Şiir akademisi logo
Şairler Şiirler menü Öyküler
Fakir Baykurt Öykü Yarışması - Sarıyer Belediyesi Fakir Baykurt Öykü Yarışması sonuçlandı - Tanpınar Şiir Yarışması’nda Sonuçlar Açıklandı - 9. Aşık Mahzuni Şerif Beste Yarışması başlıyor - Dicle Koğacıoğlu Makale Ödülü 2017 - Bornova Belediyesi Şiir Yarışması - GİO 2017 Roman Ödülü - Sunullah Arısoy 2017 Şiir Ödülü Hüseyin Atabaş’ın - Gençlerden Atatürk'e Mektup Yarışması - "Attila İlhan Edebiyat Ödülleri" başvuruları başladı -

Vecdi ÇIRACIOĞLU

Vecdi ÇIRACIOĞLU Öyküleri İçin Tıklayın


Vecdi ÇIRACIOĞLU (1953- )

9 Aralık 1953'te Bursa'da doğdu. Bursa Erkek Lisesi'nden sonra İTÜ Metalürji Fakültesi'ni bitirdi. Lisanslı sporcu olarak uzun yıllar futbol oynadı. Yerleşmiş olduğu -İstanbul'un o zamanlar şirin bir Boğaz köyü olan- Rumelihisarı'nda balıkçılık yaptı. Yurdun çeşitli kentlerinde kurulu demir-çelik dökümhanelerinde mühendis ve yönetici olarak çalıştı. Halen İstanbul'da yaşamaktadır. PEN Yazarlar Derneği, Edebiyatçılar Derneği, TYS ve BESAM üyesidir.

Çeşitli edebiyat dergilerinde öyküleri ve gazetelerde röportajları yayınlandı. "Kara Büyülü Uyku" adlı romanıyla, Can Yayınları ilk roman Ödülü'nü, ilkinin verildiği 1999 yılında kazandı. 2002 yılında TESK'in Türkiye Edebiyatçılar Derneği ile birlikte düzenlediği "Esnaf Öyküsü"yarışmasında ve Foça Belediyesinin düzenlediği "Deniz öyküleri" yarışmasında birincilikler kazandı.

Yapıtları :
Cimri Kirpi
Kara Büyülü Uyku
Nehirler Denize Kavuştuğunda / Boğaza Dair Hikayat
Serseri Standartları Sempozyumu
Rafetçe
Sarı Kasnak

Ödülleri:

 

 

 

 

 
Şiirakademisi ticari amaç gütmediği için ürünlere telif hakkı ödemez. Ürünlerin telif hakkı yazarına aittir.
5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası uyarınca, ürünler site yönetiminden ve yazarından izinsiz kullanılamaz.  
Bebek Giyim - Toptan Oyuncak - web tasarım
Şiir Akademisi - Ana Sayfa