Şiir Akademisi - Ana Sayfa

Geri git   Şiir Akademisi Forum > MİZAH > Biraz da Gülelim

Seçenekler Stil
Alt 23-04-2006, 13:27
Zeki Çalar Zeki Çalar isimli üye şimdilik offline konumundadır

Zeki Çalar - MSN üzeri Mesaj gönder

BÜYÜK İKRAMİYE

Temel her gün beş vakit namaz kılıp Allah'a dua ediyormuş "Allah'ım! Milli Piyangodan büyük ikramiye bana çıkmadan canımı alma!" diyormuş. Azrail ne zaman gelirse gelsin,Temel'in canını bir türlü alamıyormuş. Bakmış olacak gibi değil, Allah'a şikâyete gitmiş "Allah'ım! Temel'in canını bir türlü alamıyorum! Nedir bunun sebebi?" diye sormuş. Allah da "Bu güzel kulum; Allah'ım! Milli Piyangodan büyük ikramiye bana çıkmadan canımı alma! Diye bana dua ediyor"demiş.Azrail de "Allah'ım! Büyük ikramiyeyi bir an önce Temel'e kazandırın, ben de canını alayım!" demiş. Allah gülmüş ve şöyle cevap vermiş "O uyanık hiç Milli Piyango bileti almıyor ki!"Edited by: Zeki Çalar
Alt 26-04-2006, 12:05

EŞEKTEN İNMEYİNCE

Olay Osmanlı döneminde geçiyor. Köyün birine bir imam tayin olmuş. Öyle güzel, öyle yakışıklı bir gençmiş ki; Köyün bütün kızları ve dul kadınları imamın peşinden koşar olmuş. İmam kadına, kıza bakacak bir tip de değil. Bir kadın veya bir kız görse, başını öne eğerek geçiyormuş. Dul kadının biri "Ben bu imamı baştan çıkarırım!" diye öbür kadınlarla iddiaya girmiş. İmam bir gün eşeği ile birlikte şehir pazarına gitmiş. Patetesini, soğanını almış heybeye koymuş, binmiş eşeğine geri dönüyormuş. Kadınlar da imamın gelmesini dört gözle bekliyormuş. Karşıdan imam gözükünce hepsi çalıların arkasına saklanmış. İddiaya giren kadın da bir güzel soyunmuş, yolun içine çırılçıplak yatmış. İmam yolda çırılçıplak kadını görünce şaşırmış "çüüüşşş"demiş eşeğe. Eşek durmuş. Elindeki değnekle kadının orasını burasını kurcalamış. Bakmış olacak gibi değil "Eşekten inmeyince olmayacak bu iş!" demiş.Edited by: Zeki Çalar
Alt 27-04-2006, 12:59

NAH KESERİM

Adamın biri evinde sakal traşı oluyormuş. Karşı balkondaki papağan da adamı taklit ediyormuş. "Ben sana sorarım!" demiş adam kendi kendine. Tutmuş suratını kesmiş, papağan da kessin diye. "Nah keserim!" demiş papağan.Edited by: Zeki Çalar
Alt 29-04-2006, 13:00

SİYASİ SUÇLU

Olay 12 Eylül Türkiye'sinde geçiyor. Bekar bir mühendisin bir papağanı varmış. Mühendis işe gittiğinde papağan evde yalnız kalıyormuş.
Mühendis bir gün işten eve döndüğünde, balkon camlarının kırık olduğunu görmüş "Sen mi kırdın?" demiş papağana "Ben kırmadım!" demiş papağan. "Kim kırdı?" demiş mühendis "Bilmiyorum!" demiş papağan.
Mühendis bir camcı çağırıp, balkon camlarını taktırmış. Mühendis ertesi gün işten döndüğünde, balkon camlarının yine kırık olduğunu görünce şaşırmış. "Sen mi yaptın?" demiş papağana. "Ben yapmadım!" demiş papağan. Mühendis "Kim yaptı?" diye sormuş. "Bilmiyorum!" demiş papağan.
Mühendis yine camcı çağırmak zorunda kalmış ve kırılan camların yerine yeni camlar taktırmış. "Ulan bizim camları kim kırıyor?" demiş kendi kendine.
Ertesi gün işe gider gibi evden ayrılmış ve yolun karşı tarafına geçip evi gözetlemeye başlamış.
Öğleye doğru sağcı bir grup, sloganlar atarak evin önünden geçiyormuş. Papağan da çıkmış balkona "Kahrolsun faşizim!" diye bağırmış. Sağcı grup da taş atarak tepkisini dile getirmiş ve balkon camlarının yarısı kırılmış. Mühendis olanları görünce şaşırmış "Vay adi şerefsiz papağan!" demiş ve yine de evi gözetlemeye devam etmiş.
Akşama doğru solcu bir grup sloganlar atarak geçiyormuş. Papağan da çıkmış balkona "Koministler Moskova'ya!" diye bağırmış. Solcu grup da balkona taş yağmurana tutmuş. Sağlam kalan camlar da kırılmış.
Mühendis öfkeyle girmiş eve ve papağanı bir güzel dövmüş. Camları yeniden taktırmış. İşe giderken de papağanı tavuk kümesine hapsetmiş.
Tavuklar papağanı kümeste görünce "Bu salak ne arıyor burada?" diye başlamışlar gülmeye. Papağan tavukların kendisiyle alay etmesine fena sinirlenmiş "Ne gülüyorsunuz ulan! Sizin gibi fahişelikten yatmıyorum burada. Ben siyasi suçluyum!" demiş.
Edited by: Zeki Çalar
Alt 29-04-2006, 13:19
emre gümüşdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
emre gümüşdoğan emre gümüşdoğan isimli üye şimdilik offline konumundadır
Administrator

emre gümüşdoğan - MSN üzeri Mesaj gönder

Sevgili Zeki Çalar,
Başlık "Zeki Çalar'dan Fıkralar", iddialı bir başlık. Fıkralar size mi ait, yoksa siz derleyip aktarıyor musunuz?
*emre gümüşdoğan
Alt 29-04-2006, 13:25

Sayın Hocam,
Okuduğum değil,duyduğum fıkraları yazıya dökmeye çalışıyorum.Fıkralar kimsenin malı olamaz.Fıkralar tabi ki derlenip aktarılır."ZEKİ ÇALAR'DAN FIKRALAR"adlı başlık,fıkraları kendi tarzıma göre anlatmamdır. Edited by: Zeki Çalar
Alt 02-05-2006, 14:21

KÜFÜRBAZ PAPAĞAN

Adamın biri pazardan papağan almış, eve geliyormuş. Papağan "Ulan patron! Senin şeyine şey yapayım!"diye başlamış küfretmeye.
Adam papağanı aldığına bin pişman olmuş. Götürüp geri vermek istemiş. Papağanı geri almak istemiyen satıcı, "Bir kümese hapisle. Sen gözükme! Yemini, suyunu çocuklar versin. Orada bir hafta kalsın. Aklı başına gelir, küfretmeyi de unutur." diye akıl vermiş.
Adam denileni yapmış. Bir hafta sonra da "Bizim papağan ne yapıyor acaba?" diye merak etmiş. Kümesin kapısını açmış, kafasını içeri uzatmış. Papağan içeriden bağırmış:"Ne oldu patron? Şeyin mi kaşındı?"
Alt 15-05-2006, 14:07

BU SES HANGİ DELİKTEN ÇIKTI?

Nasa'd an fırlatılan uzay mekiğinde dört görevli varmış. Bir Amerikalı, bir İngiliz, bir İtalyan, ve bir de bizim Temel. Uzayda yol alırken mekik arızalanmış ve bir karadeliğin çekim gücüne kapılarak, karadeliğe doğru hızla yol almaya başlamış.
Mekikt eki dört görevli "Şimdi ne yapacağız? Öldük anasını satayım!" diye kara kara düşünürken, karşılarına şeytan çıkmışve "Her biriniz bana birer soru sorun. Kimin sorusuna yanıt veremezsem onu kurtaracağım!" demiş.
Amerikalı atılmış "Atlas okyanusunun en derin yeri neresidir ve kaç metredir?"diye sormuş. Şeytan hiç üşenmeden araştırmış ve on saniye içinde soruyu yanıtlamış.
İngiliz atılmış "Sahra çölünde kaç kum tanesi vardır?" Şeytan, on saniye içinde saymış ve soruyu yanıtlamış.
İtalyan atılmış "Evrende kaç tane yıldız, kaç tane gezegen vardır?" diye sormuş. Şeytan bu soruyu da yanıtlamış.
Sıra gelmiş Temel'e "Haydi Temel! Sen soru sormayacak mısın?"demiş. Temel de "Soracağım ama, benim soruyu bilemezsen, hepimizi sağ salim Trabzon'a indireceğine söz ver!" deyince, "Söz!"demiş şeytan. "Bir şartım daha var!" demiş Temel. "Söyle!" demiş şeytan. "Gideceksin dünyaya, 18 Litrelik boş bir gaz tenekesi ve bir keserle bir de çivi getireceksin!" demiş.
Şeytan Temel'in istediği malzemeleri getirmiş ve "Haydi artık, sor sorunu!" demiş.Temel almış keseri eline tenekenin ağzını açmış. Bir eline de çiviyi almış, tenekenin her tarafında delikler açmış. Oturmuş tenekenin üstüne ve zart diye osurmuş. "Şimdi söyle bakalım! Bu ses hangi delikten çıktı?"diye sormuş. Şeytan biraz tereddüt ederek tenekede bir delik göstermiş. "Bilemedin!" demiş Temel. Şeytan tenekede başka bir delik göstermiş, "Bilemedin!"demiş Temel.
Tenekede üç yüz tane delik göteren şeytan hep "Bilemedin!" cevabı almış. Sonunda pes etmiş ama merak da etmiş: "Allah aşkına söyle, bu ses hangi delikten çıktı?" diye Temel'e sormuş. Temel de "Sen önce bizi Trabzon'a sağ salim indir! Soruna cevap vereceğim!"demiş. Şeytan da istenileni yapıp mekikteki dört görevliyi sağ salim Trabzon'a getirmiş.
Temel hâlâ tenekenin üzerinde oturuyormuş. Şeytan neredeyse meraktan çatlayacak "Allah aşkına söyle yahu! Bu ses hangi delikten çıktı?"diye son defa sormuş. Temel kalkmış tenekenin üzerinden, bir eliyle poposunu göstererek"Bu delikten çıktı,bu delikten!" demiş.
Alt 19-05-2006, 12:57

AYI AVI

Temel ile Dursun, ellerinde birer tüfek ayı avına çıkmışlar. Ormanlık bir arazide ayılar çevresini sarmış. "Demek bizi avlıyacaktınız ha! Sizi bir güzel dövelim de görün!" demiş ayılar.
Dursun can havliyle bir ağaca tırmanmış ve kendini kurtarmış. Temel ise ayıların gazabına uğramış. Öyle bir dayak yemiş ki; Bir hafta hastanede yatmış.
Temel'in kabullenemediği şey; Dursun'nun kurtulması ve kendisinin dayak yemesi imiş. "Yine ayı avına gidelim!" diye Dursun'u ikna etmiş ve çıkmışlar ava. Ayılar yine bunları tuzağa düşürmez mi? Dursun yine fırlamış çıkmış ağaca. Dayağı yiyen yine Temel olmuş ve bir hafta daha hastanede yatmış.
Temel, Dursun'nun kurtulup kendisinin dayak yemesini gurur meselesi yapmış, "Ayı avına gidelim!" diye Dursun'u yine ikna etmiş. Çıkmışlar ayı avına. Temel bu sefer gözünü dört açmış. Ayıları görünce hemen ağaca tırmanacak ve Dursun'un ayılar tarafından dövülmesini zevkle izleyecekmiş.
Yine ayılar tarafından sarılmışlar, Temel hemen fırlamış çıkmış ağaca. Ayının biri şöyle demiş "Yahu, hep yerde kalanı dövüyoruz! Bu sefer de ağaca çıkanı dövelim!"
Alt 25-06-2006, 19:01

PÜF

Nasrettin Hoca'nın karısı doğum sancıları çekmeye başlamış. Hoca da ebeyi çağırmış. Ebe doğum için hazırlıklara başlamış "Hocam lâmbayı tutar mısın?" demiş. Hoca lâmbayı tutmuş. Hoca'nın bir kızı olmuş.
Ebe "Hocam lâmbayı yine tutar mısın?" demiş. Hoca lâmbayı yine tutmuş. Bu sefer Hoca'nın bir kızı daha olmuş.
Ebe "Hocam lâmbayı yine tutar mısın?" deyince, Hoca kızmış püf diye lâmbayı söndürmüş. Ebe " Hocam sen ne yaptın?" deyince, "Işığı gören dışarı çıkıyordu, ben de lâmbayı söndürdüm!" demiş.

Seçenekler
Stil