Şiir akademisi logo
Şairler Şiirler menü Öyküler
Fakir Baykurt Öykü Yarışması - Sarıyer Belediyesi Fakir Baykurt Öykü Yarışması sonuçlandı - Tanpınar Şiir Yarışması’nda Sonuçlar Açıklandı - 9. Aşık Mahzuni Şerif Beste Yarışması başlıyor - Dicle Koğacıoğlu Makale Ödülü 2017 - Bornova Belediyesi Şiir Yarışması - GİO 2017 Roman Ödülü - Sunullah Arısoy 2017 Şiir Ödülü Hüseyin Atabaş’ın - Gençlerden Atatürk'e Mektup Yarışması - "Attila İlhan Edebiyat Ödülleri" başvuruları başladı -

Aydan YALÇIN

AY KONUŞSUN

Daha Küçük Yazı Tipi Daha Büyük Yazı Tipi

"AY KONUŞSUN" Kitap Tanıtımı

 


AY KONUŞSUN
şiir
Ayda YALÇIN

Hayal Yayınları Şiir Dizisi No:41
88 sayfa 1.baskı Mayıs 2010

Yayın Yönetmeni: Özgen Kılıçaslan
Kapat Tasarımı: Veysel Şaylı
Düzelti: Sevinç Kırgıl

 
Aydan YALÇIN (1964-  )

1964'te Mersin'in Silifke ilçesinde doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Silifke’de, Lise öğrenimini Ankara’da tamamladı. 1992'de Ankara Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi bölümünden mezun oldu. Tarım ve Köy İşleri Bakanlığına bağlı bir lisede Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktayken, 2005 yılında emekliye ayrıldı. ÇAĞŞAD Çağdaş Şair ve Yazarlar Derneği Kurucu üyesidir.

Şiirleri; Andız, Hayal, Ada, İspinoz, Çizgi, Kum, Mortaka, Patika, Berfin Bahar, Göğebakmadurağı gibi bir çok Şiir ve Edebiyat dergilerinde yayınlandı. "Kırlangıç" adlı şiiri 2005 yılında Osmaniye’de düzenlenen 8. Akdeniz’e Bakış Ekmek Ödüllü Şiir Yarışmasında dördüncü olarak A.Neşet DİNÇER anısına özel ödül aldı. " Sakız Dilli Kadın" adlı şiiri 2007 yılında Osmaniye’de düzenlenen 10. Akdeniz’e Bakış Ekmek Ödüllü Şiir Yarışmasında, “Başarı” ödülü aldı. Kumru Şiir Sitesi 2005 Şiir Yarışmasında "Pusuya Düşer Aşk" adlı şiiri ile 1.liğe aynı yarışmada "Salıverdim Maviyi “ adlı şiiri ile “Jüri Özel ödülüne” layık görülmüştür.

Yapıtları:
Aşkence (2007)
Ay Konuşsun (2010)


Yazarı Aydan YALÇIN olan AY KONUŞSUN isimli kitap Şiir Akademisi'ne 2010-05-14 tarihinde kayıt edilmiştir.
Hızlı Bağlantılar: Kitap Tanıtım Arşivi - Şiir Akademisi Ana Sayfa

 
Şiirakademisi ticari amaç gütmediği için ürünlere telif hakkı ödemez. Ürünlerin telif hakkı yazarına aittir.
5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası uyarınca, ürünler site yönetiminden ve yazarından izinsiz kullanılamaz.  
Bebek Giyim - Toptan Oyuncak - web tasarım
Şiir Akademisi - Ana Sayfa