Şiir akademisi logo
Şairler Şiirler menü Öyküler
Fakir Baykurt Öykü Yarışması - Sarıyer Belediyesi Fakir Baykurt Öykü Yarışması sonuçlandı - Tanpınar Şiir Yarışması’nda Sonuçlar Açıklandı - 9. Aşık Mahzuni Şerif Beste Yarışması başlıyor - Dicle Koğacıoğlu Makale Ödülü 2017 - Bornova Belediyesi Şiir Yarışması - GİO 2017 Roman Ödülü - Sunullah Arısoy 2017 Şiir Ödülü Hüseyin Atabaş’ın - Gençlerden Atatürk'e Mektup Yarışması - "Attila İlhan Edebiyat Ödülleri" başvuruları başladı -

Abidin GÜNEYLİ

Abidin GÜNEYLİ Şiirleri İçin Tıklayın

Abidin GÜNEYLİ (1947-  )

1947 yılında doğdu. İlk Orta ve lise tahsilini Osmaniye’de, İktisadi Ticari İlimler Akademisi Kamu Yönetimi Bölümünü ve Lisans Üstü İstatistik eğitimini Ankara’da yaptı. Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nde tarım işçiliği, santral memurluğu, Ankara İktisadi Ticari İlimler Akademisi Döner Sermaye İşletme Müdürlüğü, Devlet İstatistik Enstitüsü Başkanlığı’nda çeşitli görevlerden sonra aynı kurumun Muğla ve son olarak Adana Bölge Müdürlüğü görevinde bulundu. 29 yıllık memuriyetten sonra 1996’da emekli oldu. Mersin/Mezitli’ye yerleşti. Bir dönem (1999-2004) Mezitli Belediye Meclis üyeliği yaptı. Beyaz Gelincik, Üç Kızlar, Kıtmir,vs. filmlerde karakter rollerinde oynadı. Halen Mersin Şairler Ve Yazarlar Derneği (MEŞYAD) Başkanlığını ve aynı derneğin Kültür - Sanat – Edebiyat Dergisi olan Maki’nin dernek adına sahipliğini ve yayın yönetmenliğini yapmaktadır.

Çeşitli gazete ve dergilerde şiir ve öyküleri yayınlanan yayınlanmaya devam eden Güneyli, Mersin Gazetesi’nde köşe yazarlığını sürdürmektedir. “Kırk Bahar Geldi” “Geçti, Beş Bahar Daha Geçti”, “45 Bahar Geldi Geçti” Ve “Sonbahara Çeyrek Var” şiir kitapları ile Elma Şekeri, Topsuz İğne, Pamuklu Şeker mini şiir kitaplarını çıkardı.

 

 

 
Şiirakademisi ticari amaç gütmediği için ürünlere telif hakkı ödemez. Ürünlerin telif hakkı yazarına aittir.
5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası uyarınca, ürünler site yönetiminden ve yazarından izinsiz kullanılamaz.  
Bebek Giyim - Toptan Oyuncak - web tasarım
Şiir Akademisi - Ana Sayfa