Şiir akademisi logo
Şairler Şiirler menü Öyküler
Fakir Baykurt Öykü Yarışması - Sarıyer Belediyesi Fakir Baykurt Öykü Yarışması sonuçlandı - Tanpınar Şiir Yarışması’nda Sonuçlar Açıklandı - 9. Aşık Mahzuni Şerif Beste Yarışması başlıyor - Dicle Koğacıoğlu Makale Ödülü 2017 - Bornova Belediyesi Şiir Yarışması - GİO 2017 Roman Ödülü - Sunullah Arısoy 2017 Şiir Ödülü Hüseyin Atabaş’ın - Gençlerden Atatürk'e Mektup Yarışması - "Attila İlhan Edebiyat Ödülleri" başvuruları başladı -

Hulki Aktunç

Hulki Aktunç Şiirleri İçin Tıklayın
HULKİ AKTUNÇ (1949-....)

İstanbul'da doğdu. Askeri okullardaki orta ve lise yıllarından sonra İ.Ü. Hukuk Fakültesi'ne girdi.Yüksek öğrenimi yarıda bıraktı. 1969-1972 yılları arasında Meydan Larousse'un hazırlanması sırasında redaktörlük yaptı.'Z' harfinin tamamlanmasıyla beraber o da işini kaybetti. Reklamcı kimliğinin yanı sıra, şair ve yazar yönleriyle de tanınıyor. Reklamcılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı oldu.
Yazı hayatına Yeni Ufuklar dergisinde başladı, Soyut, Yeni Edebiyat, Yeni Dergi, Papirüs ve Türkiye Defteri dergilerinde yazdı. 1976 sonrasında şiire ağırlık verdi. Kuşağının toplumsal sorunlara bağlı acılarını bilen, yaşayan bu acıları duyarlığında biriktiren bir yazar olarak göründü. Tekniğe, yapıya özen gösterdi. Yer yer soyutlamalardan yararlanarak özgünlükler aradı.Yapıtları :
Sır Katibi
Islıkla Tarihçe
Adresim Aynalar
Şarkılar
İnsan Aşkların Külüdür
Istıraplar Ansiklopedisi

Ödülleri :
Yunus Nadi Öykü Ödülü (1989)
Halil Kocagöz Şiir Ödülü (1994)
Cemal Süreyya Ödülü (1995)
 
Şiirakademisi ticari amaç gütmediği için ürünlere telif hakkı ödemez. Ürünlerin telif hakkı yazarına aittir.
5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası uyarınca, ürünler site yönetiminden ve yazarından izinsiz kullanılamaz.  
Bebek Giyim - Toptan Oyuncak - web tasarım
Şiir Akademisi - Ana Sayfa