Şiir akademisi logo
Şairler Şiirler menü Öyküler
Fakir Baykurt Öykü Yarışması - Sarıyer Belediyesi Fakir Baykurt Öykü Yarışması sonuçlandı - Tanpınar Şiir Yarışması’nda Sonuçlar Açıklandı - 9. Aşık Mahzuni Şerif Beste Yarışması başlıyor - Dicle Koğacıoğlu Makale Ödülü 2017 - Bornova Belediyesi Şiir Yarışması - GİO 2017 Roman Ödülü - Sunullah Arısoy 2017 Şiir Ödülü Hüseyin Atabaş’ın - Gençlerden Atatürk'e Mektup Yarışması - "Attila İlhan Edebiyat Ödülleri" başvuruları başladı -

Nursel ARAS

Nursel ARAS Öyküleri İçin Tıklayın

 


Nursel ARAS (1969-  )

1 Mayıs 1969'da Iğdır'da doğdu. Babasının memuriyeti nedeniyle İlkokulu Van'ın Canik Nahiyesi'nde tamamladı.  Van Kız İlk Öğretmen Okulu'nu bitirdi, öğretmen olarak atandı. Anadolu Üniversitesi'nde Eğitim Ön Lisans Programı'nı tamamladı.  Uzun yıllar İstanbul'da çalıştıktan sonra Bursa'ya yerleşti.  Bir süre özel radyolarda "İki İnsan" adlı programı hazırladı ve sundu. Reklam ajanslarında metin yazarlığı da yapan Aras halen özel bir okulda öğretmen olarak görev yapıyor. Bursa Yazın Ve Sanat Derneği (BUYAZ) ve Edebiyatçılar Derneği üyesi.

Yazın dünyasında öyküleri ile adını duyuran Aras, Bursa Kitap Evi tarafından düzenlenen Yücel Balku Öykü Atölyesi'ne devam etti.  İlk yapıtı 'Kara Üzüm Salkımı Hüzünler' adlı öykü kitabı iki baskı yaptı. Görme engelli vatandaşlara ulaşmak için bu öykü kitabı seslendirilerek CD formatında sesli kitap olarak hazırlandı. Bu özelliği ile 'Kara Üzüm Salkımı Hüzünler' Türkiye'de, tamamı seslendirilen ilk öykü kitabı oldu. 2007 yılında yayımlanan Türkiye Edebiyatçıları ve Fikir Adamları Ansiklopedisinde yer aldı. Azize adlı romanı 2008 Mayıs ayında okuyucuyla buluştu.

Yapıtları:
Kara Üzüm Salkımı Hüzünler (öykü)
Azize (roman)

 

 

 

 
Şiirakademisi ticari amaç gütmediği için ürünlere telif hakkı ödemez. Ürünlerin telif hakkı yazarına aittir.
5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası uyarınca, ürünler site yönetiminden ve yazarından izinsiz kullanılamaz.  
Bebek Giyim - Toptan Oyuncak - web tasarım
Şiir Akademisi - Ana Sayfa