Şiir akademisi logo
Şairler Şiirler menü Öyküler
Fakir Baykurt Öykü Yarışması - Sarıyer Belediyesi Fakir Baykurt Öykü Yarışması sonuçlandı - Tanpınar Şiir Yarışması’nda Sonuçlar Açıklandı - 9. Aşık Mahzuni Şerif Beste Yarışması başlıyor - Dicle Koğacıoğlu Makale Ödülü 2017 - Bornova Belediyesi Şiir Yarışması - GİO 2017 Roman Ödülü - Sunullah Arısoy 2017 Şiir Ödülü Hüseyin Atabaş’ın - Gençlerden Atatürk'e Mektup Yarışması - "Attila İlhan Edebiyat Ödülleri" başvuruları başladı -

Aslı DURAK

Aslı DURAK Şiirleri İçin Tıklayın

Aslı (Sonsuzoğlu) DURAK (1955 - )

21 Eylül 1955'te İstanbul'da doğdu. Moda İlkokulu, Kadıköy Kız Lisesi ve Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi mezunu. Yazarlar Sendikası üyesi. Cemal Süreya Kültür Sanat Derneği Yönetim kurulu üyesi. Evli ve iki çocuk annesi.

İlk şiiri lise çağlarında yayımlandı. (Kadıköy’ün Sesi, 1972) Uzun yıllar kendi duvarları içinde kısa öyküler ve şiirler yazmayı sürdürdü. 1990’da yazdıklarının hepsini “şiirsel denemeler” diye nitelendirip sil baştan yazmaya ve yazdıkları da dergilerde yayımlanmaya başladı.  Işıl Özgentürk’ün yönettiği kısa film senaryo kurslarına katıldı ve bu konuda öğrenciliğine devam ediyor. Yaşamı; kitap yayımlamak açısından uzun susmalarla yüklü görünse de edebiyat dergilerinde, kültür merkezlerinde düzenlenen şiir söyleşilerinde, sanal dergilerde ve kendi web sayfalarında okurlarıyla buluştu.  Şiirleri: Kıyı, Kuzey Su, Şiir Defteri, Detay, Şiir Ülkesi, Vurgu, Varlık, Türk Dili , Uç, Güzel Yazılar, Ay Sallanıyor, Şiirce, Şiir Atı, İmgenet, Antoloji.com vb… de yayınladı.

Yapıtları :
Sen Anlat Yüreğim (EA Yayıncılık 1995)
Sır ( sasav yayınları 2003)
 
Şiirakademisi ticari amaç gütmediği için ürünlere telif hakkı ödemez. Ürünlerin telif hakkı yazarına aittir.
5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası uyarınca, ürünler site yönetiminden ve yazarından izinsiz kullanılamaz.  
Bebek Giyim - Toptan Oyuncak - web tasarım
Şiir Akademisi - Ana Sayfa