuruları başladı -

H. İhsan SÖNMEZ

H. İhsan SÖNMEZ Şiirleri İçin Tıklayın


H. İhsan SÖNMEZ (1961- )

19 Şubat 1961'de Kastamonu'nun Araç İlçesinde doğdu. İlk ve Ortaokulu Araç'ta, okudu. Ankara J. Okulu'nu bitirdi ve J.Gn.K.lığına bağlı olarak Karabük, Bolu, Bingöl, Bursa, Siirt, Ordu, Ş.Urfa, Ankara, Şırnak ve İstanbul'daki birlik ve karargahlarında görev yaptı. Halkla ilişkiler okudu. 2003 yılında emekli olduktan sonra Kocaeli Değirmendere'ye yerleşti.

Toplumsal içerikli yazıları ile şiir, gezi, öykü, deneme, inceleme ve söyleşileri J.Dergisi, J.Eğitim Dergisi, Gülpınar, Tay, Kösyöder, Kasyöd, Şehiriçi, Aykırı Sanat, Yaşayan Yarın, Şiiri Özlüyorum, Şehir, Öteki-siz, Bizim Sanat, Uzak Ülke, Lacivertsanat Dergileri ile çeşitli gazetelerde yayınlandı. Edebiyatçılar Derneği üyesi olan Sönmez'in yayınlanmış dört şiir kitabı bulunmaktadır.

Yapıtları:


Ödülleri:
2005 Aykırı Sanat Dergisi şiir yarışması / " Düşlerin Çağrısı" ile ikincilik ödülü 
Şiirakademisi ticari amaç gütmediği için ürünlere telif hakkı ödemez. Ürünlerin telif hakkı yazarına aittir.
5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası uyarınca, ürünler site yönetiminden ve yazarından izinsiz kullanılamaz.  
Bebek Giyim - Toptan Oyuncak - web tasarım
Şiir Akademisi - Ana Sayfa