Şiir akademisi logo
Şairler Şiirler menü Öyküler
Fakir Baykurt Öykü Yarışması - Sarıyer Belediyesi Fakir Baykurt Öykü Yarışması sonuçlandı - Tanpınar Şiir Yarışması’nda Sonuçlar Açıklandı - 9. Aşık Mahzuni Şerif Beste Yarışması başlıyor - Dicle Koğacıoğlu Makale Ödülü 2017 - Bornova Belediyesi Şiir Yarışması - GİO 2017 Roman Ödülü - Sunullah Arısoy 2017 Şiir Ödülü Hüseyin Atabaş’ın - Gençlerden Atatürk'e Mektup Yarışması - "Attila İlhan Edebiyat Ödülleri" başvuruları başladı -

Halide Yıldırım

Halide Yıldırım Şiirleri İçin Tıklayın
Halide Yıldırım
11 Eylül 1959 Kars doğumlu. İlk ve ortaokulu Kars’ta okudu. Hatay Kız Öğretmen Lisesi mezunu. Bursa Eğitim Enstitüsü Türkçe bölümünü bitirdi. Anadolu Üniversitesi’nde bir yıl lisans tamamladı. Samsun; Alaçam, Kavak, Havza, Çanakkale; Biga, Lapseki, Kars; Selim, Sarıkamış, Kırklareli’de çalıştı. Bursa’da edebiyat öğretmenliği yapıyor. İlk şiiri 2003 yılında Evrensel Kültür dergisinde yayınlandı. Edebiyatçılar Derneği üyesi. Bursa Yazın ve Sanat Derneği kurucu üyesi. Issız Kuğu adlı dosyasıyla 2004 yılında Süleyman Okay Şiir Birincilik Ödülünü aldı.

Şiir ve yazıları: Evrensel Kültür, Agora, , Şiir Ülkesi, Damar Öteki-Siz, Edebiyat ve Eleştiri, Akatalpa, Lacivert, İmgelem, Yaratım, Sonsuzluk ve Bir Gün ile Cumhuriyet Kitap gibi dergilerde yayınlanıyor.

İlk şiir kitabı: Issız Kuğu, Kül/ Sanat Yayınları,2005 Ankara.
 
Şiirakademisi ticari amaç gütmediği için ürünlere telif hakkı ödemez. Ürünlerin telif hakkı yazarına aittir.
5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası uyarınca, ürünler site yönetiminden ve yazarından izinsiz kullanılamaz.  
Bebek Giyim - Toptan Oyuncak - web tasarım
Şiir Akademisi - Ana Sayfa