Şiir akademisi logo
Şairler Şiirler menü Öyküler
Fakir Baykurt Öykü Yarışması - Sarıyer Belediyesi Fakir Baykurt Öykü Yarışması sonuçlandı - Tanpınar Şiir Yarışması’nda Sonuçlar Açıklandı - 9. Aşık Mahzuni Şerif Beste Yarışması başlıyor - Dicle Koğacıoğlu Makale Ödülü 2017 - Bornova Belediyesi Şiir Yarışması - GİO 2017 Roman Ödülü - Sunullah Arısoy 2017 Şiir Ödülü Hüseyin Atabaş’ın - Gençlerden Atatürk'e Mektup Yarışması - "Attila İlhan Edebiyat Ödülleri" başvuruları başladı -

Gündoğdu SANIMER

Gündoğdu SANIMER Şiirleri İçin TıklayınGündoğdu SANIMER (1935-2003)

1935'da Trabzon’da doğdu. Çocukluğu, öğretmenlik ve başöğretmenlik yapan babasının görevi nedeniyle karadeniz sahilinde geçti. Küçük yaşta babasını kaybetti. Trabzon Lisesi’ni ve İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdi. Kadın-doğum uzmanı oldu.   Trabzon’da jinekolog olarak görev yapan Sanımer bir süre tabip odası başkanlığı da yaptı. 23 Haziran 2003'te Trabzon'da öldü. 

Yazın dünyasıne ortaokulda arkadaşlarıyla birlikte hazırladıkları duvar gazetesiyle adım attı. Uzun yıllar "Kıyı" dergisinin sanat danışmanlığını yaptı. Edebiyatın dışında müzik ve resimle uğraşan Sanımer, aynı zamanda ebru ustasıydı. Şiirlerinde duru bir dili ve yalın bir anlatımı seçti. Anısını yaşatmak için Kıyı dergisi tarafından adına "Gündoğdu Sanimer Şiir Ödülü" düzenleniyor.

Yapıtları:
Karayelin Sürüleri
Suyun İnce Sesinde

 
Şiirakademisi ticari amaç gütmediği için ürünlere telif hakkı ödemez. Ürünlerin telif hakkı yazarına aittir.
5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası uyarınca, ürünler site yönetiminden ve yazarından izinsiz kullanılamaz.  
Bebek Giyim - Toptan Oyuncak - web tasarım
Şiir Akademisi - Ana Sayfa