Şiir akademisi logo
Şairler Şiirler menü Öyküler
Fakir Baykurt Öykü Yarışması - Sarıyer Belediyesi Fakir Baykurt Öykü Yarışması sonuçlandı - Tanpınar Şiir Yarışması’nda Sonuçlar Açıklandı - 9. Aşık Mahzuni Şerif Beste Yarışması başlıyor - Dicle Koğacıoğlu Makale Ödülü 2017 - Bornova Belediyesi Şiir Yarışması - GİO 2017 Roman Ödülü - Sunullah Arısoy 2017 Şiir Ödülü Hüseyin Atabaş’ın - Gençlerden Atatürk'e Mektup Yarışması - "Attila İlhan Edebiyat Ödülleri" başvuruları başladı -

Dünyada Roman » Eugene Wesley RODDENBERRYEugene Wesley RODDENBERRY (1921–1991)

19 Ağustos, 1921 El Pasa, Texas’ta doğdu. Los Angeles Şehir Koleji’nden sonra Colombia Üniversitesi’ne, Miami Üniversitesi’ne ve Güney Kaliforniya Üniversitesi’ne devam etti. 1941’de Amerikan Hava Kuvvetleri’ne yazıldı ve pilot olarak göreve aldı. Askeri görev sonrası sivil havacılık şirketlerinde pilot olarak görev yaptı. Bir süre Los Angeles Polis Teşkilatın’na görev yaptıktan sonra istifa ederek kendini yazmaya verdi. 24 Ekim 1991’de kalp krizinden öldü.

Daha çok bilim kurgu dizisi Uzay Yolu'nun yaratıcısı olarak ünlendi. Yarattığı diğer eserler arasında Dünya: Son Çatışma, Andromeda dizisi sayılabilir.

Şiirakademisi ticari amaç gütmediği için ürünlere telif hakkı ödemez. Ürünlerin telif hakkı yazarına aittir.
5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası uyarınca, ürünler site yönetiminden ve yazarından izinsiz kullanılamaz.  
Bebek Giyim - Toptan Oyuncak - web tasarım
Şiir Akademisi - Ana Sayfa